Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Parlamentul României > Comisii > Constituție Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ioan Chelaru Chelaru Ioan
președinte din 1 apr. 2015
senator PSD  
2. Vicepreședinți Liviu-Bogdan Ciucă Ciucă Liviu-Bogdan deputat ALDE  
3.   Cătălin-Daniel Fenechiu Fenechiu Cătălin-Daniel deputat PNL  
4.   András-Levente Máté Máté András-Levente deputat UDMR  
5.   Valeria-Diana Schelean-Șomfelean Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL  
6. Secretari Florin Iordache Iordache Florin deputat PSD  
7.   Varujan Pambuccian Pambuccian Varujan deputat Minoritati  
8. Membri Gabriel Andronache Andronache Gabriel deputat PNL  
9.   Cătălin Boboc Boboc Cătălin senator PNL 02.03.2015
10.   Ioan Cupșa Cupșa Ioan deputat PNL 02.03.2015
11.   Ovidiu Liviu Donțu Donțu Ovidiu Liviu senator PSD  
12.   Cristian-Sorin Dumitrescu Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD 11.03.2014
13.   Gheorghe Emacu Emacu Gheorghe deputat UNPR  
14.   Puiu Hașotti Hașotti Puiu senator PNL 02.03.2015
15.   Dan-Ștefan Motreanu Motreanu Dan-Ștefan deputat PNL  
16.   Nicolae-Ciprian Nica Nica Nicolae-Ciprian deputat PSD  
17.   Gheorghe-Eugen Nicolăescu Nicolăescu Gheorghe-Eugen deputat PNL 02.03.2015
18.   Ioan Oltean Oltean Ioan deputat PNL 18.06.2013
19.   Călin Constantin Anton Popescu-Tăriceanu Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator PLC 09.02.2015
20.   Gheorghe Șimon Șimon Gheorghe deputat PSD 01.04.2015
21.   Haralambie Vochițoiu Vochițoiu Haralambie senator neafiliat  
1. Membri supleanți Rozália-Ibolya Biró Biró Rozália-Ibolya senator UDMR  
2.   Corneliu-Mugurel Cozmanciuc Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL  
3.   Ovidiu Victor Ganț Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati  
4.   Aurelian Ionescu Ionescu Aurelian deputat ALDE  
5.   Vasilica Steliana Miron Miron Vasilica Steliana senator PNL  
6.   Octavian Petric Petric Octavian
supleant din 1 apr. 2015
deputat PSD  
7.   Sorin Constantin Stragea Stragea Sorin Constantin
supleant din 17 apr. 2013
deputat PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte George Crin Laurențiu Antonescu Antonescu George Crin Laurențiu senator PNL   02.03.2015
2. Vicepreședinți Ioan Chelaru Chelaru Ioan senator PSD   01.04.2015
3. Membri supleanți Ioan Adam Adam Ioan deputat PSD   17.04.2013
4.   Ștefan-Bucur Stoica Stoica Ștefan-Bucur deputat PDL 25.02.2013  

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Ioan Adam Adam Ioan deputat PSD   19.01.2015
2. Gabriel Andronache Andronache Gabriel deputat PNL   18.06.2013
3. George Crin Laurențiu Antonescu Antonescu George Crin Laurențiu senator PNL   02.03.2015
4. Viorel Chiriac Chiriac Viorel senator PSD   17.04.2013
5. Tudor-Alexandru Chiuariu Chiuariu Tudor-Alexandru senator PNL   02.03.2015
6. Daniel Florea Florea Daniel deputat PSD   27.06.2016
7. Alina-Ștefania Gorghiu Gorghiu Alina-Ștefania deputat PNL   02.03.2015
8. Toni Greblă Greblă Toni senator neafiliat   18.12.2013
9. Gabriela-Maria Podașcă Podașcă Gabriela-Maria deputat PSD   09.02.2015
10. Roman Petre deputat PNL   09.02.2015
11. Adrian George Scutaru Scutaru Adrian George deputat PNL   19.12.2014
12. Ștefan-Bucur Stoica Stoica Ștefan-Bucur deputat PDL   15.10.2013
13. Alin Păunel Tișe Tișe Alin Păunel senator PNL   01.07.2016

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 2 decembrie 2020, 2:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro