Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Apărare Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Mocioalcă Ion
președinte din 4 sep. 2019
PRO Europa 04.09.2019
2. Vicepreședinți Babuș Radu
vicepreședinte din 12 iun. 2019
PSD 06.02.2019
3.   Raețchi Ovidiu Alexandru PNL  
4.   Rodeanu Bogdan-Ionel USR  
5. Secretari Lupescu Dumitru
secretar din 5 sep. 2017
USR  
6.   Mărgărit Mitică-Marius
secretar din 6 feb. 2019
PSD 01.02.2017
7. Membri Andrei Alexandru-Ioan PNL 04.09.2019
8.   Apjok Norbert UDMR  
9.   Bejinariu Eugen PSD  
10.   Bontea Vlad PSD 06.02.2018
11.   Căprar Dorel-Gheorghe PSD  
12.   Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL  
13.   Dobre Victor Paul PNL  
14.   Georgescu Nicolae PSD 06.02.2019
15.   Iftimie Neculai PSD  
16.   Olteanu Daniel Neafiliați  
17.   Pop Georgian PRO Europa 04.09.2019
18.   Popescu Nicolae-Daniel USR 04.10.2017
19.   Prișcă Răzvan Sorin PNL 21.02.2017
20.   Sămărtinean Cornel-Mircea PMP  
21.   Simonis Alfred - Robert PSD 04.09.2019
22.   Surgent Marius-Gheorghe Neafiliați  
23.   Todor Adrian PSD 12.12.2018
24.   Velcea Nicolae PSD 12.06.2019
25.   Weber Mihai PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Căprar Dorel-Gheorghe PSD   04.09.2019
2. Vicepreședinți Andrei Alexandru-Ioan PNL 06.02.2019 12.06.2019
3.   Dobra Călin-Ionel PSD    
4.   Mocioalcă Ion PRO Europa 06.02.2018 06.02.2019
5.   Weber Mihai PSD 17.01.2017 06.02.2018
6. Secretari Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR   05.09.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Andrei Alexandru-Ioan PNL   12.06.2019
2. Dobra Călin-Ionel PSD   04.01.2017
3. Mocioalcă Ion PRO Europa   06.02.2019
4. Pop Georgian PRO Europa   06.02.2019
5. Preda Cezar-Florin PNL   01.02.2017
6. Simonis Alfred - Robert PSD 01.02.2017 06.02.2018
7. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR   05.09.2017
8. Vasilescu Lia Olguța PSD   01.02.2017
9. Vlase Petru Gabriel PSD   05.07.2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 septembrie 2019, 0:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro