Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Parlamentul României > Comisii > Revoluționari Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Cristian-George Sefer Sefer Cristian-George
președinte din 28 ian. 2013
deputat UNPR  
2. Vicepreședinți Laurențiu Florian Coca Coca Laurențiu Florian
vicepreședinte din 28 ian. 2013
senator PSD  
3. Secretari Liviu Titus Pașca Pașca Liviu Titus
secretar din 28 ian. 2013
senator PNL  
4. Membri Gheorghe Firczak Firczak Gheorghe deputat Minoritati  
5.   Vasile Gudu Gudu Vasile deputat PNL  
6.   Dan Aurel Ioniță Ioniță Dan Aurel senator PSD 16.06.2014
7.   Victor-Gheorghe Manea Manea Victor-Gheorghe deputat PNL 04.12.2013
8.   Nicolae-Vlad Popa Popa Nicolae-Vlad senator PNL  

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Dan Aurel Ioniță Ioniță Dan Aurel senator PSD   04.12.2013
2. Niculae Mircovici Mircovici Niculae deputat Minoritati 13.02.2013 26.09.2016
3. Mircea Roșca Roșca Mircea deputat PNL   04.12.2013
4. Ștefan Stoica Stoica Ștefan senator neafiliat 04.12.2013 04.02.2014

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 16 mai 2022, 17:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro