Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Senatul > Comisii > Afaceri europene Senat Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Boagiu Anca-Daniela PNL  
2. Vicepreședinți Popa Mihaela PNL  
3. Secretari Vochițoiu Haralambie
secretar din 16 apr. 2013
neafiliat 15.04.2013
4. Membri Crețu Gabriela PSD  
5.   Dobra Dorin-Mircea PNL  
6.   Grapă Sebastian neafiliat 15.09.2015
7.   Mihai Alfred-Laurentiu-Antonio neafiliat 30.09.2014
8.   Motoc Octavian PNL  
9.   Năstase Ilie neafiliat 22.06.2015
10.   Rogojan Mihai-Ciprian PNL 03.11.2015
11.   Teodorovici Eugen Orlando PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Secretari Mihai Cristian Dănuț PNL 16.04.2013

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Anghel Adrian PSD 29.10.2013 15.12.2014
2. Cadăr Leonard PSD 07.10.2013 17.03.2014
3. Corlățean Titus PSD 15.12.2014 03.11.2015
4. Coste Marius PSD 17.03.2014 04.02.2015
5. Geoană Mircea Dan neafiliat   07.10.2013
6. Marin Nicolae PSD 07.10.2013 29.10.2013
7. Mihai Cristian Dănuț PNL   22.06.2015
8. Nistor Vasile PLC   30.09.2014
9. Tătaru Dan neafiliat   07.10.2013

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 27 mai 2020, 10:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro