Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2008-2012 > Camera Deputaților > Comisii > Afaceri europene Versiunea pentru printare
2008-2012

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Bogdan Nicolae Niculescu Duvăz Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae
președinte din 25 sep. 2012
PSD  
2. Vicepreședinți Tudor-Alexandru Chiuariu Chiuariu Tudor-Alexandru
vicepreședinte din 25 sep. 2012
PNL  
3.   Ákos Derzsi Derzsi Ákos
vicepreședinte din 17 mai 2011
UDMR  
4.   Nicușor Păduraru Păduraru Nicușor
vicepreședinte din 17 mai 2011
PD-L  
5. Secretari Teodor-Marius Spînu Spînu Teodor-Marius
secretar din 17 mai 2011
PD-L 17.05.2011
6.   Angel Tîlvăr Tîlvăr Angel
secretar din 17 mai 2011
PSD  
7. Membri Sanda-Maria Ardeleanu Ardeleanu Sanda-Maria PD-L  
8.   Mihai Banu Banu Mihai PD-L  
9.   Nicolae Bănicioiu Bănicioiu Nicolae PSD  
10.   William Gabriel Brînză Brînză William Gabriel PD-L  
11.   Dumitru Chiriță Chiriță Dumitru PSD  
12.   Horia Cristian Cristian Horia PNL  
13.   Ovidiu Victor Ganț Ganț Ovidiu Victor Mino.  
14.   Mircia Giurgiu Giurgiu Mircia PSD  
15.   Mircea Grosaru Grosaru Mircea Mino.  
16.   Viorel Hrebenciuc Hrebenciuc Viorel PSD  
17.   Doru Brașoan Leșe Leșe Doru Brașoan PNL  
18.   András-Levente Máté Máté András-Levente UDMR  
19.   Gheorghe-Eugen Nicolăescu Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL  
20.   Florin-Costin Pâslaru Pâslaru Florin-Costin PSD 12.10.2011
21.   Adrian Popescu Popescu Adrian PD-L  
22.   Cornel Știrbeț Știrbeț Cornel PD-L  
23.   Sever Voinescu-Cotoi Voinescu-Cotoi Sever PD-L  
24.   Valeriu Ștefan Zgonea Zgonea Valeriu Ștefan PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Viorel Hrebenciuc Hrebenciuc Viorel PSD 02.05.2011 25.09.2012
2. Vicepreședinți Gheorghe-Eugen Nicolăescu Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL 17.05.2011 25.09.2012

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Viorel Cărare Cărare Viorel neafiliat 17.05.2011
2. Cătălin Cherecheș Cherecheș Cătălin neafiliat 30.05.2011
3. Mircea Dușa Dușa Mircea PSD 12.10.2011

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 29 mai 2022, 11:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro