Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Mediu Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Cupă Ion
președinte din 27 iun. 2017
ALDE 27.06.2017
2. Vicepreședinți Bichineț Corneliu PMP  
3.   Lungu Tudorița
vicepreședinte din 27 noi. 2019
PNL 13.06.2017
4.   Simion Lucian-Eduard
vicepreședinte din 5 sep. 2017
PSD  
5. Secretari Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD  
6.   Farago Petru UDMR  
7. Membri Alexe Costel PNL  
8.   Borza Remus-Adrian PSD 01.02.2017
9.   Ilișanu Claudiu-Augustin PSD 07.03.2017
10.   Ionescu George PNL 04.04.2018
11.   Marica Petru-Sorin PRO Europa 04.09.2019
12.   Mihălcescu Carmen-Ileana PSD  
13.   Pană Adriana-Doina PSD  
14.   Spânu Ion PRO Europa  
15.   Varga Glad-Aurel PNL 13.06.2017
16.   Zainea Cornel USR  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Borza Remus-Adrian PSD 03.02.2017 27.06.2017
2.   Petcu Toma-Florin ALDE   01.02.2017
3. Vicepreședinți Alexe Costel PNL   27.11.2019
4.   Pană Adriana-Doina PSD   05.09.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Lungu Tudorița PNL   16.05.2017
2. Petcu Toma-Florin ALDE   01.02.2017
3. Popa Florin PSD   04.12.2019
4. Radu Anișoara PSD 01.02.2017 07.03.2017
5. Răcuci Claudiu-Vasile PNL   07.11.2017
6. Suciu Vasile-Daniel PSD   24.09.2019
7. Varga Glad-Aurel PNL   16.05.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 23:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro