Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Senatul > Comisii > Învățământ Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Andronescu Ecaterina PSD  
2. Vicepreședinți Mihai Cristian Dănuț
vicepreședinte din 15 sep. 2015
PNL 15.09.2015
3. Secretari Oprea Dumitru PNL  
4. Membri Anghel Cristiana-Irina PLC  
5.   Burlea Marin PSD  
6.   Costoiu Mihnea Cosmin PSD 15.12.2014
7.   Croitoru Cătălin PSD  
8.   Dumitrescu Cristian-Sorin PSD  
9.   Markó Béla UDMR  
10.   Popa Mihaela PNL 16.02.2016
11.   Popescu Corneliu PNL  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Burlea Marin PSD 15.09.2015

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Barbu Daniel-Constantin PLC   30.09.2014
2. Năstase Ilie neafiliat 30.09.2014 16.02.2016
3. Neculoiu Marius PNL   17.03.2015
4. Stuparu Timotei PSD   08.09.2015

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 februarie 2020, 18:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro