Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APOSCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE

Lucian Romașcanu
Lucian Romașcanu
senator PSD
Președinte
din 4 iul. 2018
Victor Paul Dobre Costel Neculai Dunava Cătălin-Daniel Fenechiu Petru Movilă
Victor Paul Dobre
deputat PNL
membru
Costel Neculai Dunava
deputat PSD
membru
Cătălin-Daniel Fenechiu
senator PNL
membru
Petru Movilă
deputat PMP
membru
Ionuț Sibinescu Doina Silistru
Ionuț Sibinescu
senator PSD
membru
Doina Silistru
senator PSD
membru
din 4 iul. 2018
Vasile Cocoș Andrei Daniel Gheorghe Dănuț Păle Eugen Orlando Teodorovici
Vasile Cocoș
deputat PSD
supleant
Andrei Daniel Gheorghe
deputat PNL
supleant
din 24 iun. 2020
Dănuț Păle
deputat PSD
supleant
Eugen Orlando Teodorovici
senator PSD
supleant
din 4 iul. 2018
Eugen Țapu Nazare
Eugen Țapu Nazare
senator PNL
supleant

Fosti membri ai biroului

Ana Birchall Victor-Viorel Ponta
Ana Birchall
deputat Neafiliați
Președinte
din 13 sep. 2017
până în 29 ian. 2018
Victor-Viorel Ponta
deputat PRO România
Președinte
până în 13 sep. 2017

Fosti membri

Costel Alexe
Costel Alexe
deputat PNL
Ana Birchall Victor-Viorel Ponta
Ana Birchall
deputat Neafiliați
Victor-Viorel Ponta
deputat PRO România
Alfred - Robert Simonis Lucian-Daniel Stanciu-Viziteu
Alfred - Robert Simonis
deputat PSD
până în 19 dec. 2020
Lucian-Daniel Stanciu-Viziteu
deputat USR
până în 20 oct. 2020

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 30 iunie 2022, 5:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro