Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Camera Deputaților > Grupuri > PSD Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Functia Nume si prenumePartidMembru din
1. Vicelideri Babuș Radu
din 3 apr. 2018
PSD
2.   Bontea Vlad
din 6 feb. 2018
PSD
3.   Bran-Voinea Ioana
din 2 sep. 2019
PSD
4.   Dîrzu Ioan
din 1 feb. 2018
PSD
5.   Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela
din 3 apr. 2018
PSD
6.   Lupașcu Costel
din 1 feb. 2018
PSD
7.   Macovei Silviu Nicu
din 2 sep. 2019
PSD
8.   Păle Dănuț
din 2 sep. 2019
PSD
9.   Popa Florin
din 1 feb. 2018
PSD
10.   Popa Ștefan-Ovidiu
din 2 sep. 2019
PSD
11.   Răduț Violeta
din 2 sep. 2019
PSD 21 feb. 2017
12.   Șerban Ciprian-Constantin
din 4 feb. 2019
PSD
13.   Tudor Beatrice
din 24 apr. 2017
PSD
14. Secretari Căruceru Aida-Cristina
din 1 feb. 2018
PSD
15.   Cîtea Vasile PSD
16.   Cobuz Maricela
din 1 feb. 2018
PSD
17.   Niță Nicu
din 2 sep. 2019
PSD
18. Membri Andrușcă Dănuț PSD
19.   Anton Anton ALDE 3 iun. 2020
20.   Avram Constantin ALDE 3 iun. 2020
21.   Axinte Vasile PSD
22.   Barb Radu PSD 27 oct. 2020
23.   Băișanu Ștefan-Alexandru PPU-SL 3 feb. 2020
24.   Bejinariu Eugen PSD
25.   Boboc Tudorița-Rodica PSD
26.   Boboc Valentin Gabriel PSD
27.   Bogaciu Alexandra-Corina Fără adez. 3 feb. 2020
28.   Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD
29.   Bota Marius Sorin-Ovidiu PER
30.   Bucura-Oprescu Simona PSD
31.   Buicu Corneliu-Florin PSD
32.   Căciulă Aurel PSD
33.   Căprar Dorel-Gheorghe PPU-SL
34.   Cătăniciu Steluța-Gustica PPU-SL 3 iun. 2020
35.   Chiriac Viorel PSD
36.   Cioabă Petre PSD 5 iun. 2019
37.   Ciocan Dan PSD
38.   Ciofu Tamara-Dorina PSD
39.   Cocoș Vasile PSD
40.   Cojocaru Petru-Bogdan PSD 25 iun. 2019
41.   Cosma Andreea PSD 16 ian. 2017
42.   Dinu Cristina-Elena PSD
43.   Dobrică Ionela Viorela PSD
44.   Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD
45.   Dumitrache Ileana Cristina PSD
46.   Dunava Costel Neculai PSD
47.   Durbacă Eugen PPU-SL 24 iun. 2020
48.   Florea Oana-Consuela PSD
49.   Floroiu Ionel PSD
50.   Furtună Mirela PSD
51.   Gavrilă Camelia PSD
52.   Gavrilescu Grațiela Leocadia PPU-SL 3 feb. 2020
53.   Gavriliță Bianca - Miruna PSD
54.   Georgescu Laura PSD 25 iun. 2019
55.   Gerea Andrei Dominic PPU-SL 24 iun. 2020
56.   Gherman Dumitru PSD 4 sep. 2017
57.   Gilia Claudia PSD 4 sep. 2017
58.   Holban Georgeta-Carmen PSD
59.   Iancu Iulian PSD
60.   Iancu Marius-Ionel PSD
61.   Ilișanu Claudiu-Augustin PSD
62.   Intotero Natalia-Elena PSD
63.   Itu Cornel PSD
64.   Manole Petre-Florin PSD
65.   Matei Călin-Vasile-Andrei PSD
66.   Mărgărit Mitică-Marius PSD
67.   Mihălcescu Carmen-Ileana PSD
68.   Mircea Florin PSD 25 iun. 2019
69.   Mitricof George-Cristian PSD 27 oct. 2020
70.   Nasra Gabriel-Horia PSD
71.   Neață Eugen PSD
72.   Nicolae Andrei PSD
73.   Nicolicea Eugen PSD
74.   Nosa Iuliu PSD
75.   Olteanu Daniel ALDE 3 iun. 2020
76.   Oprișcan Mihai Doru PPU-SL 3 iun. 2020
77.   Oteșanu Daniela PSD
78.   Pană Adriana-Doina PSD
79.   Paraschiv Rodica PSD
80.   Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD
81.   Pistru Eusebiu-Manea Fără adez. 1 sep. 2020
82.   Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD
83.   Pop Andrei PSD
84.   Pop Georgian Fără adez. 3 feb. 2020
85.   Preda Marin PSD 27 oct. 2020
86.   Presură Alexandra PSD
87.   Pricop Karmencita PSD 27 oct. 2020
88.   Radu Anișoara PSD 16 ian. 2017
89.   Radu Marin Traian PSD 27 oct. 2020
90.   Rădulescu Alexandru PSD
91.   Rădulescu Cătălin-Marian PER
92.   Roman Ioan Sorin PSD
93.   Roșca Lucreția PSD
94.   Rotaru Alexandru PSD
95.   Rotaru Răzvan-Ilie PSD
96.   Sefer Cristian-George PSD 12 noi. 2018
97.   Simion Lucian-Eduard PSD
98.   Socotar Gheorghe-Dinu PSD
99.   Solomon Adrian PSD
100.   Stan Viorel PSD 13 feb. 2018
101.   Stativă Irinel Ioan PSD
102.   Stănescu Alexandru PSD
103.   Suciu Matei PSD 16 ian. 2017
104.   Șarapatin Elvira PSD
105.   Șimon Gheorghe PSD
106.   Șotcan Theodora PSD
107.   Șova Lucian PSD
108.   Tănăsescu Alina-Elena PSD
109.   Terea Ioan PSD
110.   Tîlvăr Angel PSD
111.   Todor Adrian PSD
112.   Toma Ilie PSD
113.   Tripa Florin-Dan PSD
114.   Tușa Adriana Diana PSD
115.   Ursu Răzvan-Ion PSD 16 ian. 2017
116.   Vasilică Radu Costin PSD
117.   Vișan George-Gabriel PSD
118.   Vîrză Mihăiță PSD
119.   Vosganian Varujan ALDE 3 iun. 2020
120.   Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD 4 sep. 2017
121.   Weber Mihai PSD
122.   Zamfira Constantin-Cătălin PSD 4 feb. 2019

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume
1. Lider Ciolacu Ion-Marcel
din 1 feb. 2017 - până în 29 iun. 2017
2.   Munteanu Ioan
din 29 iun. 2017 - până în 23 ian. 2018
3.   Nicolicea Eugen
până în 1 feb. 2017
4.   Simonis Alfred - Robert
din 25 feb. 2019 - până în 19 dec. 2020
5.   Suciu Vasile-Daniel
din 1 feb. 2018 - până în 25 feb. 2019
6. Vicelideri Bucura-Oprescu Simona
până în 1 feb. 2018
7.   Budăi Marius-Constantin
din 24 apr. 2017 - până în 1 feb. 2018
8.   Călin Ion
până în 1 feb. 2018
9.   Chiriac Viorel
până în 3 apr. 2018
10.   Chiriță Dumitru
până în 13 noi. 2017
11.   Ciuhodaru Tudor
din 13 noi. 2017 - până în 13 iun. 2019
12.   Florea Oana-Consuela
din 13 noi. 2017 - până în 1 feb. 2018
13.   Furtună Mirela
din 1 feb. 2018 - până în 3 apr. 2018
14.   Intotero Natalia-Elena
până în 1 feb. 2018
15.   Jivan Luminița-Maria
din 2 sep. 2019 - până în 1 sep. 2020
16.   Munteanu Ioan
până în 29 iun. 2017
17.   Mușoiu Ștefan
din 3 feb. 2020 - până în 19 dec. 2020
18.   Nasra Gabriel-Horia
din 1 feb. 2018 - până în 2 sep. 2019
19.   Roșca Lucreția
până în 1 feb. 2018
20.   Simonis Alfred - Robert
din 1 feb. 2018 - până în 25 feb. 2019
21.   Suciu Vasile-Daniel
până în 1 feb. 2018
22.   Suciu Vasile-Daniel
din 26 noi. 2019 - până în 3 feb. 2020
23. Secretari Păle Dănuț
până în 2 sep. 2019
24.   Simonis Alfred - Robert
până în 19 iun. 2017

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenumePartidMembru dinMembru pâna
1. Andrei Alexandru-Ioan Fără adez. 18 feb. 2019
2. Badea Leonardo PSD 4 iul. 2017
3. Balint Liviu-Ioan Fără adez. 1 sep. 2017 26 aug. 2019
4. Bălănescu Alexandru PRO RO 26 aug. 2019
5. Bănicioiu Nicolae PRO RO 29 mai 2018
6. Bârlădeanu Dragoș-Petruț Fără adez. 27 oct. 2020
7. Birchall Ana Fără adez. 3 feb. 2020
8. Bogaciu Alexandra-Corina Fără adez. 4 feb. 2019
9. Borza Remus-Adrian Fără adez. 3 iun. 2019 20 ian. 2020
10. Budăi Marius-Constantin PSD 19 dec. 2020
11. Burciu Cristina Fără adez. 18 dec. 2019
12. Călin Ion PSD 15 oct. 2020
13. Chiriță Dumitru PSD 20 noi. 2017
14. Ciolacu Ion-Marcel PSD 19 dec. 2020
15. Ciuhodaru Tudor PSD 13 iun. 2019
16. Coste Marina-Adelina PSD 13 aug. 2017
17. Cuc Alexandru-Răzvan PSD 19 dec. 2020
18. Cucșa Marian-Gheorghe Fără adez. 3 feb. 2020 8 sep. 2020
19. Dobra Călin-Ionel PSD 4 ian. 2017
20. Dobre Mircea-Titus PRO RO 24 mai 2018
21. Dragnea Nicolae-Liviu PSD 29 mai 2019
22. Drăghici Mircea-Gheorghe Fără adez. 25 feb. 2020
23. Florea Damian Fără adez. 12 mar. 2018 24 iun. 2019
24. Găină Mihăiță Fără adez. 2 oct. 2019
25. Gâdea Adrian-Ionuț PSD 27 ian. 2017
26. Georgescu Nicolae PSD 19 dec. 2020
27. Goga Octavian PSD 18 iun. 2017 15 oct. 2019
28. Halici Nicușor PSD 19 dec. 2020
29. Havrici Emanuel-Iuliu PRO RO 2 sep. 2019
30. Hărătău Elena Fără adez. 9 iul. 2018 9 dec. 2019
31. Huncă Mihaela PRO RO 5 sep. 2018
32. Iacomi Iulian PSD 4 iul. 2017
33. Iftimie Neculai Fără adez. 18 dec. 2019
34. Iordache Florin PSD 23 noi. 2020
35. Jivan Luminița-Maria Fără adez. 1 sep. 2020
36. Lazăr Sorin PSD 14 oct. 2020
37. Luca Andaluzia PSD 4 ian. 2017
38. Marica Petru-Sorin PRO RO 15 apr. 2019
39. Meiroșu Marilena-Emilia Fără adez. 22 mai 2018
40. Meiroșu Marilena-Emilia Fără adez. 20 ian. 2020 25 aug. 2020
41. Mînzatu Roxana PSD 19 dec. 2020
42. Mocioalcă Ion PRO RO 4 feb. 2019
43. Mohaci Mihai PRO RO 10 dec. 2018
44. Mohaci Mihai PRO RO 17 dec. 2018 12 iun. 2019
45. Munteanu Ioan PSD 23 ian. 2018
46. Mușoiu Ștefan PSD 19 dec. 2020
47. Nechifor Cătălin-Ioan PRO RO 21 mai 2018
48. Nistor Laurențiu PSD 22 oct. 2020
49. Pau Radu - Adrian PRO RO 4 feb. 2019
50. Petrea Gabriel PRO RO 14 oct. 2019
51. Petric Octavian PRO RO 4 feb. 2019
52. Plumb Rovana PSD 19 iun. 2019
53. Podașcă Gabriela-Maria PRO RO 13 feb. 2018 24 mai 2018
54. Ponta Victor-Viorel PRO RO 5 sep. 2017
55. Pop Georgian Fără adez. 4 feb. 2019
56. Popa Mihai Valentin PRO RO 10 dec. 2018
57. Popa Mihai Valentin PRO RO 17 dec. 2018 24 iun. 2019
58. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD 9 dec. 2020
59. Simonis Alfred - Robert PSD 19 dec. 2020
60. Sitterli Ovidiu-Ioan Fără adez. 9 oct. 2017
61. Spânu Ion PRO RO 10 dec. 2018
62. Stancu Florinel PRO RO 26 aug. 2019
63. Steriu Valeriu-Andrei PSD 29 mai 2018 30 aug. 2020
64. Suciu Vasile-Daniel PSD 19 dec. 2020
65. Ștefan Viorel PSD 24 iun. 2019
66. Ștefan Corneliu PSD 15 oct. 2020
67. Teiș Alina PRO RO 4 sep. 2017 23 iun. 2020
68. Trușcă Constantin PSD 17 iul. 2017
69. Tudose Mihai Fără adez. 4 feb. 2019
70. Țachianu Marian PSD 25 iun. 2019 27 oct. 2020
71. Vasilescu Lia Olguța PSD 14 oct. 2020
72. Văcaru Alin Vasile PRO RO 5 sep. 2017
73. Velcea Nicolae PSD 23 oct. 2020
74. Vlase Petru Gabriel PSD 5 iul. 2018
75. Vlăducă Oana-Silvia PRO RO 4 feb. 2019
76. Zamfira Constantin-Cătălin PSD 14 noi. 2018

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 9 decembrie 2021, 10:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro