Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Camera Deputaților > Grupuri > USR Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România

 Functia Nume si prenumeMembru din
1. Vicelideri Lupescu Dumitru
din 3 feb. 2020
2.   Popescu Nicolae-Daniel
din 4 feb. 2019
19 apr. 2017
3.   Prisnel Adrian-Claudiu
din 3 sep. 2018
4. Membri Arsu Alin-Ionuț 25 iun. 2019

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenumeMembru din
1. Lider Barna Ilie Dan
din 3 sep. 2018 - până în 4 feb. 2019
2.   Dan Nicușor Daniel
până în 27 iun. 2017
3.   Drulă Cătălin
din 3 feb. 2020 - până în 18 dec. 2020
4.   Ion Stelian-Cristian
din 2 sep. 2019 - până în 3 feb. 2020
5.   Năsui Claudiu-Iulius-Gavril
din 1 feb. 2018 - până în 3 sep. 2018
6.   Prună Cristina-Mădălina
din 4 feb. 2019 - până în 2 sep. 2019
7.   Seidler Cristian-Gabriel
din 27 iun. 2017 - până în 1 feb. 2018
27 oct. 2020
8. Vicelideri Barna Ilie Dan
din 4 feb. 2019 - până în 18 dec. 2020
9.   Barna Ilie Dan
până în 3 sep. 2018
10.   Benga Tudor - Vlad
din 1 feb. 2018 - până în 4 feb. 2019
11.   Botez Mihai-Cătălin
din 2 sep. 2019 - până în 3 feb. 2020
12.   Bulai Iulian
din 3 feb. 2020 - până în 18 dec. 2020
13.   Chichirău Cosette-Paula
din 4 feb. 2019 - până în 3 feb. 2020
14.   Chichirău Cosette-Paula
din 1 feb. 2017 - până în 1 feb. 2018
15.   Cosma Lavinia-Corina
din 1 sep. 2017 - până în 3 sep. 2018
16.   Dehelean Silviu
din 3 sep. 2018 - până în 4 feb. 2019
17.   Dehelean Silviu
din 2 sep. 2019 - până în 18 dec. 2020
18.   Dobrovie Matei-Adrian
din 1 sep. 2017 - până în 3 sep. 2018
19.   Drulă Cătălin
până în 2 sep. 2019
20.   Duruș Vlad-Emanuel
din 1 feb. 2018 - până în 2 sep. 2019
21.   Ghinea Cristian
din 1 sep. 2017 - până în 1 feb. 2018
22.   Ion Stelian-Cristian
din 3 sep. 2018 - până în 2 sep. 2019
23.   Ion Stelian-Cristian
din 3 feb. 2020 - până în 18 dec. 2020
24.   Moșteanu Liviu-Ionuț
din 3 sep. 2018 - până în 2 sep. 2019
25.   Năsui Claudiu-Iulius-Gavril
din 2 sep. 2019 - până în 18 dec. 2020
26.   Prună Cristina-Mădălina
din 1 feb. 2018 - până în 4 feb. 2019
27.   Prună Cristina-Mădălina
din 2 sep. 2019 - până în 18 dec. 2020
28.   Rodeanu Bogdan-Ionel
din 1 sep. 2020 - până în 18 dec. 2020
29.   Seidler Cristian-Gabriel
până în 27 iun. 2017
27 oct. 2020
30.   Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel
din 4 feb. 2019 - până în 3 feb. 2020
31.   Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel
din 1 sep. 2017 - până în 31 ian. 2018
32.   Ungureanu Emanuel-Dumitru
din 2 sep. 2019 - până în 18 dec. 2020
33.   Vlad Sergiu Cosmin
din 2 sep. 2019 - până în 2 noi. 2020
34. Secretari Botez Mihai-Cătălin
din 3 feb. 2020 - până în 18 dec. 2020
35.   Botez Mihai-Cătălin
din 1 sep. 2017 - până în 1 feb. 2018
36.   Cosma Lavinia-Corina
până în 1 sep. 2017
37.   Iurișniți Cristina-Ionela
din 3 feb. 2020 - până în 18 dec. 2020
38.   Lupescu Dumitru
din 3 sep. 2018 - până în 3 feb. 2020
39.   Năsui Claudiu-Iulius-Gavril
din 1 feb. 2017 - până în 1 sep. 2017
40.   Pop Rareș Tudor
din 1 sep. 2017 - până în 3 sep. 2018
41.   Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel
din 1 feb. 2018 - până în 3 sep. 2018
42.   Zainea Cornel
din 3 sep. 2018 - până în 3 feb. 2020

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenumePartidMembru dinMembru pâna
1. Barna Ilie Dan USR 18 dec. 2020
2. Benga Tudor - Vlad USR 18 dec. 2020
3. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara Fără adez. 20 noi. 2017
4. Botez Mihai-Cătălin USR 18 dec. 2020
5. Bulai Iulian USR 18 dec. 2020
6. Cernat Silviu-Nicolaie USR 27 oct. 2020 18 dec. 2020
7. Chichirău Cosette-Paula USR 18 dec. 2020
8. Ciurea Alexandru USR 27 oct. 2020 18 dec. 2020
9. Cosma Lavinia-Corina Fără adez. 1 sep. 2020
10. Costescu Manuel USR 3 mar. 2017
11. Dan Nicușor Daniel USR 19 oct. 2020
12. Dehelean Silviu USR 18 dec. 2020
13. Dobrovie Matei-Adrian Fără adez. 15 oct. 2018
14. Dohotaru Adrian-Octavian Fără adez. 13 noi. 2017
15. Drulă Cătălin USR 18 dec. 2020
16. Duruș Vlad-Emanuel USR 18 dec. 2020
17. Ghinea Cristian USR 14 iun. 2019
18. Ion Stelian-Cristian USR 18 dec. 2020
19. Iurișniți Cristina-Ionela USR 18 dec. 2020
20. Moșteanu Liviu-Ionuț USR 18 dec. 2020
21. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR 18 dec. 2020
22. Necula Ciprian USR 13 oct. 2020 18 dec. 2020
23. Pop Rareș Tudor USR 18 dec. 2020
24. Prună Cristina-Mădălina USR 18 dec. 2020
25. Rădulescu Dan-Răzvan Fără adez. 1 sep. 2020
26. Rodeanu Bogdan-Ionel USR 18 dec. 2020
27. Seidler Cristian-Gabriel USR 27 oct. 2020 18 dec. 2020
28. Sfărăilă Dan Mihai USR 17 noi. 2020 18 dec. 2020
29. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR 20 oct. 2020
30. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR 18 dec. 2020
31. Vlad Sergiu Cosmin USR 2 noi. 2020
32. Zainea Cornel USR 8 oct. 2020

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 8:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro