Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Gabriela Nedelcu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Gabriela NEDELCU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 57/25.02.2008 L243/2008 Propunere legislativă pentru completarea articolului 174 din Legea nr.84/1995 privind învățământul Lege 143/2008
2. 68/15.02.2006 L715/2005 Propunere legislativă pentru modificarea articolului 13 și articolului 17 din Ordonanța Guvernului nr.81/2004 privind înființarea, organizarea și funcționarea crescătoriilor de vânat și a complexurilor de vânătoare respinsa
definitiv
3. 175/15.03.2006 L233/2006 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Consiliului Tineretului din România- CTR Lege 351/2006
4. 298/18.04.2006 L453/2006 Propunere legislativă pentru completarea art.10 alin.4 din Legea Învățământului nr.84/1995 republicată cu modificările și completările ulterioare respinsa
definitiv
5. 337/25.04.2006 L3/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii educației fizice și sportului nr.69/2000 respinsa
definitiv
6. 388/17.06.2008 L210/2008 Proiect de Lege privind modificarea și completarea Legii nr.217/2003 pentru prevenirea și combaterea violenței în familie respins
definitiv
7. 427/08.05.2006 L234/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii educației fizice și sportului nr.69/2000 respinsa
definitiv
8. 437/04.06.2007 L289/2007 Propunere legislativă pentru modificarea Articolului 4 din Ordonanța de Urgență a Guvernului nr.71/2004 aprobată prin Legea 565 din 2004 publicată în Monitorul Oficial al României partea I nr.897 din 1/10/2004 respinsa
definitiv
9. 455/23.06.2008 L264/2008 Propunere legislativă pentru modificarea alin.(2) al art.1 din Legea nr.61/1993 privind alocația de stat pentru copii respinsa
definitiv
10. 457/23.06.2008 L263/2008 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.76/2002 privind sistemul asigurărilor pentru șomaj și stimularea ocupării forței de muncă respinsa
definitiv
11. 470/11.06.2007 L307/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății respinsa
definitiv
12. 593/01.10.2008   Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Comisiei Naționale a României pentru UNESCO clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
13. 612/08.10.2008 L350/2008 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.21/1991 privind cetățenia română respinsa
definitiv
14. 703/03.10.2006 L879/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea legii nr.187 din 07/12/1999 privind accesul la propriul dosar și deconspirarea poliției politice comuniste respinsa
definitiv
15. 755/07.11.2007 L963/2007 Propunere legislativă pentru înființarea, organizarea și funcționarea serviciilor de îngrijire și educare a copiilor în vârstă de 0-3 ani respinsa
definitiv
16. 800/01.11.2006 L568/2006 Proiect de Lege privind reorganizarea și funcționarea Academiei Oamenilor de Știință din România Lege 31/2007
17. BP788/30.09.2008 B505/03.10.2008 Propunere legislativă privind instituirea medaliei comemorative "120 de ani de la trecerea în eternitate a poetului național Mihai Eminescu" la Senat
18.   BP580/05.11.2008 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.19/2003 privind organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Presă AGERPRES retrasa
de catre Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 iulie 2020, 17:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro