Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
www.ioanmihaila.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Ioan Mihăilă Versiunea pentru printare

Ioan MIHĂILĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.6

Formatiunea politica:
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat - până în mar. 2014
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din mar. 2014

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în mar. 2014
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din mar. 2014
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (până în feb. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză  Secretar

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:1
Propuneri legislative initiate: 19, din care 4 promulgate legi
Motiuni: 8

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 noiembrie 2018, 1:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro