Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2012-2016 (dep.)
speaches
voting records
wealth declaration
interest declaration
2008-2012 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 2012-2016 > Chamber of Deputies > Oana Niculescu-Mizil Ștefănescu Versiunea pentru printare

Oana NICULESCU-MIZIL ȘTEFĂNESCU
Parliamentary activity in legislature 2012-2016

DEPUTY
Constituency no.42 BUCURESTI, uninominal college no.23
end of the mandate: 12 march 2015 - resignation - HCD nr.23/2015

Political party:
PSD-Social Democratic Party 

Parliamentary group:
The parliamentary group of the Social Democrat Party 

Standing committees
Committee for Foreign Policy (since feb. 2013)
Committee for Culture, Arts, Mass Information Means (until feb. 2013)

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with the Republic of Macedonia - until mar. 2015 Vice-Chairperson
 Friendship parliamentary group with Republic of Austria - until mar. 2015 Secretary

Parliamentary activity in figures:
Speaches:1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 6 december 2019, 22:43
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro