Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Oana-Silvia Vlăducă Versiunea pentru printare

Oana-Silvia VLĂDUCĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.16 DÂMBOVIȚA
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în feb. 2019
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din feb. 2019

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în feb. 2019
Deputați neafiliați - din feb. 2019
 - până în mai 2019
Grupul parlamentar PRO Europa - din mai 2019 Vicelider - din sep. 2019

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Muntenegru 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:29 (în 29 sedinte)
din care declaratii politice:24 (din care 22 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 60, din care 23 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 48
Motiuni: 2

Biroul parlamentar:
  • Târgoviște, Piața Tricolorului nr. 1, jud. Dâmbovița
  • Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 4:56
    Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
    E-mail: webmaster@cdep.ro