Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Amalia Bălășoiu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Amalia BĂLĂȘOIU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 201/10.03.2003 L257/2003 Propunere legislativă privind declararea ca oraș a comunei Săliște, județul Sibiu Lege 336/2003
2. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
3. 338/31.05.2004 L621/2004 Propunere legislativă pentru modificarea articolului 15 al Legii concurenței nr.21/1996 respinsa
definitiv
4. 362/04.07.2002   Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.70/1991 privind alegerile locale. respinsa
definitiv
5. 381/09.06.2003   Propunere legislativă privind declararea ca oraș a comunei Orlat, județul Sibiu respinsa
definitiv
6. 398/16.06.2003   Propunere legislativă privind declararea ca oraș a comunei Miercurea Sibiului, județul Sibiu respinsa
definitiv
7. 511/07.09.2004 L499/2004 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii patronatelor nr.356/2001 respinsa
definitiv
8. 547/24.10.2002   Propunere legislativă privind controlul provenienței averilor dobândite ilicit. respinsa
definitiv
9. 577/05.11.2002   Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.70/1991 privind alegerile locale respinsa
definitiv
10.   BP574/23.11.2004 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii protecției mediului nr.137/1995 retrasa
de catre Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 27 octombrie 2020, 23:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro