Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Radu Bogdan Țîmpău > Curriculum Vitae Versiunea pentru printare

Radu Bogdan ȚÎMPĂU
Curriculum Vitae

Date biografice

  • Data și locul nașterii: 28.07.1977, Deva, jud. Hunedoara
  • Stare Civilă: necăsătorit

Studii și specializări

  • 1996-2000 - Universitatea Banatului din Timișoara, Facultatea de Științe Economice, profilul Finanțe-Contabilitate
  • 2004-2006 - Master "Economia și managementul dezvoltării regionale", Universitatea de Vest din Timișoara

Activitate profesională

  • 20.06.2007 - 15.12.2008 - Consiliul Județean Hunedoara - Consilier județean
  • 15.06.2006 - 15.12.2008 - Agenția pentru Dezvoltare Economico-Socială a județului Hunedoara - Director
  • 22.08.2007 - Comitetul Regional de Evaluare Strategică și Corelare Regională Vest - Membru
  • 01.08.2004 - 15.06.2006 - Consiliul Județean Hunedoara - Inspector de specialitate
  • 01.08.2004 - 31.07.2004 - Consiliul Local Deva - Inspector de specialitate
  • 2001 - 01.03.2004 - S.C. Coral Agora Com S.R.L. Deva - Director Economic
  • 1998 - 2001 - S.C. Coral Agora Com S.R.L. Deva - Merceolog

Funcții, activități într-un partid politic

  • 2001 - membru P.N.L.
  • 2004 - 2005 - vicepreședinte B.P.J. al T.N.L., Hunedoara
  • martie 2005 - octombrie 2005 - președinte T.N.L. Deva
  • octombrie 2005 - președinte T.N.L. din județul Hunedoara
  • octombrie 2005 - membru al B.P.J. al P.N.L. Hunedoara
  • Membru în echipa de campanie a P.N.L. Hunedoara pentru:
    - referendum - mai 2007
    - alegerile pentru Parlamentul European - noiembrie 2007
    - alegerile locale - iunie 2008
    - alegerile pentru Parlamentul României - noiembrie 2008

Funcții, activități într-o organizație din administrația publică centrală sau locală

  • iunie 2008 - decembrie 2008
    - Consiliul Județean Hunedoara - președinte - "Comisia pt. servicii publice, comerț, turism, privatizare, sprijinirea IMM-urilor și relația cu patronatul"
    - Vicepreședinte - "Comisia de studii, prognoze economice-sociale, buget, finanțe, agricultură, silvicultură, administrarea domeniului public și privat al județului"
14.12.2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 10:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro