Activitate parlamentară
2008-2012 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
2004-2008 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Gheorghe David Versiunea pentru printare

Gheorghe DAVID
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.37 TIMIȘ, colegiul uninominal nr.1

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2012 - Secretar
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în iun. 2012
 
independent  - din iun. 2012

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în iun. 2012
Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat - din iun. 2012
 - până în iul. 2012
Grupul Parlamentar al Partidului Democrat Liberal - din iul. 2012

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală (din mar. 2011)
Comisia pentru administrație publică, organizarea teritoriului și protecția mediului (oct. 2009 - mar. 2011)
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală (până în oct. 2009)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Indonezia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Azerbaidjan  Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:149 (în 81 sedinte)
din care declaratii politice:30 (din care 9 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 83, din care 14 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 13 noiembrie 2019, 1:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro