Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Gheorghe Funar Versiunea pentru printare

Gheorghe FUNAR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2006 - Secretar
 feb. - sep. 2007 - Chestor

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare  Lider - până în feb. 2006
   Lider - din sep. 2006
 - până în feb. 2007
   Lider - din sep. 2007
 - până în feb. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (din dec. 2008) - Președinte
Comisia pentru buget, finanțe, activitate bancară și piață de capital (din feb. 2006)
Comisia pentru administrație publică, organizarea teritoriului și protecția mediului (până în dec. 2008)

Comisii de ancheta comune
Comisia parlamentară de anchetă pentru investigarea și clarificarea modului în care au fost cheltuite sumele din fondul constituit în cotă de 2% din sumele obținute din privatizări, destinat construcției de locuințe sociale, prevăzut la art.44 alin.(2) din Legea nr.10/2001 privind regimul juridic al unor imobile preluate în mod abuziv în perioada 6 martie 1945 - 22 decembrie 1989, republicată

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina 
 Grupul parlamentar de prietenie cu India 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:1353 (în 338 sedinte)
din care declaratii politice:34
Propuneri legislative initiate: 311, din care 10 promulgate legi
Membru în:1 comisii de mediere
Motiuni: 10

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 septembrie 2019, 1:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro