Remus Mihai GOȚIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2017 - feb. 2018 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2017 
 dec. 2016 - feb. 2017 

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România  Vicelider - din feb. 2018

Comisii de ancheta comune
Comisia specială de anchetă a Senatului și Camerei Deputaților pentru verificarea aspectelor ce țin de organizarea alegerilor din 2009 și de rezultatul scrutinului prezidențial
Comisia parlamentară de anchetă a Camerei Deputaților și Senatului pentru a clarifica aspectele ce tin de desființarea Direcției Generale de Protecție și Anticorupție

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Chile  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Peru 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Argentina