Niculae BĂDĂLĂU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.19 GIURGIU

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2017 - feb. 2018 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2017 
 dec. 2016 - feb. 2017 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda) 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Letonia