Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Cristian Dănuț Mihai Versiunea pentru printare

Cristian Dănuț MIHAI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.9 BRĂILA, colegiul uninominal nr.2

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în mar. 2013
PC-Partidul Conservator - din mar. 2013
 - până în iun. 2015
 
independent  - din iun. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Poporului - Dan Diaconescu - până în mar. 2013
Grupul parlamentar Liberal Conservator - din mar. 2013
 - până în iun. 2015
 Vicelider - din iun. 0213
 - până în iun. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din iun. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (din sep. 2015) - Vicepreședinte
Comisia pentru dezvoltare și strategie economică (din feb. 2016)
Comisia economică, industrii și servicii (feb. 2014 - iun. 2015) - Secretar
Comisia pentru afaceri europene (până în iun. 2015) - Secretar (până în apr. 2013)

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru aderarea României la spațiul Schengen

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Sultanatul Oman 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda 

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 38, din care 6 promulgate legi
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 22 octombrie 2019, 19:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro