Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > China Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
Presedinte -
1. Vicepreședinte Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL
2. Secretar Intotero Natalia-Elena deputat PSD
3. Membri Apjok Norbert deputat UDMR
4.   Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD
5.   Bumb Sorin-Ioan deputat PNL
6.   Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD
7.   Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL
8.   Cupă Ion deputat PMP
9.   Deneș Ioan senator PSD
10.   Dunca Marius-Alexandru senator PSD
11.   Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati
12.   Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD
13.   Movilă Petru deputat PMP
14.   Pană Adriana-Doina deputat PSD
15.   Rotaru Alexandru deputat PSD 28 mar. 2018
16.   Tîlvăr Angel deputat PSD
17.   Țapu Nazare Eugen senator PNL

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Gruppâna în data
1. Bădălău Niculae senator PSD 14 oct. 2020
2. Munteanu Ioan deputat PSD 23 ian. 2018
3. Plumb Rovana deputat PSD 19 iun. 2019
4. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD 14 oct. 2020
5. Barna Ilie Dan deputat USR 18 dec. 2020
6. Bulai Iulian deputat USR 18 dec. 2020
7. Tudose Mihai deputat PRO România 19 iun. 2019

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 8 decembrie 2021, 11:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro