Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Pakistan

 Functia Nume si prenume Membru Grup
Presedinte -
1. Vicepreședinte Burlacu Ștefan deputat UNPR
2. Secretar Gireadă Dumitru-Verginel deputat PNL
3. Membri Geoană Mircea Dan senator -
4.   Palăr Ionel deputat PNL
5.   Tătaru Florin-Cristian deputat PSD
6.   Tocuț Dan-Laurențiu deputat ALDE

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Gruppâna în data
1. Mocanu Vasile deputat PSD 20 apr. 2015
2. Tudorache Daniel deputat PSD 4 iul. 2016
3. Popescu Dan-Cristian deputat PNL 4 aug. 2016
4. Grapini Maria deputat ALDE 25 mar. 2014