Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.04.2006 > 12:57 Versiunea pentru printare
Marți, 11 aprilie 2006, ora 12:57

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 539/2005 pentru modificarea și completarea Legii nr.416/2001 privind venitul minim garantat
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:241 67 56 21 43 18 14 10 12
- voturi pentru (DA):166 2 56 16 43 18 13 10 8
- voturi împotrivă (NU):71 65 - 4 - - - - 2
- abțineri:3 - - 1 - - - - 2
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM NU
12. Bara Nicolae PD-L DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD NU
16. Băeșu George PSD NU
17. Bănicioiu Nicolae PSD NU
18. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen - NU
21. Bentu Dumitru PSD NU
22. Bivolaru Ioan PSD NU
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
27. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD NU
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
34. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD NU
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiș Filonaș PSD NU
42. Cindrea Ioan PSD NU
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu - DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC -
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PRM DA
49. Constantinescu Anca PD-L DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Crețu Gabriela PSD NU
52. Cutean Vasile Emilian PSD NU
53. Dan Iosif PSD NU
54. Diaconescu Renică PC DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD NU
57. Dragomir Dumitru PRM DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
60. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
61. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
62. Dumitrescu Liana Minoritati DA
63. Dumitrescu Zamfir - NU
64. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
65. Dumitriu Mihai PSD NU
66. Dumitru Ion PSD NU
67. Dușa Mircea PSD NU
68. Duțu Stelian PD-L DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Faina Constantin PC DA
71. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
72. Fenechiu Relu PNL DA
73. Firczak Gheorghe Minoritati DA
74. Florea Damian PC DA
75. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
76. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
77. Gabor Gheorghe PNL DA
78. Găleteanu Monalisa PSD NU
79. Georgescu Filip PSD NU
80. Gerea Andrei Dominic PNL DA
81. Gheorghe Valeriu PNL DA
82. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
83. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
84. Ghișe Ioan PNL DA
85. Giurescu Ion PSD NU
86. Godja Petru PSD NU
87. Gonțea Ion PD-L DA
88. Grigore Dan PD-L DA
89. Grosaru Mircea Minoritati DA
90. Gușă Cozmin Horea - Abținere
91. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
92. Hoban Ioan PNL DA
93. Hoinaru Marian PNL DA
94. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
95. Iancu Iulian PSD NU
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Igaș Traian Constantin PD-L DA
98. Ignat Miron Minoritati DA
99. Iordache Florin PSD NU
100. Iordache Grațiela Denisa PC DA
101. Iriza Marius PRM DA
102. Iustian Mircea Teodor PNL DA
103. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
104. Kelemen Hunor UDMR DA
105. Kerekes Károly UDMR DA
106. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
107. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
108. Kovacs Attila UDMR DA
109. Lakatos Petru UDMR DA
110. Lambrino Radu PD-L DA
111. Lari-Iorga Leonida - DA
112. Lificiu Petru - DA
113. Liga Dănuț PD-L DA
114. Luchian Ion PNL DA
115. Man Mircea PD-L DA
116. Manta Pantelimon PC DA
117. Marian Dan Mihai PNL DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Máté András-Levente UDMR DA
120. Matei Cătălin Lucian PSD NU
121. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
122. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
123. Mătușa Tudor PRM DA
124. Merce Ilie PRM DA
125. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
126. Micula Cătălin PNL DA
127. Mihalache Sorin Dan PSD NU
128. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
129. Mircea Costache PRM DA
130. Mironescu Laurențiu PD-L DA
131. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
132. Mitrea Manuela PSD NU
133. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
134. Mînzînă Ion PRM DA
135. Mocanu Alexandru PD-L DA
136. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
137. Mocioalcă Ion PSD NU
138. Mohora Tudor PSD NU
139. Moisoiu Adrian PRM DA
140. Moldovan Emil Radu PSD NU
141. Momanu Corneliu PNL DA
142. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
143. Movilă Petru PD-L DA
144. Munteanu Ioan PSD NU
145. Nassar Rodica PSD NU
146. Nedelcu Gabriela PSD NU
147. Nica Dan PSD NU
148. Nicolicea Eugen PSD NU
149. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
150. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
151. Nițulescu Teodor PSD NU
152. Nosa Iuliu PSD NU
153. Oancea Viorel PNL DA
154. Olarean Aurel PD-L DA
155. Oltean Ioan PD-L DA
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Oprea Gabriel PSD NU
158. Ovidenie Costel - DA
159. Palăr Ionel PNL DA
160. Pardău Dumitru PNL DA
161. Pascu Bogdan PC DA
162. Paveliu Marian Sorin PNL DA
163. Petrea Constantin PD-L DA
164. Plumb Rovana PSD NU
165. Podgorean Radu PSD NU
166. Ponta Victor-Viorel PSD NU
167. Pop Claudiu Adrian PSD NU
168. Popa Cornel PNL DA
169. Popa Nicolae PC DA
170. Popescu Florin Aurelian PNL DA
171. Popescu Ionica Constanța PC DA
172. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
173. Preda Ion PNL DA
174. Pruteanu Vasile PNL DA
175. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
176. Pupeză Viorel PSD NU
177. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
178. Pușcaș Vasile PSD NU
179. Pușcă Mircea Valer PNL DA
180. Puzdrea Dumitru PD-L DA
181. Racoceanu Viorel PD-L DA
182. Radan Mihai Minoritati DA
183. Raicu Romeo Marius PD-L DA
184. Rădulescu Cristian PD-L DA
185. Rogin Marius PD-L DA
186. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
187. Rus Ioan Aurel PRM DA
188. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
189. Sanda Victor PSD NU
190. Sandu Gabriel PNL DA
191. Sandu-Capră Mihai PNL DA
192. Săniuță Marian-Florian PSD NU
193. Săpunaru Nini PNL DA
194. Sârb Gheorghe PSD DA
195. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
196. Sârbu Marian PSD NU
197. Sârbu Mugurel Liviu - DA
198. Scutaru Adrian George PNL DA
199. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Sóki Béla UDMR DA
202. Soporan Vasile Filip PSD NU
203. Stan Ion PSD NU
204. Stanciu Anghel PSD NU
205. Stănescu Cristian PRM DA
206. Stănescu Mircea PD-L DA
207. Stănișoară Mihai PD-L DA
208. Stoica Ion - DA
209. Străchinaru Petre PD-L DA
210. Strungă Emil PNL DA
211. Szekely Levente Csaba UDMR DA
212. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
213. Știrbeț Cornel PNL DA
214. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
215. Știucă Alecsandru PSD NU
216. Tabără Valeriu PD-L DA
217. Tărniceru Petru PSD NU
218. Teodorescu George Alin PSD NU
219. Timar Liviu PSD NU
220. Timiș Ioan PSD NU
221. Todoran Pavel PSD NU
222. Toma Horia-Victor PNL DA
223. Toró Tiberiu UDMR DA
224. Tudor Constantin PC DA
225. Tudor Marcu PRM NU
226. Turcan Raluca PNL DA
227. Țundrea Ioan PC DA
228. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
229. Ujeniuc Dragoș PNL DA
230. Ursărescu Dorinel PNL DA
231. Varga Attila UDMR DA
232. Vasile Aurelia PSD NU
233. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
234. Văsioiu Horia PD-L DA
235. Voicu Cătălin PSD NU
236. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
237. Voinea Florea PSD NU
238. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
239. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
240. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
241. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 19:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro