Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2015 > 16:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 februarie 2015, ora 16:18

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 486/2014 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.29/2014 pentru modificarea art.6 alin.(2) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.34/2000 privind produsele agroalimentare ecologice, precum și pentru stabilirea unor măsuri în domeniul produselor agroalimentare ecologice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:288 143 86 10 4 14 19 12
- voturi pentru (DA):287 143 86 10 4 14 19 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Blănariu Valentin - DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana - DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciuhodaru Tudor ND DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Diniță Ion ALDE DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Dumbrăvanu Paul - DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin ALDE DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghe Florin PSD DA
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiveciu Marian PSD DA
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria PNL DA
113. Gudu Vasile PNL DA
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Harbuz Liviu PSD DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
117. Holban Titi PSD DA
118. Horga Vasile PNL DA
119. Hulea Ioan PSD DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu Aurelian ALDE DA
129. Ionescu George PNL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
132. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Kerekes Károly UDMR DA
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lubanovici Mircea PNL DA
139. Lupu Mihai PNL DA
140. Manda Iulian Claudiu PSD DA
141. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
142. Manolache Marius PSD DA
143. Marcoci Vlad PSD DA
144. Marcu Viorica PNL DA
145. Marian Ion Cristinel ND DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Marin Gheorghe PSD DA
148. Marin Laura PSD DA
149. Marocico Ion Minoritati DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
152. Melinte Ion PSD DA
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Mihai Aurelian PNL DA
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Militaru Lucian PNL DA
158. Mincă Liliana ND DA
159. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
160. Mîrza Gavril PSD DA
161. Mocanu Adrian PSD DA
162. Mocioalcă Ion PSD DA
163. Mocioi Niculina PNL DA
164. Molnar Zsolt UDMR DA
165. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
166. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
167. Movilă Petru - DA
168. Muntean Mircia PSD DA
169. Munteanu Ioan PSD DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Nazare Alexandru PNL DA
172. Neacșu Marian PSD DA
173. Necula Cosmin PSD DA
174. Negruț Clement - DA
175. Negruț Cornelia ALDE DA
176. Nichita Cristina PSD DA
177. Nicoară Romeo Florin PNL DA
178. Nicolae Florian PSD DA
179. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
180. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
181. Niculae Aurel PSD DA
182. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
183. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
184. Nistor Laurențiu PSD DA
185. Nistor Marioara PSD DA
186. Niță Constantin PSD DA
187. Niță Emil PSD DA
188. Nosa Iuliu PSD DA
189. Oajdea Daniel Vasile ND DA
190. Ochi Ion PSD DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Oros Nechita-Adrian PNL DA
193. Palașcă Viorel ALDE DA
194. Palăr Ionel PNL DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Pană Adriana-Doina PSD DA
197. Pardău Dumitru PNL DA
198. Paul Maria-Andreea PNL DA
199. Păun Nicolae Minoritati DA
200. Pârgaru Ion ALDE DA
201. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
202. Peia Ninel PSD DA
203. Petrea Dorin Silviu PSD DA
204. Petric Octavian PSD DA
205. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
206. Plumb Rovana PSD DA
207. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
208. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
209. Pop Georgian PSD DA
210. Popa Octavian-Marius PNL DA
211. Popa Radu Mihai - DA
212. Popeangă Vasile PSD DA
213. Popescu Dan-Cristian PNL DA
214. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
215. Potor Călin PSD DA
216. Preda Cezar-Florin PNL DA
217. Pușcaș Iacob PSD DA
218. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
219. Răducanu Ion PSD DA
220. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
221. Rădulescu Constantin PSD DA
222. Rădulescu Romeo ALDE DA
223. Rățoi Neculai PSD DA
224. Reuer Elena-Ramona PNL DA
225. Rizea Cristian PSD DA
226. Roman Gheorghe PSD DA
227. Roșca Lucreția PSD DA
228. Rotaru Răzvan - DA
229. Săpunaru Nini PNL DA
230. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
231. Scarlat George PNL DA
232. Secară Florin Mihail PSD DA
233. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
234. Simedru Dan Coriolan PNL DA
235. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
236. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Stan Ioan PSD DA
239. Stan Ion PSD DA
240. Stanciu Anghel PSD DA
241. Stanciu Zisu PSD DA
242. Stancu Ionel Minoritati DA
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Stănescu Alexandru PSD DA
245. Stănișoară Mihai ALDE DA
246. Stragea Sorin Constantin PSD DA
247. Stroe Radu PSD DA
248. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Surdu Raluca PNL DA
251. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
252. Șcheau Ion PNL DA
253. Șimon Gheorghe PSD DA
254. Ștefan Viorel PSD DA
255. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
256. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
257. Tararache Mihai - DA
258. Tămâian Ioan PNL DA
259. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
260. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
261. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
262. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
263. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
264. Tiuch Cătălin PSD DA
265. Tîlvăr Angel PSD DA
266. Toader Mircea-Nicu PNL DA
267. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
268. Tomac Eugen - DA
269. Traicu Rodin PSD DA
270. Tudorache Daniel PSD DA
271. Tudorie Violeta PSD DA
272. Tudose Mihai PSD DA
273. Turcan Raluca PNL DA
274. Udriște Gheorghe PNL DA
275. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
276. Uricec Eugen Constantin PSD DA
277. Varga Lucia-Ana PNL DA
278. Vasilică Radu Costin PSD DA
279. Vladu Iulian PNL DA
280. Vlase Petru Gabriel PSD DA
281. Vlădoiu Aurel PSD DA
282. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
283. Vreme Valerian PSD DA
284. Weber Mihai PSD DA
285. Zaharcu Neviser PSD DA
286. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
288. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 18:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro