Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 16:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 16:24

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 141/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.114/2013 privind modificarea titularilor dreptului de administrare a unor immobile aflate în domeniul public și privat al statului și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:337 159 97 8 13 15 25 20
- voturi pentru (DA):316 158 93 7 - 15 25 18
- voturi împotrivă (NU):14 - - - 13 - - 1
- abțineri:7 1 4 1 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR NU
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîrsășteanu Florică PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
31. Bónis István UDMR NU
32. Borbély László UDMR NU
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Canacheu Costică PNL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cernea Remus-Florinel - NU
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru - DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Chițoiu Daniel ALDE DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana - DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu PSD DA
65. Comșa Cornel-George - DA
66. Constantin Daniel ALDE DA
67. Costin Gheorghe PNL DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL DA
74. Culețu Dănuț PNL DA
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND DA
79. Dascălu Constantin PNL DA
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria - DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul - DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
103. Dușa Mircea PSD DA
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR NU
108. Fejér László-Ődőn UDMR NU
109. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu PSD DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin ALDE DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel - DA
118. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
119. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
120. Gheorghe Florin PSD DA
121. Gheorghe Tinel PNL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria PNL DA
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Gudu Vasile PNL DA
131. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
132. Guran Virgil - DA
133. Gurzău Adrian - DA
134. Gust Băloșin Florentin - DA
135. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
136. Harbuz Liviu PSD DA
137. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
138. Holban Titi PSD DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hulea Ioan PSD DA
141. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
142. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
143. Iancu Iulian PSD DA
144. Iane Daniel PNL DA
145. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
146. Ibram Iusein Minoritati DA
147. Ignat Miron Minoritati DA
148. Iliuță Vasile PNL DA
149. Intotero Natalia-Elena PSD DA
150. Ionescu Aurelian ALDE DA
151. Ionescu George PNL DA
152. Iordache Florin PSD DA
153. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
154. Iriza Scarlat - DA
155. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
156. Itu Cornel PSD DA
157. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
158. Kerekes Károly UDMR NU
159. Kereskényi Gábor UDMR NU
160. Khraibani Camelia PSD DA
161. Korodi Attila UDMR NU
162. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
163. Longher Ghervazen Minoritati DA
164. Lupu Mihai PNL DA
165. Man Mircea PNL DA
166. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
167. Manolache Marius PSD DA
168. Manolescu Oana Minoritati DA
169. Marcoci Vlad PSD DA
170. Marcu Viorica PNL DA
171. Marian Ion Cristinel ND DA
172. Marica Petru-Sorin PSD DA
173. Marin Gheorghe PSD DA
174. Marin Laura PSD DA
175. Marocico Ion Minoritati DA
176. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
177. Máté András-Levente UDMR NU
178. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
179. Mazilu Constantin PSD DA
180. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
181. Melinte Ion PSD DA
182. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
183. Mihai Aurelian PNL DA
184. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
185. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
186. Mincă Liliana ND DA
187. Mircovici Niculae Minoritati DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocioi Niculina PNL DA
191. Moisii Constantin PSD DA
192. Moldovan Ioan ALDE DA
193. Molnar Zsolt UDMR NU
194. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Movilă Petru - DA
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Murgu Neagu PSD DA
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PNL DA
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Necula Cosmin PSD DA
203. Negruț Clement - DA
204. Negruț Cornelia ALDE DA
205. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
206. Nichita Cristina PSD DA
207. Nicoară Romeo Florin PNL DA
208. Nicolae Alexandri PNL DA
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
211. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
212. Nicolicea Eugen PSD DA
213. Niculae Aurel PSD DA
214. Niculescu Dumitru - DA
215. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
216. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
217. Nistor Laurențiu PSD DA
218. Nistor Marioara PSD DA
219. Niță Constantin PSD DA
220. Niță Emil PSD DA
221. Nosa Iuliu PSD DA
222. Oajdea Daniel Vasile ND DA
223. Ochi Ion PSD DA
224. Oltean Ioan PNL DA
225. Orban Ludovic PNL DA
226. Oros Nechita-Adrian PNL DA
227. Palașcă Viorel ALDE DA
228. Palăr Ionel PNL DA
229. Pambuccian Varujan Minoritati DA
230. Pană Adriana-Doina PSD DA
231. Pardău Dumitru PNL DA
232. Paul Maria-Andreea PNL DA
233. Păun Nicolae Minoritati DA
234. Pârgaru Ion ALDE DA
235. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
236. Petrea Dorin Silviu PSD DA
237. Petrescu Petre - DA
238. Petric Octavian PSD DA
239. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
240. Plumb Rovana PSD DA
241. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
242. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
243. Ponta Victor-Viorel PSD DA
244. Pop Georgian PSD DA
245. Popa Octavian-Marius PNL DA
246. Popa Radu Mihai - DA
247. Popeangă Vasile PSD DA
248. Popescu Dan-Cristian PNL DA
249. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
250. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
251. Potor Călin PSD DA
252. Preda Cezar-Florin PNL DA
253. Pușcaș Iacob PSD DA
254. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
255. Răducanu Ion PSD DA
256. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
257. Rădulescu Constantin PSD DA
258. Rădulescu Romeo ALDE DA
259. Rățoi Neculai PSD DA
260. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
261. Reuer Elena-Ramona PNL DA
262. Rizea Cristian PSD DA
263. Roman Cristian-Constantin PNL DA
264. Roman Gheorghe PSD DA
265. Roman Victor PSD DA
266. Roșca Lucreția PSD Abținere
267. Rotaru Răzvan - Abținere
268. Sava Andrei-Valentin PSD DA
269. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
270. Săpunaru Nini PNL DA
271. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
272. Scarlat George PNL DA
273. Secară Florin Mihail PSD DA
274. Sefer Cristian-George PSD DA
275. Seres Dénes UDMR NU
276. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
277. Simedru Dan Coriolan PNL DA
278. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
279. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
280. Solomon Adrian PSD DA
281. Stan Ioan PSD DA
282. Stan Ion PSD DA
283. Stanciu Zisu PSD DA
284. Stancu Ionel Minoritati DA
285. Stănescu Alexandru PSD DA
286. Stănișoară Mihai ALDE DA
287. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
288. Stragea Sorin Constantin PSD DA
289. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
290. Stroe Radu PSD DA
291. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
292. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
293. Surdu Raluca PNL DA
294. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
295. Șcheau Ion PNL DA
296. Șimon Gheorghe PSD DA
297. Șoptică Costel PNL DA
298. Șova Lucian PSD DA
299. Ștefan Viorel PSD DA
300. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
301. Tabugan Ion PSD DA
302. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
303. Tararache Mihai - DA
304. Tămâian Ioan PNL DA
305. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
306. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
307. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
308. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
309. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
310. Tiuch Cătălin PSD DA
311. Tîlvăr Angel PSD DA
312. Toader Mircea-Nicu PNL DA
313. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
314. Traicu Rodin PSD DA
315. Tudorache Daniel PSD DA
316. Tudorie Violeta PSD DA
317. Tudose Mihai PSD DA
318. Turcan Raluca PNL DA
319. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
320. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
321. Udriște Gheorghe PNL DA
322. Uricec Eugen Constantin PSD DA
323. Ursărescu Dorinel ALDE DA
324. Varga Lucia-Ana PNL DA
325. Varga Vasile PNL DA
326. Vasilică Radu Costin PSD DA
327. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
328. Vladu Iulian PNL DA
329. Vlădoiu Aurel PSD DA
330. Vreme Valerian PSD DA
331. Vulpescu Ioan PSD DA
332. Weber Mihai PSD DA
333. Zaharcu Neviser PSD DA
334. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
335. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
336. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
337. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 9:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro