Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 16:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 16:32

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 280/2013 privind modificarea și completarea Legii nr.407/2006 - Legea vânătorii și a protecției fondului cinegetic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:332 159 94 7 13 16 25 18
- voturi pentru (DA):303 158 77 6 12 11 24 15
- voturi împotrivă (NU):11 - 9 - - 1 - 1
- abțineri:16 - 8 1 1 4 1 1
- nu au votat:2 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL Abținere
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - NU
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru - -
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel ALDE DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana - DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu PSD DA
63. Comșa Cornel-George - Abținere
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
65. Constantin Daniel ALDE DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL NU
73. Culețu Dănuț PNL DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dascălu Constantin PNL DA
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Doboș Anton PNL DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dobrinescu Traian PNL DA
87. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
88. Dolineaschi Andrei PSD DA
89. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
90. Dragomir Gheorghe PNL DA
91. Dragomir Maria - DA
92. Dragomir Viorel Marian PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
95. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
96. Dumbrăvanu Paul - DA
97. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
98. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
99. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
100. Dușa Mircea PSD DA
101. Emacu Gheorghe PSD DA
102. Enache Marian PSD DA
103. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
104. Eparu Ion PSD DA
105. Erdei Dolóczki István UDMR DA
106. Fejér László-Ődőn UDMR DA
107. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Fonta Nuțu PSD DA
111. Frăticiu Gheorghe PSD DA
112. Galan Constantin ALDE DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Geantă Florian Daniel - DA
117. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
118. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
119. Gheorghe Florin PSD DA
120. Gheorghe Tinel PNL Abținere
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
126. Grama Horia PSD DA
127. Grecea Maria PNL DA
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Gudu Vasile PNL DA
130. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
131. Guran Virgil - DA
132. Gurzău Adrian - DA
133. Gust Băloșin Florentin - DA
134. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
135. Harbuz Liviu PSD DA
136. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
137. Horga Vasile PNL DA
138. Hulea Ioan PSD DA
139. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
140. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
141. Iancu Iulian PSD DA
142. Iane Daniel PNL DA
143. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
144. Ibram Iusein Minoritati DA
145. Ignat Miron Minoritati DA
146. Iliuță Vasile PNL DA
147. Intotero Natalia-Elena PSD DA
148. Ionescu Aurelian ALDE DA
149. Ionescu George PNL DA
150. Iordache Florin PSD DA
151. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
152. Iriza Scarlat - DA
153. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
154. Itu Cornel PSD DA
155. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
156. Kerekes Károly UDMR DA
157. Kereskényi Gábor UDMR DA
158. Khraibani Camelia PSD DA
159. Korodi Attila UDMR DA
160. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
161. Longher Ghervazen Minoritati DA
162. Lupu Mihai PNL DA
163. Man Mircea PNL DA
164. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
165. Manolache Marius PSD DA
166. Manolescu Oana Minoritati NU
167. Marcoci Vlad PSD DA
168. Marcu Viorica PNL DA
169. Marian Ion Cristinel ND DA
170. Marica Petru-Sorin PSD DA
171. Marin Gheorghe PSD DA
172. Marin Laura PSD DA
173. Marocico Ion Minoritati Abținere
174. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
175. Máté András-Levente UDMR DA
176. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
177. Mazilu Constantin PSD DA
178. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
179. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
180. Mihai Aurelian PNL DA
181. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
182. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
183. Mincă Liliana ND DA
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mîrza Gavril PSD DA
186. Mocanu Adrian PSD DA
187. Moisii Constantin PSD DA
188. Moldovan Ioan ALDE DA
189. Molnar Zsolt UDMR DA
190. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
191. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
192. Movilă Petru - DA
193. Murgu Neagu PSD DA
194. Nassar Rodica PSD DA
195. Nazare Alexandru PNL DA
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Necula Cosmin PSD DA
198. Negruț Clement - DA
199. Negruț Cornelia ALDE DA
200. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
201. Nichita Cristina PSD DA
202. Nicoară Romeo Florin PNL DA
203. Nicolae Alexandri PNL DA
204. Nicolae Florian PSD DA
205. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
206. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
207. Nicolicea Eugen PSD DA
208. Niculae Aurel PSD DA
209. Niculescu Dumitru - DA
210. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
211. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
212. Nistor Laurențiu PSD DA
213. Nistor Marioara PSD DA
214. Niță Constantin PSD DA
215. Niță Emil PSD DA
216. Nosa Iuliu PSD DA
217. Oajdea Daniel Vasile ND DA
218. Ochi Ion PSD DA
219. Oltean Ioan PNL DA
220. Orban Ludovic PNL NU
221. Oros Nechita-Adrian PNL DA
222. Palașcă Viorel ALDE Abținere
223. Paleologu Theodor PNL DA
224. Pambuccian Varujan Minoritati DA
225. Pană Adriana-Doina PSD DA
226. Pardău Dumitru PNL DA
227. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
228. Păun Nicolae Minoritati DA
229. Pârgaru Ion ALDE DA
230. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
231. Petrea Dorin Silviu PSD DA
232. Petrescu Petre - DA
233. Petric Octavian PSD DA
234. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
235. Plumb Rovana PSD DA
236. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
237. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
238. Ponta Victor-Viorel PSD DA
239. Pop Georgian PSD DA
240. Popa Octavian-Marius PNL NU
241. Popeangă Vasile PSD DA
242. Popescu Dan-Cristian PNL DA
243. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
244. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
245. Potor Călin PSD DA
246. Preda Cezar-Florin PNL NU
247. Pușcaș Iacob PSD DA
248. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
249. Răducanu Ion PSD DA
250. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
251. Rădulescu Constantin PSD DA
252. Rădulescu Romeo ALDE DA
253. Rățoi Neculai PSD DA
254. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
255. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
256. Rizea Cristian PSD DA
257. Roman Cristian-Constantin PNL DA
258. Roman Gheorghe PSD DA
259. Roman Victor PSD DA
260. Roșca Lucreția PSD DA
261. Rotaru Răzvan - DA
262. Sava Andrei-Valentin PSD DA
263. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
264. Săpunaru Nini PNL DA
265. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
266. Secară Florin Mihail PSD DA
267. Sefer Cristian-George PSD DA
268. Seres Dénes UDMR DA
269. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
270. Simedru Dan Coriolan PNL DA
271. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
272. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
273. Solomon Adrian PSD DA
274. Stan Ioan PSD DA
275. Stan Ion PSD DA
276. Stanciu Zisu PSD DA
277. Stancu Ionel Minoritati Abținere
278. Stativă Irinel Ioan PSD -
279. Stănescu Alexandru PSD DA
280. Stănișoară Mihai ALDE DA
281. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
282. Stragea Sorin Constantin PSD DA
283. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
284. Stroe Radu PSD DA
285. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
286. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
287. Surdu Raluca PNL NU
288. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
289. Șcheau Ion PNL DA
290. Șimon Gheorghe PSD DA
291. Șoptică Costel PNL DA
292. Șova Lucian PSD DA
293. Ștefan Viorel PSD DA
294. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
295. Tabugan Ion PSD DA
296. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
297. Tararache Mihai - DA
298. Tămâian Ioan PNL DA
299. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
300. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
301. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
302. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
303. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
304. Tiuch Cătălin PSD DA
305. Tîlvăr Angel PSD DA
306. Toader Mircea-Nicu PNL DA
307. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
308. Traicu Rodin PSD DA
309. Tudorache Daniel PSD DA
310. Tudorie Violeta PSD DA
311. Tudose Mihai PSD DA
312. Turcan Raluca PNL DA
313. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
314. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
315. Udriște Gheorghe PNL DA
316. Uricec Eugen Constantin PSD DA
317. Ursărescu Dorinel ALDE DA
318. Vainer Aurel Minoritati DA
319. Varga Lucia-Ana PNL NU
320. Varga Vasile PNL DA
321. Vasilică Radu Costin PSD DA
322. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
323. Vladu Iulian PNL Abținere
324. Vlădoiu Aurel PSD DA
325. Vreme Valerian PSD DA
326. Vulpescu Ioan PSD DA
327. Weber Mihai PSD DA
328. Zaharcu Neviser PSD DA
329. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
330. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
331. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
332. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 august 2018, 16:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro