Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:39

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 156/2015 pentru modificarea Legii 299/2007 privind sprijinul acordat românilor de pretutindeni
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:305 148 90 11 12 13 19 12
- voturi pentru (DA):299 146 88 11 12 12 19 11
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - 1 - -
- abțineri:3 1 1 - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blănariu Valentin - DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel ALDE DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciuhodaru Tudor ND DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL -
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PNL DA
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul - DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin ALDE DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Geantă Florian Daniel ND DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghe Florin PSD DA
110. Gheorghe Tinel PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiveciu Marian PSD DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
119. Guran Virgil - DA
120. Gurzău Adrian ND DA
121. Gust Băloșin Florentin - Abținere
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
124. Holban Titi PSD DA
125. Hulea Ioan PSD DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL DA
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ignat Miron Minoritati NU
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PNL DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kerekes Károly UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PNL DA
145. Lupu Mihai PNL DA
146. Man Mircea PNL DA
147. Manolache Marius PSD DA
148. Manolescu Oana Minoritati DA
149. Marcu Viorica PNL DA
150. Marian Ion Cristinel ND DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Marin Laura PSD DA
154. Marocico Ion Minoritati DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Máté András-Levente UDMR DA
157. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
158. Mazilu Constantin PSD DA
159. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
160. Mihai Aurelian PNL DA
161. Mihăilă Ioan PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Militaru Lucian PNL DA
164. Mincă Liliana ND DA
165. Mircovici Niculae Minoritati DA
166. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
167. Mitrea Manuela PSD DA
168. Mîrza Gavril PSD DA
169. Mocanu Adrian PSD DA
170. Mocioi Niculina PNL DA
171. Moisii Constantin PSD DA
172. Moldovan Ioan ALDE DA
173. Moldovan Iosif UDMR DA
174. Molnar Zsolt UDMR DA
175. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
176. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
177. Movilă Petru ND DA
178. Muntean Mircia PSD DA
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Murgu Neagu PSD DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Nazare Alexandru PNL DA
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Necula Cosmin PSD DA
185. Negruț Cornelia ALDE DA
186. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin PNL DA
189. Nicolae Alexandri PNL DA
190. Nicolae Florian PSD DA
191. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
192. Niculae Aurel PSD DA
193. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
194. Nistor Laurențiu PSD DA
195. Nistor Marioara PSD DA
196. Niță Constantin PSD DA
197. Niță Emil PSD DA
198. Nosa Iuliu PSD DA
199. Oajdea Daniel Vasile ND DA
200. Ochi Ion PSD DA
201. Oltean Ioan PNL DA
202. Orban Ludovic PNL DA
203. Oros Nechita-Adrian PNL DA
204. Palașcă Viorel ALDE DA
205. Palăr Ionel PNL DA
206. Paleologu Theodor PNL DA
207. Pană Adriana-Doina PSD DA
208. Paul Maria-Andreea PNL DA
209. Peia Ninel PSD DA
210. Petrea Dorin Silviu PSD DA
211. Petric Octavian PSD DA
212. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
213. Plumb Rovana PSD DA
214. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
215. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
216. Ponta Victor-Viorel PSD DA
217. Popa Octavian-Marius PNL DA
218. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
219. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
220. Potor Călin PSD DA
221. Pușcaș Iacob PSD DA
222. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
223. Răducanu Ion PSD DA
224. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
225. Rădulescu Constantin PSD DA
226. Rădulescu Romeo - DA
227. Rățoi Neculai PSD DA
228. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
229. Reuer Elena-Ramona PNL DA
230. Rizea Cristian PSD DA
231. Roman Cristian-Constantin PNL DA
232. Roman Gheorghe PSD DA
233. Roman Ioan Sorin PSD DA
234. Roman Victor PSD DA
235. Roșca Lucreția PSD DA
236. Roșca Mircea PNL DA
237. Rotaru Răzvan - DA
238. Sava Andrei-Valentin PSD DA
239. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
240. Săpunaru Nini PNL DA
241. Scarlat George PNL DA
242. Secară Florin Mihail PNL DA
243. Sefer Cristian-George PSD DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Simedru Dan Coriolan PNL DA
246. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stan Ioan PSD DA
249. Stanciu Anghel PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stativă Irinel Ioan PSD DA
252. Stănescu Alexandru PSD DA
253. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
254. Stoica Mihaela - DA
255. Stragea Sorin Constantin PSD DA
256. Stroe Radu PSD DA
257. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
258. Surdu Raluca PNL DA
259. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
260. Szabó Ödön UDMR DA
261. Șimon Gheorghe PSD DA
262. Șoptică Costel PNL DA
263. Șova Lucian PSD DA
264. Ștefan Viorel PSD DA
265. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
266. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
267. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
268. Tararache Mihai PNL DA
269. Tămâian Ioan PNL DA
270. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
271. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
272. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
273. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
274. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
275. Tiuch Cătălin PSD DA
276. Tîlvăr Angel PSD DA
277. Toader Mircea-Nicu PNL DA
278. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
279. Traicu Rodin PSD DA
280. Tudorache Daniel PSD DA
281. Tudorie Violeta PSD DA
282. Tudose Mihai PSD DA
283. Turcan Raluca PNL DA
284. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
285. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
286. Udriște Gheorghe PNL DA
287. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
288. Uricec Eugen Constantin PSD DA
289. Ursărescu Dorinel ALDE DA
290. Vainer Aurel Minoritati DA
291. Varga Lucia-Ana PNL DA
292. Varga Vasile PNL DA
293. Vasilică Radu Costin PSD DA
294. Vladu Iulian PNL DA
295. Vlase Petru Gabriel PSD DA
296. Vlădoiu Aurel PSD DA
297. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
298. Vreme Valerian PSD DA
299. Vulpescu Ioan PSD DA
300. Weber Mihai PSD DA
301. Zaharcu Neviser PSD DA
302. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
303. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
304. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
305. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 octombrie 2019, 16:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro