Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 15:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 15:38

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 270/2015 pentru completarea Legii nr. 567/2004 privind statutul personalului auxiliar de specialitate al instanțelor judecătorești și al parchetelor de pe lângă acestea și al personalului care funcționează în cadrul Institutului Național de Expertize Criminalistice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:322 163 82 11 14 14 23 15
- voturi pentru (DA):226 162 4 6 14 14 23 3
- voturi împotrivă (NU):6 1 4 1 - - - -
- abțineri:86 - 72 4 - - - 10
- nu au votat:4 - 2 - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL Abținere
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL Abținere
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin - DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
29. Boghicevici Claudia PNL Abținere
30. Bónis István UDMR DA
31. Bordeianu Dan PSD DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
35. Buican Cristian PNL Abținere
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL Abținere
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL Abținere
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Chiriță Dumitru - -
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana - Abținere
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Cocei Erland PNL Abținere
60. Codîrlă Liviu PSD DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
62. Constantin Daniel ALDE DA
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Costin Gheorghe PNL Abținere
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL Abținere
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Dascălu Constantin PNL Abținere
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan - -
78. Dima Toader PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL Abținere
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobrinescu Traian PNL Abținere
83. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
88. Dragomir Maria - Abținere
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul - DA
93. Dumitru Georgică ALDE DA
94. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
95. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
96. Dușa Mircea PSD DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fejér László-Ődőn UDMR DA
103. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin ALDE DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Geantă Florian Daniel PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
114. Gheorghe Florin PSD DA
115. Gheorghe Tinel PNL NU
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
118. Ghiveciu Marian PSD DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Grama Horia PSD DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Gudu Vasile PNL NU
124. Gunia Dragoș-Ionel PNL Abținere
125. Guran Virgil - Abținere
126. Gurzău Adrian ND Abținere
127. Gust Băloșin Florentin - Abținere
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Harbuz Liviu PSD DA
130. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
131. Holban Titi PSD DA
132. Horga Vasile PNL Abținere
133. Hulea Ioan PSD DA
134. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
135. Iancu Iulian PSD DA
136. Iane Daniel PNL Abținere
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PNL Abținere
140. Iordache Florin PSD DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Kerekes Károly UDMR DA
146. Kereskényi Gábor UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Korodi Attila UDMR DA
149. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lubanovici Mircea PNL Abținere
152. Lupu Mihai PNL Abținere
153. Manda Iulian Claudiu PSD DA
154. Manolache Marius PSD DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marcu Viorica PNL Abținere
157. Marin Gheorghe PSD DA
158. Marin Laura PSD DA
159. Marocico Ion Minoritati DA
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
163. Mazilu Constantin PSD DA
164. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
165. Melinte Ion PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Mihai Aurelian PNL Abținere
168. Mihăilă Ioan PSD DA
169. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Mincă Liliana ND DA
172. Mircovici Niculae Minoritati DA
173. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
174. Mitrea Manuela PSD DA
175. Mîrza Gavril PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocioalcă Ion PSD DA
178. Mocioi Niculina PNL Abținere
179. Moisii Constantin PSD DA
180. Moldovan Ioan ALDE DA
181. Moldovan Iosif UDMR DA
182. Molnar Zsolt UDMR DA
183. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
184. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
185. Movilă Petru ND Abținere
186. Muntean Mircia PSD DA
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu PSD DA
189. Nazare Alexandru PNL Abținere
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Necula Cosmin PSD DA
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
194. Nichita Cristina PSD DA
195. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
196. Nicolae Alexandri PNL Abținere
197. Nicolae Florian PSD DA
198. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
199. Nicolicea Eugen PSD DA
200. Niculae Aurel PSD DA
201. Niculescu Dumitru - DA
202. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
203. Nistor Laurențiu PSD DA
204. Nistor Marioara PSD DA
205. Niță Emil PSD DA
206. Nosa Iuliu PSD DA
207. Oajdea Daniel Vasile ND DA
208. Ochi Ion PSD DA
209. Oltean Ioan PNL Abținere
210. Orban Ludovic PNL Abținere
211. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
212. Palașcă Viorel ALDE DA
213. Palăr Ionel PNL -
214. Paleologu Theodor PNL DA
215. Pambuccian Varujan Minoritati DA
216. Pană Adriana-Doina PSD DA
217. Pardău Dumitru PNL Abținere
218. Paul Maria-Andreea PNL NU
219. Păun Nicolae Minoritati DA
220. Pârgaru Ion PSD DA
221. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
222. Peia Ninel PSD DA
223. Petrea Dorin Silviu PSD DA
224. Petrescu Petre - Abținere
225. Petric Octavian PSD DA
226. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
227. Plumb Rovana PSD DA
228. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
229. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
230. Ponta Victor-Viorel PSD DA
231. Pop Georgian PSD DA
232. Popa Octavian-Marius PNL NU
233. Popeangă Vasile PSD DA
234. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
235. Potor Călin PSD DA
236. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
237. Pușcaș Iacob PSD DA
238. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
239. Răducanu Ion PSD DA
240. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
241. Rădulescu Constantin PSD DA
242. Rădulescu Romeo - Abținere
243. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
244. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
245. Roman Gheorghe PSD DA
246. Roman Ioan Sorin PSD DA
247. Roman Victor PSD DA
248. Roșca Mircea PNL Abținere
249. Rotaru Răzvan ND Abținere
250. Sava Andrei-Valentin PSD DA
251. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL Abținere
252. Săpunaru Nini PNL Abținere
253. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
254. Scarlat George PNL Abținere
255. Sefer Cristian-George PSD DA
256. Seres Dénes UDMR DA
257. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
258. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
259. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
260. Solomon Adrian PSD DA
261. Stan Ioan PSD DA
262. Stanciu Anghel PSD DA
263. Stancu Ionel Minoritati DA
264. Stativă Irinel Ioan PSD DA
265. Stănescu Alexandru PSD DA
266. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
267. Stoica Mihaela - Abținere
268. Stragea Sorin Constantin PSD DA
269. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
270. Stroe Radu PSD DA
271. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
272. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
273. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
274. Szabó Ödön UDMR DA
275. Șcheau Ion PNL Abținere
276. Șimon Gheorghe PSD DA
277. Șoptică Costel PNL Abținere
278. Șova Lucian PSD DA
279. Ștefan Viorel PSD DA
280. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
281. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
282. Tabugan Ion PSD DA
283. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
284. Tararache Mihai PNL Abținere
285. Tămâian Ioan PNL Abținere
286. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
287. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
288. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
289. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
290. Tiuch Cătălin PSD DA
291. Tîlvăr Angel PSD DA
292. Toader Mircea-Nicu PNL DA
293. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
294. Tomac Eugen ND NU
295. Traicu Rodin PSD DA
296. Tudorache Daniel PSD DA
297. Tudorie Violeta PSD DA
298. Tudose Mihai PSD DA
299. Turcan Raluca PNL Abținere
300. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
301. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
302. Udriște Gheorghe PNL Abținere
303. Urcan Ionaș-Florin PNL Abținere
304. Uricec Eugen Constantin PSD DA
305. Ursărescu Dorinel ALDE DA
306. Vainer Aurel Minoritati DA
307. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
308. Varga Vasile PNL -
309. Vasilică Radu Costin PSD NU
310. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
311. Vladu Iulian PNL Abținere
312. Vlase Petru Gabriel PSD DA
313. Vlădoiu Aurel PSD DA
314. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
315. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
316. Vreme Valerian PSD DA
317. Vulpescu Ioan PSD DA
318. Weber Mihai PSD DA
319. Zaharcu Neviser PSD DA
320. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
321. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
322. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 ianuarie 2020, 15:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro