Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2015 > 14:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 iunie 2015, ora 14:36

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 60/2015 privind înființarea unei Comisii parlamentare de anchetă pentru verificarea modului în care Autoritatea de Supraveghere Financiară și-a exercitat atribuțiile în cazul polițelor RCA (PH CD 60/2015)
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:258 118 79 7 11 15 16 12
- voturi pentru (DA):117 10 78 6 11 2 - 10
- voturi împotrivă (NU):135 106 - 1 - 11 16 1
- abțineri:6 2 1 - - 2 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Arsene Ionel PSD NU
6. Axente Ioan PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
10. Bălan Ion PSD NU
11. Benga Ioan PSD NU
12. Berci Vasile PNL DA
13. Bîrsășteanu Florică PSD NU
14. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
15. Bode Lucian Nicolae PNL DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
17. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
18. Bónis István UDMR DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
20. Buican Cristian PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Calimente Mihăiță PNL DA
23. Calotă Florică Ică ALDE NU
24. Canacheu Costică PNL DA
25. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
26. Călin Ion PSD NU
27. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
29. Cernea Remus-Florinel - DA
30. Chebac Eugen PSD NU
31. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
32. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
33. Cioată Cezar ALDE NU
34. Ciobanu Gheorghe PSD NU
35. Ciobanu Liliana - DA
36. Ciocan Dan PSD NU
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
38. Ciuhodaru Tudor PSD NU
39. Cocei Erland PNL DA
40. Codîrlă Liviu PSD NU
41. Comșa Cornel-George - DA
42. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
43. Covaci Dorel PSD NU
44. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cristea Victor PSD NU
47. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
48. Cupă Ion ALDE NU
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Daea Petre PSD NU
51. Dalca Ștefan-Petru ND DA
52. Deaconu Mihai ND NU
53. Delureanu Virgil PSD NU
54. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
55. Dima Toader PSD NU
56. Dîrzu Ioan PSD NU
57. Doboș Anton PNL DA
58. Dobre Mircea-Titus PSD NU
59. Dobre Victor Paul PNL DA
60. Dobrinescu Traian PNL DA
61. Dolha Mircea PNL DA
62. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
63. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Dragomir Maria - DA
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
67. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
68. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
69. Dumbrăvanu Paul - DA
70. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
71. Emacu Gheorghe PSD NU
72. Enache Marian PSD NU
73. Eparu Ion PSD NU
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Fejér László-Ődőn UDMR DA
76. Firczak Gheorghe Minoritati NU
77. Florea Daniel PSD NU
78. Fonta Nuțu PSD Abținere
79. Frăticiu Gheorghe PSD NU
80. Galan Constantin ALDE NU
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
82. Găină Mihăiță PSD NU
83. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
84. Gheorghe Tinel PNL DA
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
86. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
87. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
88. Grecea Maria PNL DA
89. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
90. Gudu Vasile PNL DA
91. Guran Virgil - DA
92. Gust Băloșin Florentin - NU
93. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
94. Harbuz Liviu PSD NU
95. Holban Titi PSD NU
96. Horga Vasile PNL DA
97. Hulea Ioan PSD NU
98. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
99. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
100. Iane Daniel PNL DA
101. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
102. Ibram Iusein Minoritati NU
103. Ignat Miron Minoritati NU
104. Intotero Natalia-Elena PSD NU
105. Ionescu George PNL DA
106. Iordache Florin PSD NU
107. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
108. Itu Cornel PSD NU
109. Kelemen Hunor UDMR DA
110. Khraibani Camelia PSD NU
111. Korodi Attila UDMR DA
112. Lubanovici Mircea PNL DA
113. Lupu Mihai PNL DA
114. Man Mircea PNL DA
115. Manda Iulian Claudiu PSD DA
116. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
117. Manolescu Oana Minoritati NU
118. Marcoci Vlad PSD NU
119. Marcu Viorica PNL DA
120. Marian Ion Cristinel ND DA
121. Marica Petru-Sorin PSD NU
122. Marin Gheorghe PSD NU
123. Marin Laura PSD NU
124. Marocico Ion Minoritati NU
125. Martin Eduard-Stelian PSD NU
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Máté András-Levente UDMR DA
128. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
129. Melinte Ion PSD NU
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
131. Mihai Aurelian PNL DA
132. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
134. Mincă Liliana ND DA
135. Mircovici Niculae Minoritati NU
136. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
137. Mîrza Gavril PSD NU
138. Mocioalcă Ion PSD DA
139. Mocioi Niculina PNL DA
140. Moisii Constantin PSD NU
141. Moldovan Ioan ALDE NU
142. Molnar Zsolt UDMR DA
143. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
144. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
145. Movilă Petru ND DA
146. Munteanu Ioan PSD NU
147. Nassar Rodica PSD NU
148. Neacșu Marian PSD NU
149. Negruț Cornelia ALDE NU
150. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
151. Nicoară Romeo Florin PNL DA
152. Nicolae Alexandri PNL DA
153. Nicolae Florian PSD NU
154. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
155. Niculae Aurel PSD NU
156. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
157. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
158. Nistor Laurențiu PSD NU
159. Nistor Marioara PSD NU
160. Niță Constantin PSD NU
161. Niță Emil PSD NU
162. Nosa Iuliu PSD NU
163. Oajdea Daniel Vasile ND DA
164. Ochi Ion PSD NU
165. Oltean Ioan PNL DA
166. Orban Ludovic PNL DA
167. Oros Nechita-Adrian PNL DA
168. Palașcă Viorel ALDE NU
169. Palăr Ionel PNL DA
170. Paleologu Theodor PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati NU
172. Pană Adriana-Doina PSD NU
173. Pardău Dumitru PNL DA
174. Paul Maria-Andreea PNL DA
175. Păun Nicolae Minoritati NU
176. Pârgaru Ion PSD NU
177. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
178. Peia Ninel PSD NU
179. Petric Octavian PSD NU
180. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
181. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
182. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
183. Pop Georgian PSD NU
184. Popa Octavian-Marius PNL DA
185. Popa Radu Mihai - DA
186. Popescu Dan-Cristian PNL DA
187. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
188. Potor Călin PSD NU
189. Pușcaș Iacob PSD NU
190. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
191. Răducanu Ion PSD NU
192. Rădulescu Constantin PSD NU
193. Rădulescu Romeo - DA
194. Roman Cristian-Constantin PNL DA
195. Roman Gheorghe PSD DA
196. Roman Ioan Sorin PSD DA
197. Rotaru Răzvan ND DA
198. Rusu Valentin PNL DA
199. Săpunaru Nini PNL DA
200. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
201. Scarlat George PNL DA
202. Secară Florin Mihail PNL DA
203. Sefer Cristian-George PSD NU
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
206. Simedru Dan Coriolan PNL DA
207. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
208. Solomon Adrian PSD NU
209. Stan Ioan PSD NU
210. Stan Ion PSD DA
211. Stanciu Anghel PSD DA
212. Stănescu Alexandru PSD NU
213. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
214. Stoica Mihaela - DA
215. Stragea Sorin Constantin PSD NU
216. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
217. Stroe Radu PSD NU
218. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
219. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
220. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
221. Szabó Ödön UDMR DA
222. Șcheau Ion PNL DA
223. Șimon Gheorghe PSD NU
224. Șoptică Costel PNL DA
225. Șova Lucian PSD DA
226. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
227. Tabugan Ion PSD DA
228. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE NU
229. Tararache Mihai PNL DA
230. Tămâian Ioan PNL DA
231. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
232. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
233. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
234. Teju Sorin ALDE NU
235. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
236. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
237. Toader Mircea-Nicu PNL DA
238. Traicu Rodin PSD NU
239. Tudorache Daniel PSD NU
240. Turcan Raluca PNL DA
241. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD Abținere
242. Udriște Gheorghe PNL DA
243. Ursărescu Dorinel ALDE NU
244. Vainer Aurel Minoritati DA
245. Varga Lucia-Ana PNL DA
246. Varga Vasile PNL DA
247. Vasilică Radu Costin PSD DA
248. Vladu Iulian PNL DA
249. Vlase Petru Gabriel PSD NU
250. Vlădoiu Aurel PSD NU
251. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
252. Vreme Valerian PSD NU
253. Weber Mihai PSD NU
254. Zaharcu Neviser PSD NU
255. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
256. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
258. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 23:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro