Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2015 > 14:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 iunie 2015, ora 14:39

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 61/2015 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.48/2012 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:270 128 76 8 12 14 20 12
- voturi pentru (DA):265 125 74 8 12 14 20 12
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:3 2 1 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL DA
10. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
11. Bălan Ion PSD DA
12. Benga Ioan PSD DA
13. Berci Vasile PNL DA
14. Bîrsășteanu Florică PSD DA
15. Blănariu Valentin - DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bode Lucian Nicolae PNL DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Bordeianu Dan PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Burlacu Ștefan ND DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Canacheu Costică PNL DA
29. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
32. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
33. Cernea Remus-Florinel - DA
34. Chebac Eugen PSD DA
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
36. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
37. Cioată Cezar ALDE DA
38. Ciobanu Gheorghe PSD DA
39. Ciobanu Liliana - DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD -
43. Cocei Erland PNL DA
44. Comșa Cornel-George - DA
45. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
46. Covaci Dorel PSD DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cristea Aurelia PSD DA
50. Cristea Victor PSD DA
51. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
52. Cupă Ion ALDE DA
53. Daea Petre PSD DA
54. Dalca Ștefan-Petru ND DA
55. Deaconu Mihai ND DA
56. Delureanu Virgil PSD DA
57. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
58. Dima Toader PSD DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Doboș Anton PNL DA
61. Dobre Mircea-Titus PSD DA
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrinescu Traian PNL DA
64. Dolha Mircea PNL DA
65. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
66. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
67. Dragomir Gheorghe PNL DA
68. Dragomir Maria - DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
71. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
72. Dumbrăvanu Paul - DA
73. Dumitru Georgică ALDE DA
74. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
75. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
76. Emacu Gheorghe PSD DA
77. Enache Marian PSD DA
78. Eparu Ion PSD DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Fejér László-Ődőn UDMR DA
81. Firczak Gheorghe Minoritati DA
82. Florea Damian ALDE DA
83. Florea Daniel PSD DA
84. Fonta Nuțu PSD DA
85. Frăticiu Gheorghe PSD DA
86. Galan Constantin ALDE DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Geantă Florian Daniel PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
91. Gheorghe Tinel PNL NU
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghiveciu Marian PSD DA
94. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
95. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
96. Grecea Maria PNL DA
97. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
98. Gudu Vasile PNL DA
99. Guran Virgil - DA
100. Gust Băloșin Florentin - DA
101. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
102. Harbuz Liviu PSD DA
103. Holban Titi PSD DA
104. Horga Vasile PNL DA
105. Hulea Ioan PSD DA
106. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
107. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
108. Iane Daniel PNL DA
109. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
110. Ignat Miron Minoritati DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ionescu Aurelian ALDE DA
113. Ionescu George PNL DA
114. Iordache Florin PSD DA
115. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Kerekes Károly UDMR DA
119. Khraibani Camelia PSD DA
120. Korodi Attila UDMR DA
121. Lubanovici Mircea PNL DA
122. Lupu Mihai PNL DA
123. Man Mircea PNL DA
124. Manda Iulian Claudiu PSD DA
125. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
126. Manolescu Oana Minoritati DA
127. Marcoci Vlad PSD DA
128. Marcu Viorica PNL DA
129. Marian Ion Cristinel ND DA
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Marin Gheorghe PSD DA
132. Marin Laura PSD DA
133. Marocico Ion Minoritati DA
134. Martin Eduard-Stelian PSD DA
135. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
136. Máté András-Levente UDMR DA
137. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
138. Melinte Ion PSD DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Mihai Aurelian PNL DA
141. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mincă Liliana ND DA
144. Mircovici Niculae Minoritati DA
145. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
146. Mîrza Gavril PSD DA
147. Mocanu Adrian PSD DA
148. Mocioalcă Ion PSD DA
149. Mocioi Niculina PNL DA
150. Moisii Constantin PSD DA
151. Moldovan Ioan ALDE DA
152. Molnar Zsolt UDMR DA
153. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
154. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
155. Movilă Petru ND DA
156. Muntean Mircia PSD DA
157. Munteanu Ioan PSD DA
158. Nassar Rodica PSD DA
159. Neacșu Marian PSD DA
160. Negruț Cornelia ALDE DA
161. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
162. Nichita Cristina PSD DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL DA
164. Nicolae Alexandri PNL DA
165. Nicolae Florian PSD DA
166. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
167. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
168. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
169. Nistor Laurențiu PSD DA
170. Nistor Marioara PSD DA
171. Niță Constantin PSD DA
172. Niță Emil PSD DA
173. Nosa Iuliu PSD DA
174. Oajdea Daniel Vasile ND DA
175. Ochi Ion PSD DA
176. Oltean Ioan PNL DA
177. Orban Ludovic PNL DA
178. Oros Nechita-Adrian PNL DA
179. Palașcă Viorel ALDE DA
180. Palăr Ionel PNL DA
181. Paleologu Theodor PNL DA
182. Pambuccian Varujan Minoritati DA
183. Pană Adriana-Doina PSD DA
184. Pardău Dumitru PNL DA
185. Paul Maria-Andreea PNL DA
186. Păun Nicolae Minoritati DA
187. Pârgaru Ion PSD DA
188. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
189. Peia Ninel PSD DA
190. Petric Octavian PSD DA
191. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
192. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
193. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Popa Octavian-Marius PNL DA
196. Popescu Dan-Cristian PNL DA
197. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
198. Potor Călin PSD DA
199. Pușcaș Iacob PSD DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
201. Răducanu Ion PSD DA
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Rădulescu Constantin PSD DA
204. Rădulescu Romeo - DA
205. Roman Cristian-Constantin PNL DA
206. Roman Gheorghe PSD DA
207. Roman Ioan Sorin PSD DA
208. Roman Victor PSD DA
209. Rotaru Răzvan ND DA
210. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
211. Scarlat George PNL DA
212. Secară Florin Mihail PNL DA
213. Sefer Cristian-George PSD DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
216. Simedru Dan Coriolan PNL DA
217. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Stan Ioan PSD DA
220. Stan Ion PSD DA
221. Stanciu Anghel PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
225. Stoica Mihaela - DA
226. Stragea Sorin Constantin PSD DA
227. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
228. Stroe Radu PSD DA
229. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șcheau Ion PNL DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
238. Tabugan Ion PSD Abținere
239. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
240. Tararache Mihai PNL DA
241. Tămâian Ioan PNL DA
242. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
243. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
244. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
245. Teju Sorin ALDE DA
246. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
247. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
248. Toader Mircea-Nicu PNL DA
249. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
250. Traicu Rodin PSD DA
251. Tudorache Daniel PSD DA
252. Turcan Raluca PNL Abținere
253. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
254. Udriște Gheorghe PNL DA
255. Ursărescu Dorinel ALDE DA
256. Vainer Aurel Minoritati DA
257. Varga Lucia-Ana PNL DA
258. Varga Vasile PNL DA
259. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
260. Vladu Iulian PNL DA
261. Vlase Petru Gabriel PSD DA
262. Vlădoiu Aurel PSD DA
263. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
264. Vreme Valerian PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zaharcu Neviser PSD DA
267. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
268. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
269. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
270. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 5 iunie 2020, 5:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro