Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2015 > 14:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 iunie 2015, ora 14:41

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 451/2014 pentru modificarea OUG 103/2013 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2014, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:274 128 78 8 12 14 21 13
- voturi pentru (DA):271 127 77 8 12 14 21 12
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
12. Bălan Ion PSD DA
13. Benga Ioan PSD DA
14. Berci Vasile PNL DA
15. Bîrsășteanu Florică PSD DA
16. Blănariu Valentin - DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Bordeianu Dan PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Burlacu Ștefan ND DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Canacheu Costică PNL DA
30. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
34. Cernea Remus-Florinel - DA
35. Chebac Eugen PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
39. Cioată Cezar ALDE DA
40. Ciobanu Gheorghe PSD DA
41. Ciobanu Liliana - DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD NU
45. Cocei Erland PNL DA
46. Codîrlă Liviu PSD DA
47. Comșa Cornel-George - DA
48. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cristea Aurelia PSD DA
53. Cristea Victor PSD DA
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Dalca Ștefan-Petru ND DA
58. Deaconu Mihai ND DA
59. Delureanu Virgil PSD DA
60. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
61. Dima Toader PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Doboș Anton PNL DA
64. Dobre Mircea-Titus PSD DA
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dobrinescu Traian PNL DA
67. Dolha Mircea PNL DA
68. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
69. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
70. Dragomir Gheorghe PNL DA
71. Dragomir Maria - DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
74. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
75. Dumbrăvanu Paul - DA
76. Dumitru Georgică ALDE DA
77. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
78. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
79. Emacu Gheorghe PSD DA
80. Enache Marian PSD DA
81. Eparu Ion PSD DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Fejér László-Ődőn UDMR DA
84. Firczak Gheorghe Minoritati DA
85. Florea Damian ALDE DA
86. Florea Daniel PSD DA
87. Fonta Nuțu PSD DA
88. Frăticiu Gheorghe PSD DA
89. Galan Constantin ALDE DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Geantă Florian Daniel PSD DA
93. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
94. Gheorghe Tinel PNL Abținere
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghiveciu Marian PSD DA
97. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
98. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
99. Grecea Maria PNL DA
100. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
101. Gudu Vasile PNL DA
102. Guran Virgil - Abținere
103. Gust Băloșin Florentin - DA
104. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
105. Harbuz Liviu PSD DA
106. Holban Titi PSD DA
107. Horga Vasile PNL DA
108. Hulea Ioan PSD DA
109. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
110. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
111. Iane Daniel PNL DA
112. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
113. Ignat Miron Minoritati DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ionescu Aurelian ALDE DA
116. Ionescu George PNL DA
117. Iordache Florin PSD DA
118. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
119. Itu Cornel PSD DA
120. Kelemen Hunor UDMR DA
121. Kerekes Károly UDMR DA
122. Khraibani Camelia PSD DA
123. Korodi Attila UDMR DA
124. Lubanovici Mircea PNL DA
125. Lupu Mihai PNL DA
126. Man Mircea PNL DA
127. Manda Iulian Claudiu PSD DA
128. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
129. Manolescu Oana Minoritati DA
130. Marcoci Vlad PSD DA
131. Marcu Viorica PNL DA
132. Marian Ion Cristinel ND DA
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Marin Gheorghe PSD DA
135. Marin Laura PSD DA
136. Marocico Ion Minoritati DA
137. Martin Eduard-Stelian PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Máté András-Levente UDMR DA
140. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
141. Melinte Ion PSD DA
142. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
143. Mihai Aurelian PNL DA
144. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mincă Liliana ND DA
147. Mircovici Niculae Minoritati DA
148. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
149. Mîrza Gavril PSD DA
150. Mocanu Adrian PSD DA
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mocioi Niculina PNL DA
153. Moisii Constantin PSD DA
154. Moldovan Ioan ALDE DA
155. Molnar Zsolt UDMR DA
156. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
157. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
158. Movilă Petru ND DA
159. Muntean Mircia PSD DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Neacșu Marian PSD DA
163. Negruț Cornelia ALDE DA
164. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
165. Nichita Cristina PSD DA
166. Nicoară Romeo Florin PNL DA
167. Nicolae Alexandri PNL DA
168. Nicolae Florian PSD DA
169. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
170. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
171. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
172. Nistor Laurențiu PSD DA
173. Nistor Marioara PSD DA
174. Niță Constantin PSD DA
175. Niță Emil PSD DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Oajdea Daniel Vasile ND DA
178. Ochi Ion PSD DA
179. Oltean Ioan PNL DA
180. Orban Ludovic PNL DA
181. Oros Nechita-Adrian PNL DA
182. Palașcă Viorel ALDE DA
183. Palăr Ionel PNL DA
184. Paleologu Theodor PNL DA
185. Pambuccian Varujan Minoritati DA
186. Pană Adriana-Doina PSD DA
187. Pardău Dumitru PNL DA
188. Paul Maria-Andreea PNL DA
189. Păun Nicolae Minoritati DA
190. Pârgaru Ion PSD DA
191. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
192. Peia Ninel PSD DA
193. Petric Octavian PSD DA
194. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
195. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
196. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
197. Pop Georgian PSD DA
198. Popa Octavian-Marius PNL DA
199. Popa Radu Mihai - DA
200. Popescu Dan-Cristian PNL DA
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Potor Călin PSD DA
203. Pușcaș Iacob PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
205. Răducanu Ion PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Constantin PSD DA
208. Rădulescu Romeo - DA
209. Roman Cristian-Constantin PNL DA
210. Roman Gheorghe PSD DA
211. Roman Ioan Sorin PSD DA
212. Rotaru Răzvan ND DA
213. Săpunaru Nini PNL DA
214. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
215. Scarlat George PNL DA
216. Secară Florin Mihail PNL DA
217. Sefer Cristian-George PSD DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
220. Simedru Dan Coriolan PNL DA
221. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
222. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stan Ioan PSD DA
225. Stan Ion PSD DA
226. Stanciu Anghel PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Stoica Mihaela - DA
230. Stragea Sorin Constantin PSD DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
232. Stroe Radu PSD DA
233. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șcheau Ion PNL DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șoptică Costel PNL DA
240. Șova Lucian PSD DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tabugan Ion PSD DA
243. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
244. Tararache Mihai PNL DA
245. Tămâian Ioan PNL DA
246. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
247. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
248. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
249. Teju Sorin ALDE DA
250. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
251. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
252. Toader Mircea-Nicu PNL DA
253. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
254. Traicu Rodin PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Turcan Raluca PNL DA
257. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
258. Udriște Gheorghe PNL DA
259. Ursărescu Dorinel ALDE DA
260. Vainer Aurel Minoritati DA
261. Varga Lucia-Ana PNL DA
262. Varga Vasile PNL DA
263. Vasilică Radu Costin PSD DA
264. Vladu Iulian PNL DA
265. Vlase Petru Gabriel PSD DA
266. Vlădoiu Aurel PSD DA
267. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
268. Vreme Valerian PSD DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zaharcu Neviser PSD DA
271. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
272. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
274. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 29 mai 2020, 10:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro