Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2015 > 14:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 iunie 2015, ora 14:41

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 445/2014 pentru modificarea Ordonanței de urgență nr.103/2013 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2014, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:275 129 77 8 12 15 21 13
- voturi pentru (DA):183 128 2 6 12 13 21 1
- voturi împotrivă (NU):87 1 75 2 - - - 9
- abțineri:5 - - - - 2 - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL NU
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
12. Bălan Ion PSD DA
13. Benga Ioan PSD DA
14. Berci Vasile PNL NU
15. Bîrsășteanu Florică PSD DA
16. Blănariu Valentin - DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Bordeianu Dan PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Buican Cristian PNL NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Burlacu Ștefan ND DA
27. Calimente Mihăiță PNL NU
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Canacheu Costică PNL NU
30. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
31. Călin Ion PSD DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
34. Cernea Remus-Florinel - NU
35. Chebac Eugen PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL NU
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
39. Cioată Cezar ALDE DA
40. Ciobanu Gheorghe PSD DA
41. Ciobanu Liliana - NU
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD DA
45. Cocei Erland PNL NU
46. Codîrlă Liviu PSD DA
47. Comșa Cornel-George - NU
48. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Crăciunescu Grigore PNL NU
52. Cristea Aurelia PSD DA
53. Cristea Victor PSD DA
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Dalca Ștefan-Petru ND DA
58. Deaconu Mihai ND DA
59. Delureanu Virgil PSD DA
60. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
61. Dima Toader PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Doboș Anton PNL NU
64. Dobre Mircea-Titus PSD DA
65. Dobre Victor Paul PNL NU
66. Dobrinescu Traian PNL NU
67. Dolha Mircea PNL NU
68. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
69. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
70. Dragomir Gheorghe PNL NU
71. Dragomir Maria - NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
74. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
75. Dumbrăvanu Paul - NU
76. Dumitru Georgică ALDE DA
77. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
78. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
79. Emacu Gheorghe PSD DA
80. Enache Marian PSD DA
81. Eparu Ion PSD DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Fejér László-Ődőn UDMR DA
84. Firczak Gheorghe Minoritati DA
85. Florea Damian ALDE DA
86. Florea Daniel PSD DA
87. Fonta Nuțu PSD DA
88. Frăticiu Gheorghe PSD DA
89. Galan Constantin ALDE DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Geantă Florian Daniel PSD DA
93. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
94. Gheorghe Tinel PNL NU
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghiveciu Marian PSD DA
97. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
98. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
99. Grecea Maria PNL NU
100. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
101. Gudu Vasile PNL NU
102. Guran Virgil - NU
103. Gust Băloșin Florentin - NU
104. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
105. Harbuz Liviu PSD DA
106. Holban Titi PSD DA
107. Horga Vasile PNL NU
108. Hulea Ioan PSD DA
109. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
110. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
111. Iane Daniel PNL NU
112. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Ignat Miron Minoritati DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu Aurelian ALDE DA
117. Ionescu George PNL NU
118. Iordache Florin PSD DA
119. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Kerekes Károly UDMR DA
123. Khraibani Camelia PSD DA
124. Korodi Attila UDMR DA
125. Lubanovici Mircea PNL NU
126. Lupu Mihai PNL NU
127. Man Mircea PNL NU
128. Manda Iulian Claudiu PSD DA
129. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
130. Manolescu Oana Minoritati DA
131. Marcoci Vlad PSD DA
132. Marcu Viorica PNL NU
133. Marian Ion Cristinel ND DA
134. Marica Petru-Sorin PSD DA
135. Marin Gheorghe PSD DA
136. Marin Laura PSD DA
137. Marocico Ion Minoritati DA
138. Martin Eduard-Stelian PSD DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Máté András-Levente UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Melinte Ion PSD DA
143. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
144. Mihai Aurelian PNL NU
145. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Mincă Liliana ND DA
148. Mircovici Niculae Minoritati DA
149. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
150. Mocanu Adrian PSD DA
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mocioi Niculina PNL NU
153. Moisii Constantin PSD DA
154. Moldovan Ioan ALDE DA
155. Molnar Zsolt UDMR DA
156. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
157. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
158. Movilă Petru ND NU
159. Muntean Mircia PSD DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Neacșu Marian PSD DA
163. Negruț Cornelia ALDE DA
164. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
165. Nichita Cristina PSD DA
166. Nicoară Romeo Florin PNL DA
167. Nicolae Alexandri PNL NU
168. Nicolae Florian PSD DA
169. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
170. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
171. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
172. Nistor Laurențiu PSD DA
173. Nistor Marioara PSD DA
174. Niță Constantin PSD DA
175. Niță Emil PSD DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Oajdea Daniel Vasile ND DA
178. Ochi Ion PSD DA
179. Oltean Ioan PNL NU
180. Orban Ludovic PNL NU
181. Oros Nechita-Adrian PNL NU
182. Palașcă Viorel ALDE DA
183. Palăr Ionel PNL NU
184. Paleologu Theodor PNL NU
185. Pambuccian Varujan Minoritati DA
186. Pană Adriana-Doina PSD DA
187. Pardău Dumitru PNL NU
188. Paul Maria-Andreea PNL NU
189. Păun Nicolae Minoritati DA
190. Pârgaru Ion PSD DA
191. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
192. Peia Ninel PSD DA
193. Petric Octavian PSD DA
194. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
195. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
196. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
197. Pop Georgian PSD DA
198. Popa Octavian-Marius PNL NU
199. Popa Radu Mihai - Abținere
200. Popescu Dan-Cristian PNL NU
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Potor Călin PSD DA
203. Pușcaș Iacob PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
205. Răducanu Ion PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Constantin PSD DA
208. Rădulescu Romeo - NU
209. Roman Cristian-Constantin PNL NU
210. Roman Gheorghe PSD NU
211. Roman Ioan Sorin PSD DA
212. Rotaru Răzvan ND NU
213. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
214. Scarlat George PNL NU
215. Secară Florin Mihail PNL NU
216. Sefer Cristian-George PSD DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
219. Simedru Dan Coriolan PNL NU
220. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
221. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stan Ioan PSD DA
224. Stan Ion PSD DA
225. Stanciu Anghel PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Stoica Mihaela - NU
230. Stragea Sorin Constantin PSD DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
232. Stroe Radu PSD DA
233. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șcheau Ion PNL NU
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șoptică Costel PNL NU
240. Șova Lucian PSD DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
242. Tabugan Ion PSD DA
243. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
244. Tararache Mihai PNL NU
245. Tămâian Ioan PNL NU
246. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
247. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
248. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
249. Teju Sorin ALDE DA
250. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
251. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
252. Toader Mircea-Nicu PNL NU
253. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
254. Traicu Rodin PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Turcan Raluca PNL NU
257. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
258. Udriște Gheorghe PNL NU
259. Uricec Eugen Constantin PSD DA
260. Ursărescu Dorinel ALDE DA
261. Vainer Aurel Minoritati DA
262. Varga Lucia-Ana PNL NU
263. Varga Vasile PNL NU
264. Vasilică Radu Costin PSD DA
265. Vladu Iulian PNL NU
266. Vlase Petru Gabriel PSD DA
267. Vlădoiu Aurel PSD DA
268. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
269. Vreme Valerian PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Zaharcu Neviser PSD DA
272. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
273. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
275. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 3 iunie 2020, 2:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro