Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2015 > 14:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 iunie 2015, ora 14:42

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 509/2013 pentru modificarea și completarea Ordonanței de Urgență nr.144 din 28 octombrie 2008 privind exercitarea profesiei de asistent medical generalist, a profesiei de moașă și a profesiei de asistent medical, precum și organizarea și funcționarea Ordinului Asistenților Medicali Generaliști, Moașelor și Asistenților Medicali din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:277 130 77 9 12 15 21 13
- voturi pentru (DA):181 125 - 6 12 13 21 4
- voturi împotrivă (NU):7 - 3 1 - - - 3
- abțineri:88 5 74 1 - 2 - 6
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL Abținere
2. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL Abținere
11. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
12. Bălan Ion PSD DA
13. Benga Ioan PSD DA
14. Berci Vasile PNL Abținere
15. Bîrsășteanu Florică PSD DA
16. Blănariu Valentin - DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bogdănici Camelia-Margareta PSD Abținere
21. Bónis István UDMR DA
22. Bordeianu Dan PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Buican Cristian PNL Abținere
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Burlacu Ștefan ND DA
27. Calimente Mihăiță PNL NU
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Canacheu Costică PNL Abținere
30. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
31. Călin Ion PSD DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
34. Cernea Remus-Florinel - NU
35. Chebac Eugen PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL Abținere
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
39. Cioată Cezar ALDE DA
40. Ciobanu Gheorghe PSD DA
41. Ciobanu Liliana - Abținere
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
45. Cocei Erland PNL Abținere
46. Codîrlă Liviu PSD DA
47. Comșa Cornel-George - DA
48. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
49. Covaci Dorel PSD Abținere
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
51. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
52. Cristea Aurelia PSD DA
53. Cristea Victor PSD DA
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Dalca Ștefan-Petru ND DA
58. Deaconu Mihai ND DA
59. Delureanu Virgil PSD DA
60. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
61. Dima Toader PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Doboș Anton PNL Abținere
64. Dobre Mircea-Titus PSD DA
65. Dobre Victor Paul PNL Abținere
66. Dobrinescu Traian PNL Abținere
67. Dolha Mircea PNL Abținere
68. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
69. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
70. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
71. Dragomir Maria - Abținere
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
74. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
75. Dumbrăvanu Paul - NU
76. Dumitru Georgică ALDE DA
77. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
78. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
79. Emacu Gheorghe PSD DA
80. Enache Marian PSD DA
81. Eparu Ion PSD DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Fejér László-Ődőn UDMR DA
84. Fenechiu Cătălin-Daniel ND -
85. Firczak Gheorghe Minoritati DA
86. Florea Damian ALDE DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Fonta Nuțu PSD Abținere
89. Frăticiu Gheorghe PSD DA
90. Galan Constantin ALDE DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Geantă Florian Daniel PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
95. Gheorghe Florin PSD DA
96. Gheorghe Tinel PNL Abținere
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Ghiveciu Marian PSD DA
99. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
100. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
101. Grecea Maria PNL Abținere
102. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
103. Gudu Vasile PNL Abținere
104. Guran Virgil - NU
105. Gust Băloșin Florentin - Abținere
106. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
107. Harbuz Liviu PSD DA
108. Holban Titi PSD DA
109. Horga Vasile PNL Abținere
110. Hulea Ioan PSD DA
111. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
112. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
113. Iane Daniel PNL Abținere
114. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ignat Miron Minoritati DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu Aurelian ALDE DA
119. Ionescu George PNL Abținere
120. Iordache Florin PSD DA
121. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Kerekes Károly UDMR DA
125. Khraibani Camelia PSD DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Lubanovici Mircea PNL Abținere
128. Lupu Mihai PNL Abținere
129. Man Mircea PNL Abținere
130. Manda Iulian Claudiu PSD DA
131. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
132. Manolescu Oana Minoritati DA
133. Marcoci Vlad PSD DA
134. Marcu Viorica PNL Abținere
135. Marian Ion Cristinel ND DA
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Marin Gheorghe PSD DA
138. Marin Laura PSD DA
139. Marocico Ion Minoritati Abținere
140. Martin Eduard-Stelian PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Máté András-Levente UDMR DA
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Melinte Ion PSD DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Mihai Aurelian PNL Abținere
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mincă Liliana ND DA
150. Mircovici Niculae Minoritati DA
151. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mocioi Niculina PNL Abținere
156. Moisii Constantin PSD DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Molnar Zsolt UDMR DA
159. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru ND NU
162. Muntean Mircia PSD DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Negruț Cornelia ALDE DA
167. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
168. Nichita Cristina PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
170. Nicolae Alexandri PNL NU
171. Nicolae Florian PSD DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
173. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
174. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
175. Nistor Laurențiu PSD DA
176. Nistor Marioara PSD DA
177. Niță Constantin PSD DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Oajdea Daniel Vasile ND DA
181. Ochi Ion PSD DA
182. Oltean Ioan PNL Abținere
183. Orban Ludovic PNL Abținere
184. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
185. Palașcă Viorel ALDE DA
186. Palăr Ionel PNL Abținere
187. Paleologu Theodor PNL Abținere
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Pardău Dumitru PNL Abținere
191. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
192. Păun Nicolae Minoritati DA
193. Pârgaru Ion PSD DA
194. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petric Octavian PSD DA
197. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
198. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
199. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
200. Pop Georgian PSD DA
201. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
202. Popa Radu Mihai - DA
203. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
204. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
205. Potor Călin PSD DA
206. Pușcaș Iacob PSD DA
207. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
208. Răducanu Ion PSD DA
209. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
210. Rădulescu Constantin PSD DA
211. Rădulescu Romeo - Abținere
212. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
213. Roman Gheorghe PSD Abținere
214. Roman Ioan Sorin PSD DA
215. Rotaru Răzvan ND Abținere
216. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
217. Scarlat George PNL Abținere
218. Secară Florin Mihail PNL Abținere
219. Sefer Cristian-George PSD DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
222. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
223. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
224. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stan Ion PSD DA
227. Stanciu Anghel PSD DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Alexandru PSD DA
230. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
231. Stoica Mihaela - Abținere
232. Stragea Sorin Constantin PSD DA
233. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
234. Stroe Radu PSD DA
235. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
238. Szabó Ödön UDMR DA
239. Șcheau Ion PNL Abținere
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șoptică Costel PNL Abținere
242. Șova Lucian PSD DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
244. Tabugan Ion PSD DA
245. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
246. Tararache Mihai PNL Abținere
247. Tămâian Ioan PNL Abținere
248. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
249. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
250. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
251. Teju Sorin ALDE DA
252. Teodorescu Cătălin-Florin PNL Abținere
253. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
254. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
255. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
256. Traicu Rodin PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Turcan Raluca PNL Abținere
259. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
260. Udriște Gheorghe PNL Abținere
261. Uricec Eugen Constantin PSD DA
262. Ursărescu Dorinel ALDE DA
263. Vainer Aurel Minoritati DA
264. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
265. Varga Vasile PNL Abținere
266. Vasilică Radu Costin PSD DA
267. Vladu Iulian PNL Abținere
268. Vlase Petru Gabriel PSD DA
269. Vlădoiu Aurel PSD DA
270. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
271. Vreme Valerian PSD DA
272. Weber Mihai PSD DA
273. Zaharcu Neviser PSD DA
274. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
275. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
277. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 23:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro