Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2015 > 14:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 iunie 2015, ora 14:42

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 523/2014 pentru modificarea art.257, alin.(2), lit.b) din Legea nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății, republicată, precum și pentru reglementarea unor măsuri financiar-fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:273 128 76 9 12 15 20 13
- voturi pentru (DA):179 126 - 6 12 14 19 2
- voturi împotrivă (NU):86 1 75 3 - - 1 6
- abțineri:7 1 - - - 1 - 5
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL NU
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
12. Bălan Ion PSD DA
13. Benga Ioan PSD DA
14. Berci Vasile PNL NU
15. Bîrsășteanu Florică PSD DA
16. Blănariu Valentin - DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Bordeianu Dan PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Buican Cristian PNL NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Burlacu Ștefan ND DA
27. Calimente Mihăiță PNL NU
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Canacheu Costică PNL NU
30. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
31. Călin Ion PSD DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
34. Cernea Remus-Florinel - NU
35. Chebac Eugen PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL NU
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
39. Cioată Cezar ALDE DA
40. Ciobanu Gheorghe PSD DA
41. Ciobanu Liliana - Abținere
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Cocei Erland PNL NU
45. Codîrlă Liviu PSD DA
46. Comșa Cornel-George - DA
47. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
48. Covaci Dorel PSD DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
50. Cristea Aurelia PSD DA
51. Cristea Victor PSD DA
52. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Daea Petre PSD DA
55. Dalca Ștefan-Petru ND DA
56. Deaconu Mihai ND DA
57. Delureanu Virgil PSD DA
58. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
59. Dima Toader PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Doboș Anton PNL NU
62. Dobre Mircea-Titus PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL NU
64. Dobrinescu Traian PNL NU
65. Dolha Mircea PNL NU
66. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
67. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
68. Dragomir Gheorghe PNL NU
69. Dragomir Maria - NU
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
72. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
73. Dumbrăvanu Paul - Abținere
74. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
75. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
76. Emacu Gheorghe PSD DA
77. Enache Marian PSD DA
78. Eparu Ion PSD DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Fejér László-Ődőn UDMR DA
81. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
82. Firczak Gheorghe Minoritati DA
83. Florea Damian ALDE DA
84. Florea Daniel PSD DA
85. Fonta Nuțu PSD DA
86. Frăticiu Gheorghe PSD DA
87. Galan Constantin ALDE DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Geantă Florian Daniel PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
92. Gheorghe Florin PSD DA
93. Gheorghe Tinel PNL NU
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghiveciu Marian PSD DA
96. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
97. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
98. Grecea Maria PNL NU
99. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
100. Gudu Vasile PNL NU
101. Guran Virgil - NU
102. Gust Băloșin Florentin - Abținere
103. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
104. Harbuz Liviu PSD DA
105. Holban Titi PSD DA
106. Horga Vasile PNL NU
107. Hulea Ioan PSD DA
108. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
109. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
110. Iane Daniel PNL NU
111. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ignat Miron Minoritati DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ionescu Aurelian ALDE DA
116. Ionescu George PNL NU
117. Iordache Florin PSD DA
118. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
119. Itu Cornel PSD DA
120. Kelemen Hunor UDMR DA
121. Kerekes Károly UDMR DA
122. Khraibani Camelia PSD DA
123. Korodi Attila UDMR DA
124. Lubanovici Mircea PNL NU
125. Lupu Mihai PNL NU
126. Man Mircea PNL NU
127. Manda Iulian Claudiu PSD DA
128. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
129. Manolescu Oana Minoritati DA
130. Marcoci Vlad PSD DA
131. Marcu Viorica PNL NU
132. Marian Ion Cristinel ND DA
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Marin Gheorghe PSD DA
135. Marin Laura PSD DA
136. Marocico Ion Minoritati DA
137. Martin Eduard-Stelian PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Máté András-Levente UDMR DA
140. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
141. Melinte Ion PSD DA
142. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
143. Mihai Aurelian PNL NU
144. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mincă Liliana ND DA
147. Mircovici Niculae Minoritati DA
148. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
149. Mîrza Gavril PSD DA
150. Mocanu Adrian PSD DA
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mocioi Niculina PNL NU
153. Moisii Constantin PSD DA
154. Moldovan Ioan ALDE DA
155. Molnar Zsolt UDMR DA
156. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
157. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
158. Movilă Petru ND NU
159. Muntean Mircia PSD DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Neacșu Marian PSD DA
163. Negruț Cornelia ALDE DA
164. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
165. Nichita Cristina PSD DA
166. Nicoară Romeo Florin PNL NU
167. Nicolae Alexandri PNL NU
168. Nicolae Florian PSD DA
169. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
170. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
171. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
172. Nistor Laurențiu PSD DA
173. Nistor Marioara PSD DA
174. Niță Constantin PSD DA
175. Niță Emil PSD DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Oajdea Daniel Vasile ND DA
178. Ochi Ion PSD DA
179. Oltean Ioan PNL NU
180. Orban Ludovic PNL NU
181. Oros Nechita-Adrian PNL NU
182. Palașcă Viorel ALDE DA
183. Palăr Ionel PNL NU
184. Paleologu Theodor PNL NU
185. Pambuccian Varujan Minoritati DA
186. Pană Adriana-Doina PSD DA
187. Pardău Dumitru PNL NU
188. Paul Maria-Andreea PNL NU
189. Păun Nicolae Minoritati DA
190. Pârgaru Ion PSD DA
191. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
192. Peia Ninel PSD DA
193. Petric Octavian PSD DA
194. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
195. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
196. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
197. Pop Georgian PSD DA
198. Popa Octavian-Marius PNL NU
199. Popa Radu Mihai - NU
200. Popescu Dan-Cristian PNL NU
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Potor Călin PSD DA
203. Pușcaș Iacob PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
205. Răducanu Ion PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Constantin PSD DA
208. Rădulescu Romeo - NU
209. Roman Cristian-Constantin PNL NU
210. Roman Gheorghe PSD NU
211. Roman Ioan Sorin PSD DA
212. Rotaru Răzvan ND NU
213. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
214. Scarlat George PNL NU
215. Secară Florin Mihail PNL NU
216. Sefer Cristian-George PSD DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
219. Simedru Dan Coriolan PNL NU
220. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
221. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stan Ion PSD DA
224. Stanciu Anghel PSD DA
225. Stănescu Alexandru PSD DA
226. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
227. Stoica Mihaela - NU
228. Stragea Sorin Constantin PSD DA
229. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
230. Stroe Radu PSD DA
231. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șcheau Ion PNL NU
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șoptică Costel PNL NU
238. Șova Lucian PSD DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
240. Tabugan Ion PSD DA
241. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
242. Tararache Mihai PNL NU
243. Tămâian Ioan PNL NU
244. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
245. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
246. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
247. Teju Sorin ALDE DA
248. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
249. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
250. Toader Mircea-Nicu PNL NU
251. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
252. Traicu Rodin PSD DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Turcan Raluca PNL NU
255. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
256. Udriște Gheorghe PNL NU
257. Uricec Eugen Constantin PSD DA
258. Ursărescu Dorinel ALDE DA
259. Vainer Aurel Minoritati DA
260. Varga Lucia-Ana PNL NU
261. Varga Vasile PNL NU
262. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
263. Vladu Iulian PNL NU
264. Vlase Petru Gabriel PSD DA
265. Vlădoiu Aurel PSD DA
266. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
267. Vreme Valerian PSD DA
268. Weber Mihai PSD DA
269. Zaharcu Neviser PSD DA
270. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
271. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
273. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 5 iunie 2020, 5:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro