Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2015 > 14:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 iunie 2015, ora 14:43

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 566/2014 pentru completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:268 125 75 9 12 14 20 13
- voturi pentru (DA):167 123 1 - 12 13 17 1
- voturi împotrivă (NU):91 1 73 9 - - 2 6
- abțineri:6 - - - - 1 1 4
- nu au votat:4 1 1 - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL NU
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
12. Bălan Ion PSD DA
13. Benga Ioan PSD DA
14. Berci Vasile PNL NU
15. Bîrsășteanu Florică PSD DA
16. Blănariu Valentin - -
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Bordeianu Dan PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Buican Cristian PNL NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Burlacu Ștefan ND NU
27. Calimente Mihăiță PNL NU
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Canacheu Costică PNL NU
30. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
31. Călin Ion PSD DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Cernea Remus-Florinel - NU
34. Chebac Eugen PSD DA
35. Cherecheș Florica PNL NU
36. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
37. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
38. Cioată Cezar ALDE Abținere
39. Ciobanu Gheorghe PSD DA
40. Ciobanu Liliana - Abținere
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciuhodaru Tudor PSD DA
44. Cocei Erland PNL NU
45. Codîrlă Liviu PSD DA
46. Comșa Cornel-George - DA
47. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
48. Covaci Dorel PSD DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
50. Crăciunescu Grigore PNL NU
51. Cristea Aurelia PSD DA
52. Cristea Victor PSD DA
53. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Daea Petre PSD DA
56. Dalca Ștefan-Petru ND NU
57. Deaconu Mihai ND NU
58. Delureanu Virgil PSD DA
59. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
60. Dima Toader PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Doboș Anton PNL NU
63. Dobre Mircea-Titus PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL NU
65. Dobrinescu Traian PNL NU
66. Dolha Mircea PNL NU
67. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
68. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
69. Dragomir Gheorghe PNL NU
70. Dragomir Maria - NU
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
73. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
74. Dumbrăvanu Paul - Abținere
75. Dumitru Georgică ALDE DA
76. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
77. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
78. Emacu Gheorghe PSD DA
79. Enache Marian PSD DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Fejér László-Ődőn UDMR DA
82. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
83. Firczak Gheorghe Minoritati DA
84. Florea Damian ALDE DA
85. Florea Daniel PSD DA
86. Fonta Nuțu PSD DA
87. Frăticiu Gheorghe PSD DA
88. Galan Constantin ALDE DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Geantă Florian Daniel PSD -
92. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
93. Gheorghe Florin PSD DA
94. Gheorghe Tinel PNL NU
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghiveciu Marian PSD DA
97. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
98. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
99. Grecea Maria PNL NU
100. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
101. Gudu Vasile PNL NU
102. Guran Virgil - NU
103. Gust Băloșin Florentin - NU
104. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
105. Harbuz Liviu PSD DA
106. Holban Titi PSD DA
107. Horga Vasile PNL NU
108. Hulea Ioan PSD DA
109. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
110. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
111. Iane Daniel PNL NU
112. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Ignat Miron Minoritati DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu Aurelian ALDE DA
117. Ionescu George PNL NU
118. Iordache Florin PSD DA
119. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Kerekes Károly UDMR DA
123. Khraibani Camelia PSD DA
124. Korodi Attila UDMR DA
125. Lubanovici Mircea PNL NU
126. Lupu Mihai PNL NU
127. Man Mircea PNL NU
128. Manda Iulian Claudiu PSD DA
129. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
130. Manolescu Oana Minoritati DA
131. Marcoci Vlad PSD DA
132. Marcu Viorica PNL NU
133. Marian Ion Cristinel ND NU
134. Marica Petru-Sorin PSD DA
135. Marin Gheorghe PSD DA
136. Marin Laura PSD DA
137. Marocico Ion Minoritati DA
138. Martin Eduard-Stelian PSD DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Máté András-Levente UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Melinte Ion PSD DA
143. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
144. Mihai Aurelian PNL NU
145. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Mincă Liliana ND NU
148. Mircovici Niculae Minoritati DA
149. Mîrza Gavril PSD DA
150. Mocanu Adrian PSD DA
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mocioi Niculina PNL NU
153. Moisii Constantin PSD DA
154. Moldovan Ioan ALDE NU
155. Molnar Zsolt UDMR DA
156. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
157. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
158. Movilă Petru ND NU
159. Muntean Mircia PSD DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Neacșu Marian PSD DA
163. Negruț Cornelia ALDE DA
164. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
165. Nichita Cristina PSD DA
166. Nicoară Romeo Florin PNL NU
167. Nicolae Alexandri PNL NU
168. Nicolae Florian PSD DA
169. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
170. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
171. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
172. Nistor Laurențiu PSD DA
173. Nistor Marioara PSD DA
174. Niță Emil PSD DA
175. Nosa Iuliu PSD DA
176. Oajdea Daniel Vasile ND NU
177. Ochi Ion PSD DA
178. Oltean Ioan PNL NU
179. Orban Ludovic PNL NU
180. Palașcă Viorel ALDE DA
181. Palăr Ionel PNL NU
182. Paleologu Theodor PNL NU
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Pană Adriana-Doina PSD DA
185. Pardău Dumitru PNL NU
186. Paul Maria-Andreea PNL NU
187. Păun Nicolae Minoritati DA
188. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
189. Peia Ninel PSD DA
190. Petric Octavian PSD DA
191. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
192. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
193. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Popa Octavian-Marius PNL NU
196. Popa Radu Mihai - -
197. Popescu Dan-Cristian PNL -
198. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
199. Potor Călin PSD DA
200. Pușcaș Iacob PSD DA
201. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
202. Răducanu Ion PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Constantin PSD DA
205. Rădulescu Romeo - NU
206. Roman Cristian-Constantin PNL NU
207. Roman Gheorghe PSD NU
208. Roman Ioan Sorin PSD DA
209. Rotaru Răzvan ND NU
210. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
211. Scarlat George PNL NU
212. Secară Florin Mihail PNL DA
213. Sefer Cristian-George PSD DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
216. Simedru Dan Coriolan PNL NU
217. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
218. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
219. Solomon Adrian PSD DA
220. Stan Ion PSD DA
221. Stanciu Anghel PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
225. Stoica Mihaela - NU
226. Stragea Sorin Constantin PSD DA
227. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
228. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șcheau Ion PNL NU
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șoptică Costel PNL NU
235. Șova Lucian PSD DA
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
237. Tabugan Ion PSD DA
238. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
239. Tararache Mihai PNL NU
240. Tămâian Ioan PNL NU
241. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
242. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
243. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
244. Teju Sorin ALDE DA
245. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
246. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
247. Toader Mircea-Nicu PNL NU
248. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
249. Traicu Rodin PSD DA
250. Tudorache Daniel PSD DA
251. Turcan Raluca PNL NU
252. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
253. Udriște Gheorghe PNL NU
254. Uricec Eugen Constantin PSD DA
255. Ursărescu Dorinel ALDE DA
256. Varga Lucia-Ana PNL NU
257. Varga Vasile PNL NU
258. Vasilică Radu Costin PSD DA
259. Vladu Iulian PNL NU
260. Vlase Petru Gabriel PSD DA
261. Vlădoiu Aurel PSD DA
262. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
263. Vreme Valerian PSD DA
264. Weber Mihai PSD DA
265. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
266. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
268. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 5 iunie 2020, 6:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro