Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2015 > 14:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 iunie 2015, ora 14:43

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 603/2014 privind declararea zilei de 27 martie Ziua Reunirii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:275 130 76 9 12 14 21 13
- voturi pentru (DA):251 127 67 7 12 8 20 10
- voturi împotrivă (NU):16 2 7 2 - 4 - 1
- abțineri:8 1 2 - - 2 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
12. Bălan Ion PSD DA
13. Benga Ioan PSD DA
14. Berci Vasile PNL DA
15. Bîrsășteanu Florică PSD DA
16. Blănariu Valentin - DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Bordeianu Dan PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Burlacu Ștefan ND DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Canacheu Costică PNL DA
30. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
34. Cernea Remus-Florinel - NU
35. Chebac Eugen PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
39. Cioată Cezar ALDE DA
40. Ciobanu Gheorghe PSD DA
41. Ciobanu Liliana - DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD DA
45. Cocei Erland PNL DA
46. Codîrlă Liviu PSD DA
47. Comșa Cornel-George - DA
48. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Crăciunescu Grigore PNL NU
52. Cristea Aurelia PSD DA
53. Cristea Victor PSD DA
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Dalca Ștefan-Petru ND DA
58. Deaconu Mihai ND DA
59. Delureanu Virgil PSD DA
60. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
61. Dima Toader PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Doboș Anton PNL DA
64. Dobre Mircea-Titus PSD DA
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dobrinescu Traian PNL DA
67. Dolha Mircea PNL DA
68. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
69. Dragomir Gheorghe PNL DA
70. Dragomir Maria - DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
73. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
74. Dumbrăvanu Paul - Abținere
75. Dumitru Georgică ALDE DA
76. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
77. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
78. Emacu Gheorghe PSD DA
79. Enache Marian PSD DA
80. Eparu Ion PSD DA
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Fejér László-Ődőn UDMR DA
83. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
84. Firczak Gheorghe Minoritati NU
85. Florea Damian ALDE DA
86. Florea Daniel PSD DA
87. Fonta Nuțu PSD DA
88. Frăticiu Gheorghe PSD DA
89. Galan Constantin ALDE DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Geantă Florian Daniel PSD DA
93. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
94. Gheorghe Florin PSD DA
95. Gheorghe Tinel PNL NU
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiveciu Marian PSD DA
98. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
99. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
100. Grecea Maria PNL DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Gudu Vasile PNL DA
103. Guran Virgil - Abținere
104. Gust Băloșin Florentin - DA
105. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
106. Harbuz Liviu PSD DA
107. Holban Titi PSD DA
108. Horga Vasile PNL DA
109. Hulea Ioan PSD DA
110. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
111. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
112. Iane Daniel PNL DA
113. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ignat Miron Minoritati DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ionescu Aurelian ALDE DA
118. Ionescu George PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
121. Itu Cornel PSD DA
122. Kelemen Hunor UDMR DA
123. Kerekes Károly UDMR DA
124. Khraibani Camelia PSD DA
125. Korodi Attila UDMR DA
126. Lubanovici Mircea PNL DA
127. Lupu Mihai PNL DA
128. Man Mircea PNL DA
129. Manda Iulian Claudiu PSD DA
130. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
131. Manolescu Oana Minoritati DA
132. Marcoci Vlad PSD DA
133. Marcu Viorica PNL DA
134. Marian Ion Cristinel ND DA
135. Marica Petru-Sorin PSD DA
136. Marin Gheorghe PSD DA
137. Marin Laura PSD DA
138. Marocico Ion Minoritati DA
139. Martin Eduard-Stelian PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Máté András-Levente UDMR DA
142. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
143. Melinte Ion PSD DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Mihai Aurelian PNL DA
146. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Mincă Liliana ND DA
149. Mircovici Niculae Minoritati NU
150. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
151. Mîrza Gavril PSD DA
152. Mocanu Adrian PSD DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Mocioi Niculina PNL DA
155. Moisii Constantin PSD DA
156. Moldovan Ioan ALDE DA
157. Molnar Zsolt UDMR DA
158. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
159. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
160. Movilă Petru ND NU
161. Muntean Mircia PSD DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Neacșu Marian PSD DA
165. Negruț Cornelia ALDE DA
166. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
167. Nichita Cristina PSD DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL DA
169. Nicolae Alexandri PNL NU
170. Nicolae Florian PSD DA
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
172. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
173. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Nistor Marioara PSD DA
176. Niță Constantin PSD DA
177. Niță Emil PSD DA
178. Nosa Iuliu PSD DA
179. Oajdea Daniel Vasile ND DA
180. Ochi Ion PSD DA
181. Oltean Ioan PNL DA
182. Orban Ludovic PNL DA
183. Oros Nechita-Adrian PNL DA
184. Palașcă Viorel ALDE DA
185. Palăr Ionel PNL DA
186. Paleologu Theodor PNL NU
187. Pambuccian Varujan Minoritati NU
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Pardău Dumitru PNL DA
190. Paul Maria-Andreea PNL NU
191. Păun Nicolae Minoritati Abținere
192. Pârgaru Ion PSD DA
193. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
194. Peia Ninel PSD DA
195. Petric Octavian PSD DA
196. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
197. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
198. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
199. Pop Georgian PSD DA
200. Popa Octavian-Marius PNL DA
201. Popa Radu Mihai - DA
202. Popescu Dan-Cristian PNL NU
203. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
204. Potor Călin PSD DA
205. Pușcaș Iacob PSD DA
206. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
207. Răducanu Ion PSD DA
208. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
209. Rădulescu Constantin PSD DA
210. Rădulescu Romeo - DA
211. Roman Cristian-Constantin PNL DA
212. Roman Gheorghe PSD DA
213. Roman Ioan Sorin PSD DA
214. Rotaru Răzvan ND DA
215. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
216. Scarlat George PNL DA
217. Secară Florin Mihail PNL DA
218. Sefer Cristian-George PSD DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
221. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
222. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
223. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Stan Ion PSD DA
226. Stanciu Anghel PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
230. Stoica Mihaela - DA
231. Stragea Sorin Constantin PSD DA
232. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
233. Stroe Radu PSD DA
234. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șcheau Ion PNL DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șoptică Costel PNL DA
241. Șova Lucian PSD DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Tabugan Ion PSD DA
244. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE Abținere
245. Tararache Mihai PNL DA
246. Tămâian Ioan PNL DA
247. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
248. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
249. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
250. Teju Sorin ALDE DA
251. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
252. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
253. Toader Mircea-Nicu PNL DA
254. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
255. Traicu Rodin PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
259. Udriște Gheorghe PNL DA
260. Uricec Eugen Constantin PSD DA
261. Ursărescu Dorinel ALDE DA
262. Varga Lucia-Ana PNL DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasilică Radu Costin PSD NU
265. Vladu Iulian PNL DA
266. Vlase Petru Gabriel PSD DA
267. Vlădoiu Aurel PSD DA
268. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
269. Vreme Valerian PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Zaharcu Neviser PSD DA
272. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
273. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
275. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 29 mai 2020, 8:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro