Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.06.2015 > 14:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 iunie 2015, ora 14:47

Subiect vot: PL 411/2012/2015 A - Vot final
PL 411/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.260/2008 privind asigurarea obligatorie a locuințelor împotriva cutremurelor, alunecărilor de teren sau inundațiilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:279 132 78 9 13 14 20 13
- voturi pentru (DA):278 131 78 9 13 14 20 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István UDMR DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Berci Vasile PNL DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD DA
18. Blănariu Valentin - DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Bordeianu Dan PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Burlacu Ștefan ND DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Canacheu Costică PNL DA
32. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cernea Remus-Florinel - DA
36. Chebac Eugen PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Cioată Cezar ALDE DA
41. Ciobanu Gheorghe PSD DA
42. Ciobanu Liliana - DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Codîrlă Liviu PSD DA
48. Comșa Cornel-George - DA
49. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
50. Covaci Dorel PSD DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
52. Crăciunescu Grigore PNL DA
53. Cristea Aurelia PSD DA
54. Cristea Victor PSD DA
55. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Daea Petre PSD DA
59. Dalca Ștefan-Petru ND DA
60. Deaconu Mihai ND DA
61. Delureanu Virgil PSD DA
62. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
63. Dima Toader PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Doboș Anton PNL DA
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL DA
68. Dobrinescu Traian PNL DA
69. Dolha Mircea PNL DA
70. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
71. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
72. Dragomir Gheorghe PNL DA
73. Dragomir Maria - DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
76. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
77. Dumbrăvanu Paul - DA
78. Dumitru Georgică ALDE DA
79. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
80. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
81. Emacu Gheorghe PSD DA
82. Enache Marian PSD DA
83. Eparu Ion PSD DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Fejér László-Ődőn UDMR DA
86. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
87. Firczak Gheorghe Minoritati DA
88. Florea Damian ALDE DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Fonta Nuțu PSD DA
91. Frăticiu Gheorghe PSD DA
92. Galan Constantin ALDE DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Geantă Florian Daniel PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Florin PSD DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghiveciu Marian PSD DA
102. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
103. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
104. Grecea Maria PNL DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Guran Virgil - DA
108. Gust Băloșin Florentin - DA
109. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
110. Harbuz Liviu PSD DA
111. Holban Titi PSD DA
112. Horga Vasile PNL DA
113. Hulea Ioan PSD DA
114. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
115. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
116. Iane Daniel PNL DA
117. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu Aurelian ALDE DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Kerekes Károly UDMR DA
128. Khraibani Camelia PSD DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Lubanovici Mircea PNL DA
131. Lupu Mihai PNL DA
132. Man Mircea PNL DA
133. Manda Iulian Claudiu PSD DA
134. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
135. Manolescu Oana Minoritati DA
136. Marcoci Vlad PSD DA
137. Marcu Viorica PNL DA
138. Marian Ion Cristinel ND DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Marin Laura PSD DA
142. Marocico Ion Minoritati DA
143. Martin Eduard-Stelian PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Melinte Ion PSD DA
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Mihai Aurelian PNL DA
150. Mihăilă Ioan PSD DA
151. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mincă Liliana ND DA
154. Mircovici Niculae Minoritati DA
155. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
156. Mocanu Adrian PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mocioi Niculina PNL DA
159. Moisii Constantin PSD DA
160. Moldovan Ioan ALDE DA
161. Molnar Zsolt UDMR DA
162. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
163. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
164. Movilă Petru ND DA
165. Muntean Mircia PSD DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Neacșu Marian PSD Abținere
169. Negruț Cornelia ALDE DA
170. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
171. Nichita Cristina PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolae Alexandri PNL DA
174. Nicolae Florian PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
177. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara PSD DA
180. Niță Constantin PSD DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND DA
184. Ochi Ion PSD DA
185. Oltean Ioan PNL DA
186. Orban Ludovic PNL DA
187. Oros Nechita-Adrian PNL DA
188. Palașcă Viorel ALDE DA
189. Palăr Ionel PNL DA
190. Paleologu Theodor PNL DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Pană Adriana-Doina PSD DA
193. Pardău Dumitru PNL DA
194. Paul Maria-Andreea PNL DA
195. Păun Nicolae Minoritati DA
196. Pârgaru Ion PSD DA
197. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
198. Peia Ninel PSD DA
199. Petric Octavian PSD DA
200. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
201. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
202. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
203. Pop Georgian PSD DA
204. Popa Octavian-Marius PNL DA
205. Popa Radu Mihai - DA
206. Popescu Dan-Cristian PNL DA
207. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
208. Potor Călin PSD DA
209. Pușcaș Iacob PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
211. Răducanu Ion PSD DA
212. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
213. Rădulescu Constantin PSD DA
214. Rădulescu Romeo - DA
215. Roman Cristian-Constantin PNL DA
216. Roman Gheorghe PSD DA
217. Roman Ioan Sorin PSD DA
218. Rotaru Răzvan ND DA
219. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
220. Scarlat George PNL DA
221. Secară Florin Mihail PNL DA
222. Sefer Cristian-George PSD DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
225. Simedru Dan Coriolan PNL DA
226. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
227. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Stan Ioan PSD DA
230. Stan Ion PSD DA
231. Stanciu Anghel PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Alexandru PSD DA
234. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
235. Stoica Mihaela - DA
236. Stragea Sorin Constantin PSD DA
237. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
238. Stroe Radu PSD DA
239. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
240. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
241. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șcheau Ion PNL DA
244. Șimon Gheorghe PSD DA
245. Șoptică Costel PNL DA
246. Șova Lucian PSD DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
248. Tabugan Ion PSD DA
249. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
250. Tararache Mihai PNL DA
251. Tămâian Ioan PNL DA
252. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
253. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
254. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
255. Teju Sorin ALDE DA
256. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
257. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
258. Toader Mircea-Nicu PNL DA
259. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
260. Traicu Rodin PSD DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
264. Udriște Gheorghe PNL DA
265. Uricec Eugen Constantin PSD DA
266. Varga Lucia-Ana PNL DA
267. Varga Vasile PNL DA
268. Vasilică Radu Costin PSD DA
269. Vladu Iulian PNL DA
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Vlădoiu Aurel PSD DA
272. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
273. Vreme Valerian PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zaharcu Neviser PSD DA
276. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
277. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
279. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 23:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro