Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 10:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 10:16

Subiect vot: Introducerea pe ordinea de zi la poziția 16 a Proiectului de Hotărâre privind comisia de anchetă - examene școlare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:165 92 50 1 5 6 6 5
- voturi pentru (DA):68 6 50 1 3 3 - 5
- voturi împotrivă (NU):93 85 - - - 2 6 -
- abțineri:3 - - - 2 1 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Avram Marian PSD DA
4. Axente Ioan PSD NU
5. Babuș Radu PSD NU
6. Baltă Mihai PSD NU
7. Bălan Ion PSD NU
8. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Berci Vasile PNL DA
11. Birchall Ana PSD NU
12. Bîrsășteanu Florică PSD NU
13. Bode Lucian Nicolae PNL DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
15. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
16. Boghicevici Claudia PNL DA
17. Bucur Constantin-Alin PSD NU
18. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
19. Buican Cristian PNL DA
20. Calimente Mihăiță PNL DA
21. Canacheu Costică PNL DA
22. Cernea Remus-Florinel - DA
23. Cherecheș Florica PNL DA
24. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
25. Cioată Cezar ALDE NU
26. Ciobanu Gheorghe PSD NU
27. Ciocan Dan PSD NU
28. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
29. Ciurariu Florin PNL DA
30. Cocei Erland PNL DA
31. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
32. Costin Gheorghe PNL DA
33. Covaci Dorel PSD NU
34. Cristea Aurelia PSD NU
35. Cristea Victor PSD NU
36. Cristian Horia PNL DA
37. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
38. Dascălu Constantin PNL DA
39. Deaconu Mihai ND DA
40. Delureanu Virgil PSD NU
41. Dima Toader PSD NU
42. Doboș Anton PNL DA
43. Dobre Mircea-Titus PSD NU
44. Dolha Mircea PNL DA
45. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
46. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
47. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
48. Dumbrăvanu Paul - DA
49. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
50. Emacu Gheorghe PSD NU
51. Enache Marian PSD DA
52. Eparu Ion PSD NU
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
55. Florea Daniel PSD NU
56. Fonta Nuțu PSD NU
57. Frăticiu Gheorghe PSD NU
58. Galan Constantin ALDE NU
59. Găină Mihăiță PSD NU
60. Geantă Florian Daniel PSD NU
61. Gheorghe Florin PSD NU
62. Gheorghe Tinel PNL DA
63. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
64. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
65. Grama Horia PSD NU
66. Grecea Maria PNL DA
67. Gudu Vasile PNL DA
68. Guran Virgil - DA
69. Harbuz Liviu PSD NU
70. Horga Vasile PNL DA
71. Hulea Ioan PSD NU
72. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
73. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
74. Iancu Iulian PSD NU
75. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
76. Ibram Iusein Minoritati NU
77. Intotero Natalia-Elena PSD NU
78. Ionescu Aurelian ALDE NU
79. Iordache Florin PSD NU
80. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
81. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
82. Itu Cornel PSD NU
83. Kerekes Károly UDMR DA
84. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
85. Khraibani Camelia PSD NU
86. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
87. Lubanovici Mircea PNL DA
88. Lupu Mihai PNL DA
89. Marica Petru-Sorin PSD NU
90. Marin Gheorghe PSD NU
91. Marin Laura PSD NU
92. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
93. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
94. Mihai Aurelian PNL DA
95. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
96. Militaru Lucian PNL DA
97. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
98. Mocioi Niculina PNL DA
99. Moisii Constantin PSD DA
100. Moldovan Ioan ALDE NU
101. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
102. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
103. Muntean Mircia PSD NU
104. Munteanu Ioan PSD NU
105. Neacșu Marian PSD NU
106. Necula Cosmin PSD NU
107. Negruț Clement - DA
108. Nichita Cristina PSD NU
109. Nicoară Romeo Florin PNL DA
110. Nicolae Alexandri PNL DA
111. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
112. Niculescu Dumitru PSD NU
113. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
114. Nistor Laurențiu PSD NU
115. Nosa Iuliu PSD DA
116. Ochi Ion PSD NU
117. Orban Ludovic PNL DA
118. Pambuccian Varujan Minoritati DA
119. Pană Adriana-Doina PSD NU
120. Pardău Dumitru PNL DA
121. Petric Octavian PSD NU
122. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
123. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
124. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
125. Pop Georgian PSD NU
126. Popeangă Vasile PSD NU
127. Pușcaș Iacob PSD NU
128. Răducanu Ion PSD NU
129. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
130. Rățoi Neculai PSD DA
131. Reuer Elena-Ramona PNL DA
132. Roman Cristian-Constantin PNL DA
133. Roman Gheorghe PSD DA
134. Roșca Lucreția PSD NU
135. Săpunaru Nini PNL DA
136. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
137. Scarlat George PNL DA
138. Seres Dénes UDMR Abținere
139. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
140. Solomon Adrian PSD NU
141. Stan Ioan PSD NU
142. Stan Ion PSD -
143. Stănescu Alexandru PSD NU
144. Stragea Sorin Constantin PSD NU
145. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
146. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
147. Șcheau Ion PNL DA
148. Șimon Gheorghe PSD NU
149. Șova Lucian PSD NU
150. Ștefan Viorel PSD NU
151. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
152. Traicu Rodin PSD NU
153. Tudorache Daniel PSD NU
154. Tudorie Violeta PSD NU
155. Tudose Mihai PSD NU
156. Tușa Adriana Diana PNL DA
157. Uricec Eugen Constantin PSD NU
158. Varga Lucia-Ana PNL DA
159. Vladu Iulian PNL DA
160. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
161. Weber Mihai PSD NU
162. Zaharcu Neviser PSD NU
163. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
164. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
165. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 5 iunie 2020, 5:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro