Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:09

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 22
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:198 103 70 1 6 8 5 5
- voturi pentru (DA):87 5 69 - 6 2 - 5
- voturi împotrivă (NU):108 98 - 1 - 4 5 -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati NU
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Baltă Mihai PSD NU
12. Bălan Ion PSD NU
13. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
14. Berci Vasile PNL DA
15. Birchall Ana PSD NU
16. Bîrsășteanu Florică PSD NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
21. Boghicevici Claudia PNL DA
22. Bucur Constantin-Alin PSD NU
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Canacheu Costică PNL DA
28. Cernea Remus-Florinel - DA
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
31. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
32. Ciocan Dan PSD NU
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
35. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
36. Ciurariu Florin PNL DA
37. Cocei Erland PNL DA
38. Costin Gheorghe PNL DA
39. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
40. Cristea Aurelia PSD NU
41. Cristea Victor PSD NU
42. Cristian Horia PNL DA
43. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
44. Daea Petre PSD NU
45. Dascălu Constantin PNL DA
46. Deaconu Mihai ND NU
47. Delureanu Virgil PSD NU
48. Dima Toader PSD NU
49. Dîrzu Ioan PSD NU
50. Doboș Anton PNL DA
51. Dobre Mircea-Titus PSD NU
52. Dobrinescu Traian PNL DA
53. Dolha Mircea PNL DA
54. Dragomir Maria - DA
55. Dragomir Viorel Marian PSD NU
56. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
57. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
58. Enache Marian PSD NU
59. Eparu Ion PSD NU
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
62. Florea Daniel PSD NU
63. Frăticiu Gheorghe PSD NU
64. Găină Mihăiță PSD NU
65. Geantă Florian Daniel PSD NU
66. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
67. Gheorghe Florin PSD NU
68. Gheorghe Tinel PNL DA
69. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
70. Grama Horia PSD NU
71. Grecea Maria PNL DA
72. Gudu Vasile PNL DA
73. Guran Virgil - DA
74. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
75. Horga Vasile PNL DA
76. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
77. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
78. Iancu Iulian PSD NU
79. Iane Daniel PNL DA
80. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
81. Ibram Iusein Minoritati NU
82. Intotero Natalia-Elena PSD NU
83. Iordache Florin PSD NU
84. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
85. Itu Cornel PSD NU
86. Khraibani Camelia PSD NU
87. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
88. Lubanovici Mircea PNL DA
89. Lupu Mihai PNL DA
90. Manolescu Oana Minoritati NU
91. Marcoci Vlad PSD NU
92. Marica Petru-Sorin PSD NU
93. Marin Gheorghe PSD NU
94. Marin Laura PSD NU
95. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
96. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
97. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
98. Mihai Aurelian PNL DA
99. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
100. Militaru Lucian PNL DA
101. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
102. Mocioi Niculina PNL DA
103. Moisii Constantin PSD NU
104. Moldovan Ioan ALDE NU
105. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
106. Murgu Neagu PSD NU
107. Nassar Rodica PSD NU
108. Nazare Alexandru PNL DA
109. Neacșu Marian PSD NU
110. Necula Cosmin PSD NU
111. Negruț Clement - DA
112. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
113. Nichita Cristina PSD NU
114. Nicoară Romeo Florin PNL DA
115. Nicolae Florian PSD NU
116. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
117. Niculae Aurel PSD NU
118. Niculescu Dumitru PSD NU
119. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
120. Nistor Laurențiu PSD NU
121. Nistor Marioara PSD NU
122. Niță Constantin PSD NU
123. Niță Emil PSD NU
124. Nosa Iuliu PSD NU
125. Ochi Ion PSD NU
126. Oltean Ioan PNL DA
127. Orban Ludovic PNL DA
128. Paleologu Theodor PNL DA
129. Pambuccian Varujan Minoritati DA
130. Pană Adriana-Doina PSD NU
131. Pardău Dumitru PNL DA
132. Paul Maria-Andreea PNL DA
133. Petric Octavian PSD NU
134. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
135. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
136. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
137. Pop Georgian PSD DA
138. Popa Octavian-Marius PNL DA
139. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
140. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
141. Potor Călin PSD NU
142. Pușcaș Iacob PSD NU
143. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
144. Răducanu Ion PSD NU
145. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
146. Rățoi Neculai PSD NU
147. Reuer Elena-Ramona PNL DA
148. Roman Cristian-Constantin PNL DA
149. Roman Gheorghe PSD DA
150. Roman Ioan Sorin PSD NU
151. Roman Victor PSD NU
152. Roșca Lucreția PSD NU
153. Săpunaru Nini PNL DA
154. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
155. Scarlat George PNL DA
156. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Simedru Dan Coriolan PNL DA
159. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
160. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
161. Stan Ioan PSD NU
162. Stan Ion PSD DA
163. Stanciu Anghel PSD NU
164. Stativă Irinel Ioan PSD NU
165. Stragea Sorin Constantin PSD NU
166. Stroe Radu PSD NU
167. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
168. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
169. Szabó Ödön UDMR DA
170. Șcheau Ion PNL DA
171. Șimon Gheorghe PSD NU
172. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
173. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE NU
174. Tararache Mihai PNL DA
175. Tămâian Ioan PNL DA
176. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
177. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
178. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
179. Tiuch Cătălin PSD NU
180. Toader Mircea-Nicu PNL DA
181. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
182. Tomac Eugen - DA
183. Traicu Rodin PSD NU
184. Tudorie Violeta PSD NU
185. Tudose Mihai PSD NU
186. Turcan Raluca PNL DA
187. Uricec Eugen Constantin PSD NU
188. Varga Lucia-Ana PNL DA
189. Varga Vasile PNL DA
190. Vladu Iulian PNL DA
191. Vlase Petru Gabriel PSD NU
192. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
193. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
194. Weber Mihai PSD NU
195. Zaharcu Neviser PSD NU
196. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
198. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 29 mai 2020, 9:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro