Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:11

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 48
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:205 110 68 1 6 8 7 5
- voturi pentru (DA):83 4 67 1 3 3 - 5
- voturi împotrivă (NU):119 106 - - 1 5 7 -
- abțineri:2 - - - 2 - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati NU
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PSD NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Baltă Mihai PSD NU
13. Bălan Ion PSD NU
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
15. Berci Vasile PNL DA
16. Birchall Ana PSD NU
17. Bîrsășteanu Florică PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
22. Boghicevici Claudia PNL DA
23. Bónis István UDMR NU
24. Bucur Constantin-Alin PSD NU
25. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Calotă Florică Ică ALDE NU
31. Canacheu Costică PNL DA
32. Cernea Remus-Florinel - DA
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
35. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
36. Ciocan Dan PSD NU
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
39. Ciurariu Florin PNL DA
40. Cocei Erland PNL DA
41. Costin Gheorghe PNL DA
42. Covaci Dorel PSD NU
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
44. Cristea Aurelia PSD NU
45. Cristea Victor PSD NU
46. Cristian Horia PNL DA
47. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
48. Daea Petre PSD NU
49. Dascălu Constantin PNL DA
50. Deaconu Mihai ND DA
51. Delureanu Virgil PSD NU
52. Dima Toader PSD NU
53. Dîrzu Ioan PSD NU
54. Doboș Anton PNL DA
55. Dobre Mircea-Titus PSD NU
56. Dobrinescu Traian PNL DA
57. Dolha Mircea PNL DA
58. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
59. Dragomir Maria - DA
60. Dragomir Viorel Marian PSD NU
61. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
62. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
63. Enache Marian PSD NU
64. Eparu Ion PSD NU
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati NU
67. Florea Daniel PSD NU
68. Frăticiu Gheorghe PSD NU
69. Găină Mihăiță PSD DA
70. Geantă Florian Daniel PSD NU
71. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
72. Gheorghe Florin PSD NU
73. Gheorghe Tinel PNL DA
74. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
75. Grama Horia PSD NU
76. Grecea Maria PNL DA
77. Gudu Vasile PNL DA
78. Guran Virgil - DA
79. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
80. Horga Vasile PNL DA
81. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
82. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
83. Iancu Iulian PSD NU
84. Iane Daniel PNL DA
85. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
86. Ibram Iusein Minoritati NU
87. Intotero Natalia-Elena PSD NU
88. Iordache Florin PSD NU
89. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
90. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
91. Itu Cornel PSD NU
92. Khraibani Camelia PSD NU
93. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
94. Lubanovici Mircea PNL DA
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Marcoci Vlad PSD NU
97. Marica Petru-Sorin PSD NU
98. Marin Gheorghe PSD NU
99. Marin Laura PSD NU
100. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
101. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
102. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
103. Mihai Aurelian PNL DA
104. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
105. Militaru Lucian PNL DA
106. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
107. Mocioi Niculina PNL DA
108. Moisii Constantin PSD NU
109. Moldovan Ioan ALDE NU
110. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
111. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
112. Munteanu Ioan PSD NU
113. Murgu Neagu PSD NU
114. Nassar Rodica PSD NU
115. Nazare Alexandru PNL DA
116. Neacșu Marian PSD NU
117. Necula Cosmin PSD NU
118. Negruț Clement - DA
119. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
120. Nichita Cristina PSD NU
121. Nicoară Romeo Florin PNL DA
122. Nicolae Florian PSD NU
123. Niculae Aurel PSD NU
124. Niculescu Dumitru PSD NU
125. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
126. Nistor Laurențiu PSD NU
127. Nistor Marioara PSD NU
128. Niță Emil PSD NU
129. Nosa Iuliu PSD NU
130. Ochi Ion PSD NU
131. Oltean Ioan PNL DA
132. Orban Ludovic PNL DA
133. Paleologu Theodor PNL DA
134. Pambuccian Varujan Minoritati DA
135. Pană Adriana-Doina PSD NU
136. Pardău Dumitru PNL DA
137. Paul Maria-Andreea PNL DA
138. Petrea Dorin Silviu PSD NU
139. Petric Octavian PSD NU
140. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
141. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
142. Pop Georgian PSD NU
143. Popa Octavian-Marius PNL DA
144. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
145. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
146. Potor Călin PSD NU
147. Pușcaș Iacob PSD NU
148. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
149. Răducanu Ion PSD NU
150. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
151. Rățoi Neculai PSD NU
152. Reuer Elena-Ramona PNL DA
153. Roman Cristian-Constantin PNL DA
154. Roman Gheorghe PSD DA
155. Roman Ioan Sorin PSD NU
156. Roman Victor PSD NU
157. Roșca Lucreția PSD NU
158. Săpunaru Nini PNL DA
159. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
160. Scarlat George PNL DA
161. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL -
162. Seres Dénes UDMR Abținere
163. Simedru Dan Coriolan PNL DA
164. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
165. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
166. Solomon Adrian PSD NU
167. Stan Ioan PSD NU
168. Stan Ion PSD DA
169. Stanciu Anghel PSD NU
170. Stativă Irinel Ioan PSD NU
171. Stragea Sorin Constantin PSD NU
172. Stroe Radu PSD NU
173. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
174. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
175. Szabó Ödön UDMR Abținere
176. Șcheau Ion PNL DA
177. Șimon Gheorghe PSD NU
178. Ștefan Viorel PSD NU
179. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
180. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE NU
181. Tararache Mihai PNL DA
182. Tămâian Ioan PNL DA
183. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
184. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
185. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
186. Tiuch Cătălin PSD NU
187. Toader Mircea-Nicu PNL DA
188. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
189. Tomac Eugen - DA
190. Traicu Rodin PSD NU
191. Tudorache Daniel PSD NU
192. Tudorie Violeta PSD NU
193. Tudose Mihai PSD NU
194. Turcan Raluca PNL DA
195. Uricec Eugen Constantin PSD NU
196. Varga Lucia-Ana PNL DA
197. Varga Vasile PNL DA
198. Vladu Iulian PNL DA
199. Vlase Petru Gabriel PSD NU
200. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
201. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
202. Weber Mihai PSD NU
203. Zaharcu Neviser PSD NU
204. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
205. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 5 iunie 2020, 4:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro