Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:13

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 51 alin (1)
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:203 109 68 1 6 6 8 5
- voturi pentru (DA):83 3 65 1 6 3 - 5
- voturi împotrivă (NU):115 104 - - - 3 8 -
- abțineri:3 2 1 - - - - -
- nu au votat:2 - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL -
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin PSD NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Baltă Mihai PSD NU
14. Bălan Ion PSD NU
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD NU
19. Bîrsășteanu Florică PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Calotă Florică Ică ALDE NU
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cernea Remus-Florinel - DA
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
37. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
38. Ciocan Dan PSD NU
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
41. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
42. Ciurariu Florin PNL DA
43. Cocei Erland PNL DA
44. Costin Gheorghe PNL DA
45. Covaci Dorel PSD NU
46. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
47. Cristea Aurelia PSD NU
48. Cristea Victor PSD NU
49. Cristian Horia PNL DA
50. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
51. Daea Petre PSD NU
52. Dascălu Constantin PNL DA
53. Deaconu Mihai ND DA
54. Delureanu Virgil PSD NU
55. Dima Toader PSD NU
56. Dîrzu Ioan PSD NU
57. Doboș Anton PNL DA
58. Dobre Mircea-Titus PSD NU
59. Dobrinescu Traian PNL DA
60. Dolha Mircea PNL DA
61. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
62. Dragomir Maria - DA
63. Dragomir Viorel Marian PSD NU
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
65. Dumitru Ioana-Jenica PSD Abținere
66. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
67. Enache Marian PSD NU
68. Eparu Ion PSD NU
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati NU
71. Florea Daniel PSD NU
72. Frăticiu Gheorghe PSD NU
73. Găină Mihăiță PSD DA
74. Geantă Florian Daniel PSD NU
75. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
76. Gheorghe Florin PSD NU
77. Gheorghe Tinel PNL DA
78. Grama Horia PSD NU
79. Grecea Maria PNL DA
80. Gudu Vasile PNL DA
81. Guran Virgil - DA
82. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
83. Horga Vasile PNL DA
84. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
85. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
86. Iancu Iulian PSD NU
87. Iane Daniel PNL DA
88. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
89. Ibram Iusein Minoritati NU
90. Intotero Natalia-Elena PSD NU
91. Iordache Florin PSD NU
92. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
93. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
94. Itu Cornel PSD NU
95. Khraibani Camelia PSD NU
96. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
97. Lubanovici Mircea PNL DA
98. Man Mircea PNL DA
99. Manolescu Oana Minoritati DA
100. Marcoci Vlad PSD NU
101. Marica Petru-Sorin PSD NU
102. Marin Gheorghe PSD NU
103. Marin Laura PSD NU
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
106. Mihai Aurelian PNL DA
107. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
108. Mocioi Niculina PNL DA
109. Moisii Constantin PSD NU
110. Moldovan Ioan ALDE NU
111. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
112. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
113. Munteanu Ioan PSD NU
114. Murgu Neagu PSD NU
115. Nassar Rodica PSD NU
116. Nazare Alexandru PNL DA
117. Neacșu Marian PSD NU
118. Necula Cosmin PSD NU
119. Negruț Clement - DA
120. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
121. Nichita Cristina PSD NU
122. Nicoară Romeo Florin PNL DA
123. Nicolae Florian PSD NU
124. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
125. Niculae Aurel PSD NU
126. Niculescu Dumitru PSD NU
127. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
128. Nistor Laurențiu PSD NU
129. Nistor Marioara PSD NU
130. Niță Emil PSD NU
131. Nosa Iuliu PSD NU
132. Ochi Ion PSD NU
133. Oltean Ioan PNL DA
134. Orban Ludovic PNL DA
135. Palăr Ionel PNL DA
136. Paleologu Theodor PNL DA
137. Pambuccian Varujan Minoritati DA
138. Pană Adriana-Doina PSD NU
139. Pardău Dumitru PNL DA
140. Paul Maria-Andreea PNL DA
141. Petrea Dorin Silviu PSD NU
142. Petric Octavian PSD NU
143. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
144. Pocora Cristina-Ancuța PNL -
145. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
146. Pop Georgian PSD NU
147. Popa Octavian-Marius PNL DA
148. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
149. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
150. Potor Călin PSD NU
151. Pușcaș Iacob PSD Abținere
152. Răducanu Ion PSD NU
153. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
154. Rățoi Neculai PSD NU
155. Reuer Elena-Ramona PNL DA
156. Roman Cristian-Constantin PNL DA
157. Roman Gheorghe PSD DA
158. Roman Ioan Sorin PSD NU
159. Roman Victor PSD NU
160. Roșca Lucreția PSD NU
161. Săpunaru Nini PNL DA
162. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
163. Scarlat George PNL DA
164. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
165. Simedru Dan Coriolan PNL DA
166. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
167. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
168. Stan Ioan PSD NU
169. Stanciu Anghel PSD NU
170. Stativă Irinel Ioan PSD NU
171. Stragea Sorin Constantin PSD NU
172. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
173. Szabó Ödön UDMR DA
174. Șcheau Ion PNL DA
175. Șimon Gheorghe PSD NU
176. Ștefan Viorel PSD NU
177. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
178. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE NU
179. Tararache Mihai PNL DA
180. Tămâian Ioan PNL DA
181. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
182. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
183. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
184. Tiuch Cătălin PSD NU
185. Toader Mircea-Nicu PNL DA
186. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
187. Tomac Eugen - DA
188. Traicu Rodin PSD NU
189. Tudorache Daniel PSD NU
190. Tudorie Violeta PSD NU
191. Tudose Mihai PSD NU
192. Turcan Raluca PNL DA
193. Udriște Gheorghe PNL DA
194. Uricec Eugen Constantin PSD NU
195. Varga Lucia-Ana PNL DA
196. Varga Vasile PNL DA
197. Vladu Iulian PNL DA
198. Vlase Petru Gabriel PSD NU
199. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
200. Weber Mihai PSD NU
201. Zaharcu Neviser PSD NU
202. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
203. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 5 iunie 2020, 4:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro