Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:15

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 51 alin (3)
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:209 113 67 1 6 7 9 6
- voturi pentru (DA):84 5 65 1 6 1 - 6
- voturi împotrivă (NU):121 106 1 - - 5 9 -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - -
- nu au votat:2 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PSD NU
8. Arsene Ionel PSD NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Baltă Mihai PSD NU
14. Bălan Ion PSD NU
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD NU
19. Bîrsășteanu Florică PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Calotă Florică Ică ALDE NU
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cernea Remus-Florinel - DA
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
37. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
40. Ciurariu Florin PNL DA
41. Cocei Erland PNL DA
42. Costin Gheorghe PNL DA
43. Covaci Dorel PSD NU
44. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
45. Cristea Aurelia PSD NU
46. Cristea Victor PSD NU
47. Cristian Horia PNL DA
48. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
49. Daea Petre PSD NU
50. Dascălu Constantin PNL DA
51. Deaconu Mihai ND DA
52. Delureanu Virgil PSD NU
53. Dima Toader PSD NU
54. Dîrzu Ioan PSD NU
55. Dobre Mircea-Titus PSD -
56. Dobrinescu Traian PNL DA
57. Dolha Mircea PNL DA
58. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
59. Dolineaschi Andrei PSD NU
60. Dragomir Maria - DA
61. Dragomir Viorel Marian PSD NU
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
63. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
64. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
65. Enache Marian PSD NU
66. Eparu Ion PSD NU
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati NU
69. Florea Daniel PSD NU
70. Frăticiu Gheorghe PSD NU
71. Găină Mihăiță PSD DA
72. Geantă Florian Daniel PSD NU
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
74. Gheorghe Florin PSD NU
75. Gheorghe Tinel PNL DA
76. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
77. Grama Horia PSD NU
78. Grecea Maria PNL DA
79. Gudu Vasile PNL DA
80. Guran Virgil - DA
81. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
82. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
83. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
84. Iancu Iulian PSD NU
85. Iane Daniel PNL DA
86. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
87. Ibram Iusein Minoritati NU
88. Intotero Natalia-Elena PSD NU
89. Ionescu Aurelian ALDE NU
90. Iordache Florin PSD NU
91. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
92. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
93. Itu Cornel PSD NU
94. Kelemen Hunor UDMR DA
95. Khraibani Camelia PSD NU
96. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
97. Lubanovici Mircea PNL DA
98. Manolescu Oana Minoritati DA
99. Marcoci Vlad PSD NU
100. Marica Petru-Sorin PSD NU
101. Marin Gheorghe PSD NU
102. Marin Laura PSD NU
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
105. Mihai Aurelian PNL DA
106. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
107. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
108. Mocioi Niculina PNL DA
109. Moisii Constantin PSD NU
110. Moldovan Ioan ALDE NU
111. Moldovan Iosif UDMR DA
112. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
113. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
114. Munteanu Ioan PSD NU
115. Murgu Neagu PSD NU
116. Nassar Rodica PSD NU
117. Nazare Alexandru PNL DA
118. Neacșu Marian PSD NU
119. Necula Cosmin PSD NU
120. Negruț Clement - DA
121. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
122. Nichita Cristina PSD NU
123. Nicoară Romeo Florin PNL DA
124. Nicolae Florian PSD NU
125. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
126. Niculae Aurel PSD NU
127. Niculescu Dumitru PSD -
128. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
129. Nistor Laurențiu PSD NU
130. Nistor Marioara PSD NU
131. Niță Emil PSD NU
132. Nosa Iuliu PSD NU
133. Ochi Ion PSD NU
134. Oltean Ioan PNL DA
135. Orban Ludovic PNL DA
136. Palașcă Viorel ALDE NU
137. Palăr Ionel PNL DA
138. Paleologu Theodor PNL DA
139. Pambuccian Varujan Minoritati NU
140. Pană Adriana-Doina PSD NU
141. Pardău Dumitru PNL DA
142. Paul Maria-Andreea PNL DA
143. Petrea Dorin Silviu PSD DA
144. Petric Octavian PSD NU
145. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
146. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
147. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
148. Pop Georgian PSD NU
149. Popa Octavian-Marius PNL DA
150. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
151. Potor Călin PSD NU
152. Pușcaș Iacob PSD NU
153. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
154. Răducanu Ion PSD NU
155. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
156. Rădulescu Romeo - DA
157. Rățoi Neculai PSD NU
158. Reuer Elena-Ramona PNL DA
159. Roman Cristian-Constantin PNL DA
160. Roman Gheorghe PSD DA
161. Roman Ioan Sorin PSD NU
162. Roman Victor PSD NU
163. Roșca Lucreția PSD NU
164. Săpunaru Nini PNL DA
165. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
166. Scarlat George PNL Abținere
167. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
168. Simedru Dan Coriolan PNL DA
169. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
170. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
171. Stan Ioan PSD NU
172. Stan Ion PSD DA
173. Stanciu Anghel PSD NU
174. Stativă Irinel Ioan PSD NU
175. Stragea Sorin Constantin PSD NU
176. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
177. Șcheau Ion PNL DA
178. Șimon Gheorghe PSD NU
179. Ștefan Viorel PSD NU
180. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
181. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE NU
182. Tararache Mihai PNL DA
183. Tămâian Ioan PNL DA
184. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
185. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
186. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
187. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
188. Tiuch Cătălin PSD NU
189. Toader Mircea-Nicu PNL DA
190. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
191. Tomac Eugen - DA
192. Traicu Rodin PSD NU
193. Tudorache Daniel PSD NU
194. Tudorie Violeta PSD NU
195. Tudose Mihai PSD NU
196. Turcan Raluca PNL DA
197. Udriște Gheorghe PNL DA
198. Uricec Eugen Constantin PSD NU
199. Varga Lucia-Ana PNL DA
200. Varga Vasile PNL DA
201. Vladu Iulian PNL DA
202. Vlase Petru Gabriel PSD NU
203. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
204. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
205. Vreme Valerian PSD NU
206. Weber Mihai PSD NU
207. Zaharcu Neviser PSD NU
208. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
209. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 5 iunie 2020, 6:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro