Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:29

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 77
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:198 107 66 - 9 3 10 3
- voturi pentru (DA):82 4 65 - 9 1 - 3
- voturi împotrivă (NU):113 101 - - - 2 10 -
- abțineri:2 2 - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Antal István UDMR DA
7. Anton Marin PSD NU
8. Arsene Ionel PSD NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Axente Ioan PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Baltă Mihai PSD NU
13. Bălan Ion PSD NU
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD Abținere
16. Berci Vasile PNL DA
17. Birchall Ana PSD NU
18. Bîrsășteanu Florică PSD NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bucur Constantin-Alin PSD NU
26. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
32. Calotă Florică Ică ALDE NU
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cernea Remus-Florinel - DA
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
37. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
40. Ciuhodaru Tudor PSD NU
41. Ciurariu Florin PNL DA
42. Cocei Erland PNL DA
43. Codîrlă Liviu PSD NU
44. Costin Gheorghe PNL DA
45. Covaci Dorel PSD NU
46. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
47. Cristea Aurelia PSD NU
48. Cristian Horia PNL DA
49. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
50. Cupșa Ioan PNL DA
51. Dascălu Constantin PNL DA
52. Delureanu Virgil PSD NU
53. Dima Toader PSD NU
54. Dîrzu Ioan PSD NU
55. Doboș Anton PNL DA
56. Dobre Mircea-Titus PSD NU
57. Dobre Victor Paul PNL DA
58. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
59. Dolineaschi Andrei PSD NU
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
61. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
62. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
63. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
64. Emacu Gheorghe PSD NU
65. Enache Marian PSD NU
66. Eparu Ion PSD NU
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati NU
69. Florea Daniel PSD NU
70. Frăticiu Gheorghe PSD NU
71. Geantă Florian Daniel PSD NU
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
73. Gheorghe Tinel PNL DA
74. Grama Horia PSD NU
75. Grecea Maria PNL DA
76. Gudu Vasile PNL DA
77. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
78. Horga Vasile PNL DA
79. Hulea Ioan PSD NU
80. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
81. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
82. Iancu Iulian PSD NU
83. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
84. Intotero Natalia-Elena PSD NU
85. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
86. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
87. Itu Cornel PSD NU
88. Kelemen Hunor UDMR DA
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
91. Man Mircea PNL DA
92. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
93. Marcoci Vlad PSD NU
94. Marica Petru-Sorin PSD NU
95. Marin Gheorghe PSD NU
96. Marin Laura PSD NU
97. Melinte Ion PSD NU
98. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
99. Mihai Aurelian PNL DA
100. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
101. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
102. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
103. Mocioi Niculina PNL DA
104. Moisii Constantin PSD NU
105. Moldovan Ioan ALDE NU
106. Moldovan Iosif UDMR DA
107. Molnar Zsolt UDMR DA
108. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
109. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
110. Munteanu Ioan PSD NU
111. Murgu Neagu PSD DA
112. Nassar Rodica PSD NU
113. Nazare Alexandru PNL DA
114. Neacșu Marian PSD NU
115. Necula Cosmin PSD NU
116. Negruț Clement - DA
117. Negruț Cornelia ALDE NU
118. Nichita Cristina PSD NU
119. Nicolae Florian PSD NU
120. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
121. Niculae Aurel PSD NU
122. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
123. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
124. Nistor Laurențiu PSD NU
125. Niță Emil PSD NU
126. Nosa Iuliu PSD NU
127. Ochi Ion PSD NU
128. Orban Ludovic PNL DA
129. Palașcă Viorel ALDE NU
130. Paleologu Theodor PNL DA
131. Pană Adriana-Doina PSD NU
132. Pardău Dumitru PNL DA
133. Paul Maria-Andreea PNL DA
134. Pârgaru Ion PSD NU
135. Petric Octavian PSD NU
136. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
137. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
138. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
139. Popa Octavian-Marius PNL DA
140. Popeangă Vasile PSD NU
141. Popescu Dan-Cristian PNL DA
142. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
143. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
144. Potor Călin PSD NU
145. Pușcaș Iacob PSD NU
146. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
147. Răducanu Ion PSD NU
148. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
149. Reuer Elena-Ramona PNL DA
150. Roman Cristian-Constantin PNL DA
151. Roman Ioan Sorin PSD NU
152. Roman Victor PSD NU
153. Roșca Lucreția PSD NU
154. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
155. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
156. Seres Dénes UDMR DA
157. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
158. Simedru Dan Coriolan PNL DA
159. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
160. Solomon Adrian PSD NU
161. Stan Ioan PSD NU
162. Stan Ion PSD DA
163. Stanciu Anghel PSD NU
164. Stativă Irinel Ioan PSD NU
165. Stragea Sorin Constantin PSD NU
166. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
167. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
168. Șcheau Ion PNL DA
169. Șimon Gheorghe PSD NU
170. Șova Lucian PSD NU
171. Ștefan Viorel PSD NU
172. Tararache Mihai PNL DA
173. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
174. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
175. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
176. Tiuch Cătălin PSD Abținere
177. Toader Mircea-Nicu PNL DA
178. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
179. Tomac Eugen - DA
180. Traicu Rodin PSD NU
181. Tudorache Daniel PSD NU
182. Tudorie Violeta PSD NU
183. Turcan Raluca PNL DA
184. Tușa Adriana Diana PNL DA
185. Udriște Gheorghe PNL DA
186. Uricec Eugen Constantin PSD NU
187. Ursărescu Dorinel ALDE NU
188. Varga Lucia-Ana PNL DA
189. Varga Vasile PNL DA
190. Vlase Petru Gabriel PSD NU
191. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
192. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
193. Vreme Valerian PSD NU
194. Weber Mihai PSD NU
195. Zaharcu Neviser PSD NU
196. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
198. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 0:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro