Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:30

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 100 alin (1)
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:200 107 66 1 9 3 10 4
- voturi pentru (DA):82 2 66 1 9 1 - 3
- voturi împotrivă (NU):115 103 - - - 2 10 -
- abțineri:3 2 - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin PSD NU
9. Arsene Ionel PSD NU
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axente Ioan PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Baltă Mihai PSD NU
14. Bălan Ion PSD NU
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD NU
19. Bîrsășteanu Florică PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PSD NU
27. Bucur Constantin-Alin PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
42. Ciurariu Florin PNL DA
43. Cocei Erland PNL DA
44. Codîrlă Liviu PSD NU
45. Costin Gheorghe PNL DA
46. Covaci Dorel PSD NU
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Cristea Aurelia PSD NU
49. Cristian Horia PNL DA
50. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
51. Cupșa Ioan PNL DA
52. Dascălu Constantin PNL DA
53. Delureanu Virgil PSD NU
54. Dima Toader PSD NU
55. Dîrzu Ioan PSD NU
56. Doboș Anton PNL DA
57. Dobre Mircea-Titus PSD NU
58. Dobre Victor Paul PNL DA
59. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
60. Dolineaschi Andrei PSD NU
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
62. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
63. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
64. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
65. Emacu Gheorghe PSD NU
66. Enache Marian PSD NU
67. Eparu Ion PSD NU
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati NU
70. Florea Daniel PSD NU
71. Frăticiu Gheorghe PSD NU
72. Geantă Florian Daniel PSD NU
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
74. Gheorghe Tinel PNL DA
75. Grama Horia PSD NU
76. Grecea Maria PNL DA
77. Gudu Vasile PNL DA
78. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
79. Horga Vasile PNL DA
80. Hulea Ioan PSD NU
81. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
82. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
83. Iancu Iulian PSD NU
84. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
85. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
86. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
87. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
88. Itu Cornel PSD NU
89. Kelemen Hunor UDMR DA
90. Kerekes Károly UDMR DA
91. Khraibani Camelia PSD NU
92. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
93. Man Mircea PNL DA
94. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
95. Marcoci Vlad PSD NU
96. Marica Petru-Sorin PSD NU
97. Marin Gheorghe PSD NU
98. Marin Laura PSD NU
99. Melinte Ion PSD NU
100. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
101. Mihai Aurelian PNL DA
102. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
103. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
104. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
105. Mocioi Niculina PNL DA
106. Moisii Constantin PSD NU
107. Moldovan Ioan ALDE NU
108. Moldovan Iosif UDMR DA
109. Molnar Zsolt UDMR DA
110. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
111. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
112. Munteanu Ioan PSD NU
113. Murgu Neagu PSD NU
114. Nassar Rodica PSD NU
115. Nazare Alexandru PNL DA
116. Neacșu Marian PSD NU
117. Necula Cosmin PSD NU
118. Negruț Clement - DA
119. Negruț Cornelia ALDE NU
120. Nichita Cristina PSD NU
121. Nicolae Florian PSD NU
122. Niculae Aurel PSD NU
123. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
124. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
125. Nistor Laurențiu PSD NU
126. Niță Emil PSD NU
127. Nosa Iuliu PSD NU
128. Ochi Ion PSD NU
129. Orban Ludovic PNL DA
130. Palașcă Viorel ALDE NU
131. Paleologu Theodor PNL DA
132. Pană Adriana-Doina PSD NU
133. Pardău Dumitru PNL DA
134. Paul Maria-Andreea PNL DA
135. Pârgaru Ion PSD NU
136. Petric Octavian PSD NU
137. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
138. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
139. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
140. Popa Octavian-Marius PNL DA
141. Popeangă Vasile PSD NU
142. Popescu Dan-Cristian PNL DA
143. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
144. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
145. Potor Călin PSD NU
146. Pușcaș Iacob PSD NU
147. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
148. Răducanu Ion PSD NU
149. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
150. Rățoi Neculai PSD NU
151. Reuer Elena-Ramona PNL DA
152. Roman Cristian-Constantin PNL DA
153. Roman Ioan Sorin PSD NU
154. Roman Victor PSD DA
155. Roșca Lucreția PSD NU
156. Rotaru Răzvan ND DA
157. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
158. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
161. Simedru Dan Coriolan PNL DA
162. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
163. Solomon Adrian PSD NU
164. Stan Ioan PSD NU
165. Stan Ion PSD DA
166. Stanciu Anghel PSD NU
167. Stragea Sorin Constantin PSD NU
168. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
169. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
170. Șcheau Ion PNL DA
171. Șimon Gheorghe PSD NU
172. Șova Lucian PSD NU
173. Ștefan Viorel PSD NU
174. Tararache Mihai PNL DA
175. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
176. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
177. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
178. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
179. Tiuch Cătălin PSD Abținere
180. Toader Mircea-Nicu PNL DA
181. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
182. Tomac Eugen - DA
183. Traicu Rodin PSD NU
184. Tudorache Daniel PSD NU
185. Turcan Raluca PNL DA
186. Tușa Adriana Diana PNL DA
187. Udriște Gheorghe PNL DA
188. Uricec Eugen Constantin PSD NU
189. Ursărescu Dorinel ALDE NU
190. Varga Lucia-Ana PNL DA
191. Varga Vasile PNL DA
192. Vlase Petru Gabriel PSD NU
193. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
194. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
195. Vreme Valerian PSD NU
196. Weber Mihai PSD NU
197. Zaharcu Neviser PSD NU
198. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
200. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 23:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro