Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:34

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 138 alin (1) și (2)
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:206 108 68 1 8 4 10 7
- voturi pentru (DA):87 3 68 1 8 1 - 6
- voturi împotrivă (NU):117 104 - - - 3 10 -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin PSD NU
9. Arsene Ionel PSD NU
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD NU
13. Baltă Mihai PSD NU
14. Bălan Ion PSD NU
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD NU
19. Bîrsășteanu Florică PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Cernea Remus-Florinel - DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
39. Ciobanu Liliana - DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
42. Ciuhodaru Tudor PSD NU
43. Ciurariu Florin PNL DA
44. Cocei Erland PNL DA
45. Codîrlă Liviu PSD NU
46. Costin Gheorghe PNL DA
47. Covaci Dorel PSD NU
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
49. Cristea Aurelia PSD NU
50. Cristea Victor PSD NU
51. Cristian Horia PNL DA
52. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
53. Cupșa Ioan PNL DA
54. Dascălu Constantin PNL DA
55. Delureanu Virgil PSD NU
56. Dima Toader PSD NU
57. Dîrzu Ioan PSD NU
58. Doboș Anton PNL DA
59. Dobre Mircea-Titus PSD NU
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
62. Dolineaschi Andrei PSD NU
63. Dragomir Maria - DA
64. Dragomir Viorel Marian PSD NU
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
66. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
67. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
68. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
69. Emacu Gheorghe PSD NU
70. Enache Marian PSD NU
71. Eparu Ion PSD NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Firczak Gheorghe Minoritati NU
74. Florea Daniel PSD NU
75. Frăticiu Gheorghe PSD DA
76. Geantă Florian Daniel PSD NU
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
78. Gheorghe Tinel PNL DA
79. Grama Horia PSD NU
80. Grecea Maria PNL DA
81. Gudu Vasile PNL DA
82. Guran Virgil - DA
83. Harbuz Liviu PSD -
84. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
85. Horga Vasile PNL DA
86. Hulea Ioan PSD NU
87. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
88. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
89. Iancu Iulian PSD NU
90. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
91. Intotero Natalia-Elena PSD NU
92. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
93. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
94. Itu Cornel PSD NU
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Khraibani Camelia PSD NU
98. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
99. Man Mircea PNL DA
100. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
101. Marcoci Vlad PSD NU
102. Marica Petru-Sorin PSD NU
103. Marin Gheorghe PSD NU
104. Marin Laura PSD NU
105. Melinte Ion PSD NU
106. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
107. Mihai Aurelian PNL DA
108. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
110. Mircovici Niculae Minoritati NU
111. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
112. Mocioi Niculina PNL DA
113. Moisii Constantin PSD NU
114. Moldovan Ioan ALDE NU
115. Moldovan Iosif UDMR DA
116. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
117. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
118. Movilă Petru - DA
119. Munteanu Ioan PSD NU
120. Murgu Neagu PSD NU
121. Nassar Rodica PSD NU
122. Nazare Alexandru PNL DA
123. Neacșu Marian PSD NU
124. Necula Cosmin PSD NU
125. Negruț Clement - DA
126. Negruț Cornelia ALDE NU
127. Nichita Cristina PSD NU
128. Nicolae Florian PSD NU
129. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
130. Niculae Aurel PSD NU
131. Niculescu Dumitru PSD NU
132. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
133. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
134. Nistor Laurențiu PSD NU
135. Niță Emil PSD NU
136. Nosa Iuliu PSD NU
137. Ochi Ion PSD NU
138. Orban Ludovic PNL DA
139. Palașcă Viorel ALDE NU
140. Paleologu Theodor PNL DA
141. Pană Adriana-Doina PSD NU
142. Pardău Dumitru PNL DA
143. Paul Maria-Andreea PNL DA
144. Pârgaru Ion PSD NU
145. Petric Octavian PSD NU
146. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
147. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
148. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
149. Popa Octavian-Marius PNL DA
150. Popeangă Vasile PSD NU
151. Popescu Dan-Cristian PNL DA
152. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
153. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
154. Potor Călin PSD NU
155. Pușcaș Iacob PSD NU
156. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
157. Răducanu Ion PSD NU
158. Rățoi Neculai PSD NU
159. Reuer Elena-Ramona PNL DA
160. Roman Cristian-Constantin PNL DA
161. Roman Ioan Sorin PSD NU
162. Roman Victor PSD NU
163. Roșca Lucreția PSD NU
164. Rotaru Răzvan ND DA
165. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
166. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
169. Simedru Dan Coriolan PNL DA
170. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
171. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
172. Solomon Adrian PSD NU
173. Stan Ioan PSD NU
174. Stan Ion PSD DA
175. Stanciu Anghel PSD NU
176. Stragea Sorin Constantin PSD NU
177. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
178. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
179. Șcheau Ion PNL DA
180. Șimon Gheorghe PSD NU
181. Șova Lucian PSD NU
182. Ștefan Viorel PSD NU
183. Tararache Mihai PNL DA
184. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
185. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
186. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
187. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
188. Toader Mircea-Nicu PNL DA
189. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
190. Traicu Rodin PSD NU
191. Tudorache Daniel PSD NU
192. Turcan Raluca PNL DA
193. Tușa Adriana Diana PNL DA
194. Udriște Gheorghe PNL DA
195. Ursărescu Dorinel ALDE NU
196. Varga Lucia-Ana PNL DA
197. Varga Vasile PNL DA
198. Vladu Iulian PNL DA
199. Vlase Petru Gabriel PSD NU
200. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
201. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
202. Weber Mihai PSD NU
203. Zaharcu Neviser PSD NU
204. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
205. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
206. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 29 mai 2020, 9:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro