Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:36

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 160 alin (1)
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:211 110 72 1 7 4 9 8
- voturi pentru (DA):90 3 72 1 7 - - 7
- voturi împotrivă (NU):118 106 - - - 3 9 -
- abțineri:3 1 - - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PSD NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Baltă Mihai PSD NU
13. Bălan Ion PSD NU
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Berci Vasile PNL DA
17. Birchall Ana PSD NU
18. Bîrsășteanu Florică PSD NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bucur Constantin-Alin PSD NU
26. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
32. Calotă Florică Ică ALDE NU
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cernea Remus-Florinel - DA
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
37. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
38. Ciobanu Liliana - DA
39. Ciocan Dan PSD NU
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
42. Ciuhodaru Tudor PSD NU
43. Ciurariu Florin PNL DA
44. Cocei Erland PNL DA
45. Codîrlă Liviu PSD NU
46. Costin Gheorghe PNL DA
47. Covaci Dorel PSD NU
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
49. Cristea Aurelia PSD NU
50. Cristea Victor PSD NU
51. Cristian Horia PNL DA
52. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
53. Cupșa Ioan PNL DA
54. Dascălu Constantin PNL DA
55. Delureanu Virgil PSD NU
56. Dima Toader PSD NU
57. Dîrzu Ioan PSD NU
58. Doboș Anton PNL DA
59. Dobre Mircea-Titus PSD NU
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
62. Dolineaschi Andrei PSD NU
63. Dragomir Maria - DA
64. Dragomir Viorel Marian PSD NU
65. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
66. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
67. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
68. Emacu Gheorghe PSD NU
69. Enache Marian PSD NU
70. Eparu Ion PSD NU
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Firczak Gheorghe Minoritati NU
73. Florea Daniel PSD NU
74. Frăticiu Gheorghe PSD NU
75. Geantă Florian Daniel PSD NU
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
77. Gheorghe Tinel PNL DA
78. Grama Horia PSD NU
79. Grecea Maria PNL DA
80. Gudu Vasile PNL DA
81. Guran Virgil - DA
82. Harbuz Liviu PSD NU
83. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
84. Horga Vasile PNL DA
85. Hulea Ioan PSD Abținere
86. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
87. Iancu Iulian PSD NU
88. Iane Daniel PNL DA
89. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
90. Intotero Natalia-Elena PSD NU
91. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
92. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
93. Itu Cornel PSD NU
94. Kelemen Hunor UDMR DA
95. Kerekes Károly UDMR DA
96. Khraibani Camelia PSD NU
97. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
98. Lupu Mihai PNL DA
99. Man Mircea PNL DA
100. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
101. Marcoci Vlad PSD NU
102. Marica Petru-Sorin PSD NU
103. Marin Gheorghe PSD NU
104. Marin Laura PSD NU
105. Melinte Ion PSD NU
106. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
107. Mihai Aurelian PNL DA
108. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
110. Mircovici Niculae Minoritati NU
111. Mocioi Niculina PNL DA
112. Moisii Constantin PSD NU
113. Moldovan Iosif UDMR DA
114. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
115. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
116. Movilă Petru - DA
117. Munteanu Ioan PSD NU
118. Murgu Neagu PSD NU
119. Nassar Rodica PSD NU
120. Nazare Alexandru PNL DA
121. Neacșu Marian PSD NU
122. Necula Cosmin PSD NU
123. Negruț Clement - DA
124. Negruț Cornelia ALDE NU
125. Nichita Cristina PSD NU
126. Nicolae Florian PSD NU
127. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
128. Niculae Aurel PSD NU
129. Niculescu Dumitru PSD NU
130. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
131. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
132. Nistor Laurențiu PSD NU
133. Niță Emil PSD NU
134. Nosa Iuliu PSD NU
135. Ochi Ion PSD NU
136. Orban Ludovic PNL DA
137. Oros Nechita-Adrian PNL DA
138. Palașcă Viorel ALDE NU
139. Palăr Ionel PNL DA
140. Paleologu Theodor PNL DA
141. Pană Adriana-Doina PSD NU
142. Pardău Dumitru PNL DA
143. Paul Maria-Andreea PNL DA
144. Pârgaru Ion PSD NU
145. Petric Octavian PSD NU
146. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
147. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
148. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
149. Popa Octavian-Marius PNL DA
150. Popeangă Vasile PSD NU
151. Popescu Dan-Cristian PNL DA
152. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
153. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
154. Potor Călin PSD NU
155. Pușcaș Iacob PSD NU
156. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
157. Răducanu Ion PSD NU
158. Rățoi Neculai PSD NU
159. Reuer Elena-Ramona PNL DA
160. Roman Cristian-Constantin PNL DA
161. Roman Gheorghe PSD DA
162. Roman Ioan Sorin PSD NU
163. Roman Victor PSD NU
164. Roșca Lucreția PSD NU
165. Rotaru Răzvan ND DA
166. Săpunaru Nini PNL DA
167. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
168. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
169. Seres Dénes UDMR DA
170. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
171. Simedru Dan Coriolan PNL DA
172. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
173. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
174. Solomon Adrian PSD NU
175. Stan Ioan PSD NU
176. Stan Ion PSD DA
177. Stanciu Anghel PSD NU
178. Stragea Sorin Constantin PSD NU
179. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
180. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
181. Șcheau Ion PNL DA
182. Șimon Gheorghe PSD NU
183. Șova Lucian PSD NU
184. Ștefan Viorel PSD NU
185. Tararache Mihai PNL DA
186. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
187. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
188. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
189. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
190. Toader Mircea-Nicu PNL DA
191. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
192. Tomac Eugen - DA
193. Traicu Rodin PSD NU
194. Tudorache Daniel PSD NU
195. Tudorie Violeta PSD NU
196. Turcan Raluca PNL DA
197. Tușa Adriana Diana PNL DA
198. Udriște Gheorghe PNL DA
199. Ursărescu Dorinel ALDE NU
200. Varga Lucia-Ana PNL DA
201. Varga Vasile PNL DA
202. Vladu Iulian PNL DA
203. Vlase Petru Gabriel PSD NU
204. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
205. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
206. Vreme Valerian PSD NU
207. Weber Mihai PSD NU
208. Zaharcu Neviser PSD NU
209. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
210. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
211. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 0:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro