Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:37

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 291 alin (3)
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:206 108 70 1 8 2 10 7
- voturi pentru (DA):91 3 70 1 8 2 - 7
- voturi împotrivă (NU):113 103 - - - - 10 -
- abțineri:2 2 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin PSD NU
9. Arsene Ionel PSD NU
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Baltă Mihai PSD NU
15. Bălan Ion PSD NU
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD NU
20. Bîrsășteanu Florică PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Bucur Constantin-Alin PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
40. Ciobanu Liliana - DA
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
44. Ciuhodaru Tudor PSD NU
45. Ciurariu Florin PNL DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Codîrlă Liviu PSD NU
48. Costin Gheorghe PNL DA
49. Covaci Dorel PSD NU
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Cristea Aurelia PSD NU
52. Cristea Victor PSD NU
53. Cristian Horia PNL DA
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Dascălu Constantin PNL DA
57. Delureanu Virgil PSD NU
58. Dima Toader PSD NU
59. Dîrzu Ioan PSD NU
60. Doboș Anton PNL DA
61. Dobre Mircea-Titus PSD NU
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
64. Dragomir Maria - DA
65. Dragomir Viorel Marian PSD NU
66. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
67. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
68. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
69. Emacu Gheorghe PSD NU
70. Enache Marian PSD NU
71. Eparu Ion PSD NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Florea Daniel PSD NU
74. Frăticiu Gheorghe PSD NU
75. Geantă Florian Daniel PSD NU
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
77. Gheorghe Tinel PNL DA
78. Grama Horia PSD NU
79. Grecea Maria PNL DA
80. Gudu Vasile PNL DA
81. Guran Virgil - DA
82. Harbuz Liviu PSD NU
83. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
84. Horga Vasile PNL DA
85. Hulea Ioan PSD Abținere
86. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
87. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
88. Iancu Iulian PSD NU
89. Iane Daniel PNL DA
90. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
91. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
92. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
93. Itu Cornel PSD NU
94. Kelemen Hunor UDMR DA
95. Kerekes Károly UDMR DA
96. Khraibani Camelia PSD NU
97. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
98. Lupu Mihai PNL DA
99. Man Mircea PNL DA
100. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
101. Marcoci Vlad PSD NU
102. Marica Petru-Sorin PSD NU
103. Marin Gheorghe PSD NU
104. Marin Laura PSD NU
105. Melinte Ion PSD NU
106. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
107. Mihai Aurelian PNL DA
108. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
110. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
111. Mocioi Niculina PNL DA
112. Moisii Constantin PSD NU
113. Moldovan Ioan ALDE NU
114. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
115. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
116. Movilă Petru - DA
117. Munteanu Ioan PSD NU
118. Murgu Neagu PSD NU
119. Nassar Rodica PSD NU
120. Nazare Alexandru PNL DA
121. Neacșu Marian PSD NU
122. Necula Cosmin PSD NU
123. Negruț Clement - DA
124. Negruț Cornelia ALDE NU
125. Nichita Cristina PSD NU
126. Nicolae Florian PSD NU
127. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
128. Niculae Aurel PSD NU
129. Niculescu Dumitru PSD NU
130. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
131. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
132. Nistor Laurențiu PSD NU
133. Niță Emil PSD NU
134. Nosa Iuliu PSD NU
135. Ochi Ion PSD NU
136. Orban Ludovic PNL DA
137. Oros Nechita-Adrian PNL DA
138. Palașcă Viorel ALDE NU
139. Palăr Ionel PNL DA
140. Paleologu Theodor PNL DA
141. Pană Adriana-Doina PSD NU
142. Pardău Dumitru PNL DA
143. Paul Maria-Andreea PNL DA
144. Pârgaru Ion PSD NU
145. Petric Octavian PSD NU
146. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
147. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
148. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
149. Popa Octavian-Marius PNL DA
150. Popeangă Vasile PSD NU
151. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
152. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
153. Potor Călin PSD NU
154. Pușcaș Iacob PSD NU
155. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
156. Răducanu Ion PSD NU
157. Reuer Elena-Ramona PNL DA
158. Roman Cristian-Constantin PNL DA
159. Roman Gheorghe PSD DA
160. Roman Ioan Sorin PSD NU
161. Roman Victor PSD NU
162. Roșca Lucreția PSD NU
163. Rotaru Răzvan ND DA
164. Săpunaru Nini PNL DA
165. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
166. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
169. Simedru Dan Coriolan PNL DA
170. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
171. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
172. Solomon Adrian PSD NU
173. Stan Ioan PSD NU
174. Stan Ion PSD DA
175. Stanciu Anghel PSD NU
176. Stragea Sorin Constantin PSD NU
177. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
178. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
179. Szabó Ödön UDMR DA
180. Șcheau Ion PNL DA
181. Șimon Gheorghe PSD NU
182. Șova Lucian PSD NU
183. Ștefan Viorel PSD NU
184. Tararache Mihai PNL DA
185. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
186. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
187. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
188. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
189. Tiuch Cătălin PSD Abținere
190. Toader Mircea-Nicu PNL DA
191. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
192. Tudorache Daniel PSD NU
193. Tudorie Violeta PSD NU
194. Turcan Raluca PNL DA
195. Udriște Gheorghe PNL DA
196. Ursărescu Dorinel ALDE NU
197. Varga Lucia-Ana PNL DA
198. Varga Vasile PNL DA
199. Vladu Iulian PNL DA
200. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
201. Vreme Valerian PSD NU
202. Weber Mihai PSD NU
203. Zaharcu Neviser PSD NU
204. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
205. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
206. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 29 mai 2020, 9:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro