Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:39

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 292 alin (1)
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:216 110 74 1 9 4 10 8
- voturi pentru (DA):99 5 74 1 9 2 - 8
- voturi împotrivă (NU):115 104 - - - 1 10 -
- abțineri:2 1 - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin PSD NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Baltă Mihai PSD NU
14. Bălan Ion PSD NU
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD NU
19. Bîrsășteanu Florică PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Cernea Remus-Florinel - DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
39. Cioată Cezar ALDE NU
40. Ciobanu Liliana - DA
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
44. Ciuhodaru Tudor PSD NU
45. Ciurariu Florin PNL DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Codîrlă Liviu PSD NU
48. Costin Gheorghe PNL DA
49. Covaci Dorel PSD Abținere
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Cristea Aurelia PSD NU
52. Cristea Victor PSD NU
53. Cristian Horia PNL DA
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Dascălu Constantin PNL DA
58. Delureanu Virgil PSD NU
59. Dima Toader PSD NU
60. Dîrzu Ioan PSD NU
61. Doboș Anton PNL DA
62. Dobre Mircea-Titus PSD NU
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
65. Dolineaschi Andrei PSD NU
66. Dragomir Maria - DA
67. Dragomir Viorel Marian PSD NU
68. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
69. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
70. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
71. Emacu Gheorghe PSD NU
72. Enache Marian PSD NU
73. Eparu Ion PSD NU
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Firczak Gheorghe Minoritati DA
76. Florea Daniel PSD NU
77. Frăticiu Gheorghe PSD NU
78. Geantă Florian Daniel PSD NU
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
80. Gheorghe Tinel PNL DA
81. Grama Horia PSD NU
82. Grecea Maria PNL DA
83. Gudu Vasile PNL DA
84. Guran Virgil - DA
85. Harbuz Liviu PSD NU
86. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
87. Horga Vasile PNL DA
88. Hulea Ioan PSD NU
89. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
90. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
91. Iancu Iulian PSD NU
92. Iane Daniel PNL DA
93. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
94. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
95. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
96. Itu Cornel PSD NU
97. Kelemen Hunor UDMR DA
98. Kerekes Károly UDMR DA
99. Khraibani Camelia PSD NU
100. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
101. Lupu Mihai PNL DA
102. Man Mircea PNL DA
103. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
104. Marcoci Vlad PSD NU
105. Marica Petru-Sorin PSD NU
106. Marin Gheorghe PSD NU
107. Marin Laura PSD NU
108. Melinte Ion PSD NU
109. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
110. Mihai Aurelian PNL DA
111. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
112. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
113. Mircovici Niculae Minoritati NU
114. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
115. Mocioi Niculina PNL DA
116. Moisii Constantin PSD NU
117. Moldovan Ioan ALDE NU
118. Moldovan Iosif UDMR DA
119. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
120. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
121. Movilă Petru - DA
122. Munteanu Ioan PSD NU
123. Murgu Neagu PSD NU
124. Nassar Rodica PSD NU
125. Nazare Alexandru PNL DA
126. Neacșu Marian PSD NU
127. Necula Cosmin PSD NU
128. Negruț Clement - DA
129. Negruț Cornelia ALDE NU
130. Nichita Cristina PSD NU
131. Nicoară Romeo Florin PNL DA
132. Nicolae Florian PSD NU
133. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
134. Niculae Aurel PSD NU
135. Niculescu Dumitru PSD NU
136. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
137. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
138. Nistor Laurențiu PSD NU
139. Niță Emil PSD NU
140. Nosa Iuliu PSD NU
141. Ochi Ion PSD NU
142. Orban Ludovic PNL DA
143. Oros Nechita-Adrian PNL DA
144. Palăr Ionel PNL DA
145. Paleologu Theodor PNL DA
146. Pană Adriana-Doina PSD NU
147. Pardău Dumitru PNL DA
148. Paul Maria-Andreea PNL DA
149. Pârgaru Ion PSD NU
150. Petric Octavian PSD NU
151. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
152. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
153. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
154. Popa Octavian-Marius PNL DA
155. Popeangă Vasile PSD NU
156. Popescu Dan-Cristian PNL DA
157. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
158. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
159. Potor Călin PSD NU
160. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
161. Răducanu Ion PSD NU
162. Rățoi Neculai PSD NU
163. Reuer Elena-Ramona PNL DA
164. Roman Cristian-Constantin PNL DA
165. Roman Gheorghe PSD DA
166. Roman Ioan Sorin PSD NU
167. Roman Victor PSD NU
168. Roșca Lucreția PSD NU
169. Rotaru Răzvan ND DA
170. Săpunaru Nini PNL DA
171. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
172. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
175. Simedru Dan Coriolan PNL DA
176. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
177. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
178. Solomon Adrian PSD NU
179. Stan Ioan PSD NU
180. Stan Ion PSD DA
181. Stragea Sorin Constantin PSD NU
182. Stroe Radu PSD NU
183. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
184. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
185. Szabó Ödön UDMR DA
186. Șcheau Ion PNL DA
187. Șimon Gheorghe PSD NU
188. Șova Lucian PSD NU
189. Ștefan Viorel PSD NU
190. Tararache Mihai PNL DA
191. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
192. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
193. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
194. Tiuch Cătălin PSD NU
195. Toader Mircea-Nicu PNL DA
196. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
197. Tomac Eugen - DA
198. Traicu Rodin PSD NU
199. Tudorache Daniel PSD NU
200. Tudorie Violeta PSD NU
201. Turcan Raluca PNL DA
202. Tușa Adriana Diana PNL DA
203. Udriște Gheorghe PNL DA
204. Ursărescu Dorinel ALDE NU
205. Varga Lucia-Ana PNL DA
206. Varga Vasile PNL DA
207. Vladu Iulian PNL DA
208. Vlase Petru Gabriel PSD NU
209. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
210. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
211. Vreme Valerian PSD NU
212. Weber Mihai PSD NU
213. Zaharcu Neviser PSD NU
214. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
215. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
216. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 23:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro