Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:45

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 458 alin (1)
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:210 110 67 1 11 6 8 7
- voturi pentru (DA):90 3 67 1 11 1 - 7
- voturi împotrivă (NU):120 107 - - - 5 8 -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PSD NU
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Baltă Mihai PSD NU
15. Bălan Ion PSD NU
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD NU
20. Bîrsășteanu Florică PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bucur Constantin-Alin PSD NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
35. Calotă Florică Ică ALDE NU
36. Canacheu Costică PNL DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
40. Ciobanu Gheorghe PSD NU
41. Ciobanu Liliana - DA
42. Ciocan Dan PSD NU
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
45. Ciuhodaru Tudor PSD NU
46. Ciurariu Florin PNL DA
47. Cocei Erland PNL DA
48. Codîrlă Liviu PSD NU
49. Costin Gheorghe PNL DA
50. Covaci Dorel PSD NU
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
52. Cristea Aurelia PSD NU
53. Cristea Victor PSD NU
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Daea Petre PSD NU
57. Dascălu Constantin PNL DA
58. Delureanu Virgil PSD NU
59. Dima Toader PSD NU
60. Dîrzu Ioan PSD NU
61. Doboș Anton PNL DA
62. Dobre Mircea-Titus PSD NU
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
65. Dolineaschi Andrei PSD NU
66. Dragomir Gheorghe PNL DA
67. Dragomir Maria - DA
68. Dragomir Viorel Marian PSD NU
69. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
70. Emacu Gheorghe PSD NU
71. Enache Marian PSD NU
72. Eparu Ion PSD NU
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Florea Daniel PSD NU
75. Frăticiu Gheorghe PSD NU
76. Geantă Florian Daniel PSD NU
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
78. Gheorghe Tinel PNL DA
79. Grama Horia PSD NU
80. Gudu Vasile PNL DA
81. Guran Virgil - DA
82. Harbuz Liviu PSD NU
83. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
84. Horga Vasile PNL DA
85. Hulea Ioan PSD NU
86. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
87. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
88. Iancu Iulian PSD NU
89. Iane Daniel PNL DA
90. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
91. Ibram Iusein Minoritati NU
92. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
93. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
94. Itu Cornel PSD NU
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Khraibani Camelia PSD NU
98. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
99. Lupu Mihai PNL DA
100. Man Mircea PNL DA
101. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
102. Marcoci Vlad PSD NU
103. Marica Petru-Sorin PSD NU
104. Marin Gheorghe PSD NU
105. Marin Laura PSD NU
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Melinte Ion PSD NU
108. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
109. Mihai Aurelian PNL DA
110. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
111. Mircovici Niculae Minoritati NU
112. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
113. Mocioi Niculina PNL DA
114. Moisii Constantin PSD NU
115. Moldovan Ioan ALDE NU
116. Moldovan Iosif UDMR DA
117. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
118. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
119. Movilă Petru - DA
120. Munteanu Ioan PSD NU
121. Murgu Neagu PSD NU
122. Nassar Rodica PSD NU
123. Nazare Alexandru PNL DA
124. Neacșu Marian PSD NU
125. Necula Cosmin PSD NU
126. Negruț Clement - DA
127. Negruț Cornelia ALDE NU
128. Nichita Cristina PSD NU
129. Nicoară Romeo Florin PNL DA
130. Nicolae Florian PSD NU
131. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
132. Niculae Aurel PSD NU
133. Niculescu Dumitru PSD NU
134. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
135. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
136. Nistor Laurențiu PSD NU
137. Niță Emil PSD NU
138. Nosa Iuliu PSD NU
139. Ochi Ion PSD NU
140. Orban Ludovic PNL DA
141. Palăr Ionel PNL DA
142. Paleologu Theodor PNL DA
143. Pambuccian Varujan Minoritati NU
144. Pană Adriana-Doina PSD NU
145. Pardău Dumitru PNL DA
146. Paul Maria-Andreea PNL DA
147. Pârgaru Ion PSD NU
148. Petric Octavian PSD NU
149. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
150. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
151. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
152. Popa Octavian-Marius PNL DA
153. Popeangă Vasile PSD NU
154. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
155. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
156. Potor Călin PSD NU
157. Răducanu Ion PSD NU
158. Rățoi Neculai PSD NU
159. Reuer Elena-Ramona PNL DA
160. Roman Cristian-Constantin PNL DA
161. Roman Gheorghe PSD DA
162. Roman Ioan Sorin PSD NU
163. Roman Victor PSD NU
164. Roșca Lucreția PSD NU
165. Rotaru Răzvan ND DA
166. Săpunaru Nini PNL DA
167. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
168. Seres Dénes UDMR DA
169. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
170. Simedru Dan Coriolan PNL DA
171. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
172. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
173. Solomon Adrian PSD NU
174. Stan Ioan PSD NU
175. Stan Ion PSD DA
176. Stativă Irinel Ioan PSD NU
177. Stragea Sorin Constantin PSD NU
178. Stroe Radu PSD NU
179. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
180. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
181. Szabó Ödön UDMR DA
182. Șcheau Ion PNL DA
183. Șimon Gheorghe PSD NU
184. Șova Lucian PSD NU
185. Ștefan Viorel PSD NU
186. Tararache Mihai PNL DA
187. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
188. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
189. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
190. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
191. Tiuch Cătălin PSD NU
192. Toader Mircea-Nicu PNL DA
193. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
194. Tomac Eugen - DA
195. Traicu Rodin PSD NU
196. Tudorache Daniel PSD NU
197. Tudorie Violeta PSD NU
198. Turcan Raluca PNL DA
199. Udriște Gheorghe PNL DA
200. Varga Lucia-Ana PNL DA
201. Vladu Iulian PNL DA
202. Vlase Petru Gabriel PSD NU
203. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
204. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
205. Vreme Valerian PSD NU
206. Weber Mihai PSD NU
207. Zaharcu Neviser PSD NU
208. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
209. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
210. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 5 iunie 2020, 7:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro